Automatická kresba
29. 5. 2019 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Automatická kresba

Automatická kresba je istá forma channelingu, kedy pri napojení na univerzálny zdroj vedomia k nám prúdia určité informácie, ktoré sa v tomto prípade zachytia formou kresby. Stávame sa teda určitým "kanálom informácií." Prevažne slúžia ako alternatívna diagnostická metóda, kedy dokážeme jej pomocou stanoviť napríklad aktuálny zdravotný stav človeka, problémy a bloky vo vzťahu k inej osobe, vieme vďaka nej určiť stav našich čakier a tiež ich harmonizovať, môžeme nahliadnuť aj do minulých životov. Pomáha nám tiež analyzovať a rozhodovať sa v rôznych životných situáciách, vie aj identifikovať škodlivé zóny v byte.

Ceruzka tancuje po papieri ako divá. Pod jej špičkou sa vynárajú podivné vlnky, špirály a iné symboly a obrazce. "Čo sa to deje?" smeje sa dvadsaťšesťročná Majka, zatiaľ čo ceruzka v jej ruky stále krúži po papieri. Ešte niekoľko špirál, zrazu sa jej ruka strhne mimo papier. "Uf, bolo to silné!" vydýchne Majka v údive a so záujmom si prezerá popísaný papier. "Čo som to nakreslila !?" pýta sa, keď si spolu s lektorkou sadá k jej výtvoru, aby sa pokúsili ho spolu analyzovať. Aj takto môže vyzerať vaše prvé stretnutie s automatickou kresbou.

Čo to vlastne je automatická kresba?

Pomocou automatickej kresby okrem diagnózy je možné kresliť aj harmonizačné alebo liečivé obrázky. Pri kreslení týchto obrázkov človek intuitívne volia farby a voľne kreslí bez zapojenia rozumovej časti mozgu. Na papieri tak vznikajú nádherné obrazce a kvety a podobne, zjavujú sa "anjelské energie." Nemusí to byť však pravidlom, ak má človek ťažobu na duši, objaví sa aj tmavý, či nepríjemne pôsobiaci výtvor, je to vlastne vykreslenie negatívnych pocitov a blokov. Vtedy je vhodné takýto obrázok neskôr spáliť alebo inak zničiť, pretože funguje ako negatívny žiarič. Jeho energia už by na nás nemala viac pôsobiť.

Ako začať s automatickou kresbou? 

Sama som sa s automatickou kresbou stretla už na prelome tisícročia a aktívne sa jej venujem 12 rokov. Podľa mň má automatická kresba široké využitie či už pri sebapoznaniu a odhaľovaniu tajomstiev vlastnej duše, harmonizácii a samoliečení, alebo pri analýze a diagnostike rôznych blokov a chorôb na úrovni nevedomia. V poslednej dobe je zo strany verejnosti o automatickú kresbu zvýšený záujem a ľudia sa ma často pýtajú, či by to vedeli aj oni. Automatickú kresbu sa dokáže naučiť každý. Všetci z nás to podľa mňa máme v sebe a je len otázkou času a cvičenia, kedy sa to v nás spustí. Ak vás táto technika naozaj zaujíma, už teraz ste na správnej ceste.

Začať s automatickou kresbou je naozaj jednoduché. Stačí vám obyčajná ceruzka a čistý papier. Pre harmonizačný obrázok si nachystajte farebné ceruzky. Nájdite si chvíľku, kedy môžete byť aspoň pol hodinku v pokoji. Ak vám to vyhovuje, môžete si pustiť príjemnú relaxačnú hudbu, či zapáliť si sviečku. V mysli sa sústreďte na to, na čo chcete od automatickej kresby odpoveď. Ak chcete pre seba nakresliť napríklad harmonizačné obrázok, sústreďte sa sami na seba, na svoje vnútro. Potom len intuitívne zvoľte farbu, aká sa vám páči a priložte ceruzku na papier. Čakajte... neponáhľajte. Kresliť začne sama a do obrázka bude vložená aj potrebná informácia, ktorú práve teraz potrebujete. Hotový obrázok si vystavte na mieste, kde vám robí dobre, kde sa na neho môžete pozerať. Jeho vyžarovanie a energia vás bude harmonizovať na nevedomej úrovni.

Čo znamenajú symboly v automatickej kresbe? 

Na začiatok nemusíte očakávať niečo veľkolepé, často to príde neskôr. Ak sa vám vykreslí špirálka alebo nejaké "nezmyselné čiary", je to úplne v poriadku. Presne takto to začína u väčšiny ľudí. Krásne fascinujúce obrázky na prvýkrát vykreslí málokto. Nebuďte sklamaní a kreslite, ako často sa len dá. Vycibríte sa a objavíte svoj štýl. Tu prichádza aj odpoveď na otázku, ako diagnostikovať svoju kresbu a čo znamenajú konkrétne symboly? Aj keď veľa sa dá vyčítať v dostupných materiáloch v knihách alebo na internete, neplatí to plošne.

Zo skúsenosti viem, že každému človeku sa konkrétny význam alebo symbolika zobrazuje inak, a len praxou a skúmaním svojich obrázkov príde na to, čo ktorý symbol presne znamená, a naučí sa tak svoju kresbu aj správne čítať. V prvom rade určite treba dať na intuíciu, čo sa nám prvý vybaví, to to väčšinou aj je. Často pomáha aj konzultácie s inými, skúsenejšími, najmä na začiatku, ale nakoniec svoju cestu musí objaviť každý sám.

V dnešnej dobe je možné navštíviť aj niektorý z kurzov alebo seminárov automatické kresby, ktorých výhodou okrem vedenia pod dohľadom lektora si vymieňate a zdieľate svoje skúsenosti a pocity s ostatnými. Aj to vás už posunie na vašej ceste za automatickú kresbou ďalej. Tak dokreslenie, priatelia!

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?
Ako sa správne postarať o pokožku v lete?
Binna: Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ
Recept na najlepšie moravské koláče, aké ste kedy jedli
Najlepšie tipy pre prácu z domu pre ženy a mamičky
Krásna a štýlová Alexandra vydáva prvú knihu! Na čo sa môžeme tešiť?

Ďalšie články na podobné témy

Je vek len číslo?
Frederik Olšák: Farebný svet je jeho darom od Boha
Aké magické kamene Vám pomôžu pritiahnuť lásku do života?
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Sila odpúšťania je liečivá
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2