Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
31. 5. 2023 | PR Servis

Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!

Minulosť skrýva mnohé tajomstvá, ktoré sa ukrývajú v symboloch, ktoré sa ľudstvo už stáročia snaží rozlúštiť a nájsť odpovede na dôležité otázky. Jednou z týchto záhad sú runy. Ide o starodávny systém posvätného písma pôvodne z Nemecka, ktorý sa doslova prekladá ako „tajomstvo“.

História vývoja runov siaha až do staroveku. Sú to symboly a znaky rôznych situácií, ktoré pomáhajú pri hľadaní správnych odpovedí a pri ťažkých rozhodnutiach. Kompletná runová séria sa volá Futhark a skladá sa z 24 symbolov a 1 prázdnej runy a spolu symbolizujú celý vesmír. Kedysi dávno boli vytesané do dreva, kameňa a kovu. Runové symboly boli aplikované na zbrane a brnenie, ktoré sa nosili ako ochranné amulety. Nová úroveň vývoja runy bola dosiahnutá v 20. storočí. a stal sa predmetom úzkeho štúdia ezoteriky, tarotu a veštenia. Často sa používajú aj ako meditačný nástroj.

amene-ametyst-1-spiritualnakomnata-sk_1685689252.jpg

Runové kamene

Verí sa, že runy vyryté na polodrahokamoch majú špeciálnu energiu a sú silnými magickými pomocníkmi. Obrázky na kameni lepšie vycítia požiadavky osoby, ktorá s nimi pracuje a dávajú dôkladnejšie odpovede na otázky. Verí sa, že takéto runy pomáhajú realizovať životné túžby a dávajú múdre rady.

Teraz nájdete veľa remeselníkov, ktorí vyrábajú runové súpravy z rôznych kameňov, pretože existuje veľa materiálu, ktorý je vhodný na ich aplikáciu. Ametyst, biely a modrý ónyx, dymový kremeň, karneol, horský krištáľ, zelený avanturín, mesačný kameň a všetky druhy achátov patria medzi kamene, ktoré dokonale fungujú. Tieto kamene sú známe svojimi magickými vlastnosťami a obraz run na nich len vylepší ich vlastnosti.

Runy sú často vyrobené z dreva - v tejto podobe sa často používajú pri ezoterických sedeniach. Dlho sa verilo, že strom má dušu a dokáže udržať tajomstvá po stáročia, takže symboly vytesané na nich sú považované za jedny z najsilnejších.

amene-ametyst-1-spiritualnakomnata-sk_1685689252.jpg

Ako si vybrať runy pre amulet

Pre amulet je lepšie vybrať runové kamene. Je dôležité, aby symboly neboli nakreslené, ale jasne a úhľadne vyrezané. Pri výbere kameňa by ste mali počúvať svoju intuíciu a vybrať si ten, ktorý vás na prvý pohľad poteší a zarezonuje vo vašej duši.

Klasické tvary sú kruh, obdĺžnik, ovál a štvorec. Veľkosť si vyberte v závislosti od použitia (dekorácia tela alebo kúzlo do domácnosti). Na amulete sú často zobrazené jednotlivé symboly, zriedka tri runy v rade.

e-kamene-vyznam-spiritualnakomnata-sk_1685689252.jpg

Dôležitý je aj symbol. Medzi všetkými runami je amuletov o niečo viac ako 10. Môžete si vybrať runu pre lásku, šťastie, zdravie, duchovný rozvoj a riešenie osobných problémov. Treba však pamätať na to, že runy nedávajú jasné pokyny na akciu - môžu iba poradiť a navrhnúť rozhodnutie, ktoré ste možno prehliadli.

Hlavným princípom runov je naučiť sa dôverovať intuícii a pochopiť, že všetky dôležité odpovede a rozhodnutia sú už vo vašom podvedomí.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

Frederik Olšák: Farebný svet je jeho darom od Boha
Aké magické kamene Vám pomôžu pritiahnuť lásku do života?
Automatická kresba
Je vek len číslo?
Lotosové anjelské karty: novinka, ktorá sa zahrá s vašou intuíciou
Channeling: Objavte tajomnú cestu sebaspoznania!
Spln a jeho vplyv na znamenia a horoskop! Buďte pripravení.
Horoskop predpovie nám úspešnú kariéru alebo šťastie v láske?