Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
31. 5. 2023 | PR Servis

Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!

Minulosť skrýva mnohé tajomstvá, ktoré sa ukrývajú v symboloch, ktoré sa ľudstvo už stáročia snaží rozlúštiť a nájsť odpovede na dôležité otázky. Jednou z týchto záhad sú runy. Ide o starodávny systém posvätného písma pôvodne z Nemecka, ktorý sa doslova prekladá ako „tajomstvo“.

História vývoja runov siaha až do staroveku. Sú to symboly a znaky rôznych situácií, ktoré pomáhajú pri hľadaní správnych odpovedí a pri ťažkých rozhodnutiach. Kompletná runová séria sa volá Futhark a skladá sa z 24 symbolov a 1 prázdnej runy a spolu symbolizujú celý vesmír. Kedysi dávno boli vytesané do dreva, kameňa a kovu. Runové symboly boli aplikované na zbrane a brnenie, ktoré sa nosili ako ochranné amulety. Nová úroveň vývoja runy bola dosiahnutá v 20. storočí. a stal sa predmetom úzkeho štúdia ezoteriky, tarotu a veštenia. Často sa používajú aj ako meditačný nástroj.

amene-ametyst-1-spiritualnakomnata-sk_1685689252.jpg

Runové kamene

Verí sa, že runy vyryté na polodrahokamoch majú špeciálnu energiu a sú silnými magickými pomocníkmi. Obrázky na kameni lepšie vycítia požiadavky osoby, ktorá s nimi pracuje a dávajú dôkladnejšie odpovede na otázky. Verí sa, že takéto runy pomáhajú realizovať životné túžby a dávajú múdre rady.

Teraz nájdete veľa remeselníkov, ktorí vyrábajú runové súpravy z rôznych kameňov, pretože existuje veľa materiálu, ktorý je vhodný na ich aplikáciu. Ametyst, biely a modrý ónyx, dymový kremeň, karneol, horský krištáľ, zelený avanturín, mesačný kameň a všetky druhy achátov patria medzi kamene, ktoré dokonale fungujú. Tieto kamene sú známe svojimi magickými vlastnosťami a obraz run na nich len vylepší ich vlastnosti.

Runy sú často vyrobené z dreva - v tejto podobe sa často používajú pri ezoterických sedeniach. Dlho sa verilo, že strom má dušu a dokáže udržať tajomstvá po stáročia, takže symboly vytesané na nich sú považované za jedny z najsilnejších.

amene-ametyst-1-spiritualnakomnata-sk_1685689252.jpg

Ako si vybrať runy pre amulet

Pre amulet je lepšie vybrať runové kamene. Je dôležité, aby symboly neboli nakreslené, ale jasne a úhľadne vyrezané. Pri výbere kameňa by ste mali počúvať svoju intuíciu a vybrať si ten, ktorý vás na prvý pohľad poteší a zarezonuje vo vašej duši.

Klasické tvary sú kruh, obdĺžnik, ovál a štvorec. Veľkosť si vyberte v závislosti od použitia (dekorácia tela alebo kúzlo do domácnosti). Na amulete sú často zobrazené jednotlivé symboly, zriedka tri runy v rade.

e-kamene-vyznam-spiritualnakomnata-sk_1685689252.jpg

Dôležitý je aj symbol. Medzi všetkými runami je amuletov o niečo viac ako 10. Môžete si vybrať runu pre lásku, šťastie, zdravie, duchovný rozvoj a riešenie osobných problémov. Treba však pamätať na to, že runy nedávajú jasné pokyny na akciu - môžu iba poradiť a navrhnúť rozhodnutie, ktoré ste možno prehliadli.

Hlavným princípom runov je naučiť sa dôverovať intuícii a pochopiť, že všetky dôležité odpovede a rozhodnutia sú už vo vašom podvedomí.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Frederik Olšák: Farebný svet je jeho darom od Boha
Aké magické kamene Vám pomôžu pritiahnuť lásku do života?
Automatická kresba
Je vek len číslo?
Tipy, ako si s pomocou Feng Shui zariadiť spálňu tak, aby mohla posilniť lásku vo vašom partnerstve
Lotosové anjelské karty: novinka, ktorá sa zahrá s vašou intuíciou
Channeling: Objavte tajomnú cestu sebaspoznania!
Spln a jeho vplyv na znamenia a horoskop! Buďte pripravení.