Na čo si dávať pozor pri výbere chladničky?
22. 12. 2021 | PR Servis

Na čo si dávať pozor pri výbere chladničky?

Kúpa chladničky do domácnosti patrí medzi dôležité rozhodnutia. Pri nesprávnej voľbe môžu nastať dlhodobé komplikácie a preto je potrebné predčasné plánovanie a zváženie viacerých možností. Aké faktory ovplyvňujú výber tohto centrálneho prvku kuchyne?

Chladnička s mrazničkou: rôzne typy

Chladničky sa dajú zaobstarať v rôznych tvaroch, veľkostiach a prevedeniach. Každý dizajn má svoje prednosti, ale aj špecifické slabé stránky. Pri väčšej investícii do zariadení ako sú chladničky, by sa nemalo až tak prihliadať na sumu, ale na vlastnosti, ktoré sú v konkrétnej domácnosti vyžadované.

Chladničky s mrazničkou hore

Chladničky s mrazničkou sú na trhu už veľmi dlhú dobu. Modely s mrazničkou umiestnenou hore a chladiacou časťou pod ňou sú vyhľadávané pre cenovú dostupnosť a vyššiu kompaktnosť, v porovnaní s inými typmi chladničiek. Ide o účelové zariadenie – pokiaľ je vašim cieľom luxus a veľa priestoru na skladovanie mrazených položiek, radšej sa zamerajte na iný dizajn.

Chladničky s mrazničkou dole

Hoci to nie je pravidlo, chladničky s mrazničkou dole sa dodávajú v o niečo väčších rozmeroch ako predchádzajúca verzia s mrazničkou hore. Majú opačné usporiadanie a teda chladiaca časť je uložená nad mraziacou. Prístup k mrazeným potravinám je o niečo ťažší (musíte sa zohnúť), ale na druhej strane sa dostanete ľahšie k čerstvým surovinám.

Americké chladničky

Tento štýl chladničky je výsledkom určitého kompromisu. Je tu rovnováha medzi úsporou miesta a poskytovaním detailných funkcií. Stred je rozdelený dvomi dverami – jednými pre mrazničku a druhými pre chladničku. Nie je ťažké nájsť aj verzie s mrazničkou naspodku. Výrobník ľadu, dávkovač vody, alebo dotykové ovládanie sú detaily, ktoré spestrujú funkcie chladničky.

Miery novej chladničky

Bez ohľadu na to, aký štýl chladničky si vyberiete, musíte skontrolovať a zmerať priestor, kde bude umiestnená. Nový spotrebič môže spĺňať všetky predstavy, no ak sa nezmestí na vyhradené miesto, s výberom sa začne odznova. Zistite rozmery starej chladničky, a potom ich porovnajte s novo vyhliadnutou.

V ideálnom prípade bude chladnička s mrazničkou rovnaká, alebo menšia ako súčasný model. Nezabudnite zmerať aj vstupné body, ako sú vchodové dvere, dvere do chodby, či kuchyne -  predvídajte cestu, ktorou budete chladničku premiestňovať, aby ste sa vyhli neočakávaným komplikáciám.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch
Bude môjmu dieťaťu chutiť aj detská výživa bez cukru?
Predaj Garmin v kamennej predajni v Prešove
Povinné zmluvné poistenie online – oplatí sa dnes vybavovať cez internet?
Medzinárodný deň žien očami Lidla
Ako zdravý lifestyle a preventívne vyšetrenia môžu pomôcť predchádzať zdravotným problémom.

Ďalšie články na podobné témy

Jar so sebou prináša aj prvé teplé dni. Ako docieliť, aby ste sa vo svojom obydlí cítili komfortne?
Ako v lete doma udržať príjemnú izbovú teplotu?
Kožená sedačka a masívna posteľ dajú vašej domácnosti nádych luxusu
Praktické tipy, ako vyčistiť škvrny z oblečenia
Domáce udiarne: Zdravotné výhody údených pokrmov
Ako na čistenie domácich textílií? Rozlišujte materiály a vyskúšajte “zázrak” s názvom suchý ľad!
Nikdy nie je neskoro na to naučiť sa správne spať
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych