Na čo si dávať pozor pri výbere chladničky?
22. 12. 2021 | PR Servis

Na čo si dávať pozor pri výbere chladničky?

Kúpa chladničky do domácnosti patrí medzi dôležité rozhodnutia. Pri nesprávnej voľbe môžu nastať dlhodobé komplikácie a preto je potrebné predčasné plánovanie a zváženie viacerých možností. Aké faktory ovplyvňujú výber tohto centrálneho prvku kuchyne?

Chladnička s mrazničkou: rôzne typy

Chladničky sa dajú zaobstarať v rôznych tvaroch, veľkostiach a prevedeniach. Každý dizajn má svoje prednosti, ale aj špecifické slabé stránky. Pri väčšej investícii do zariadení ako sú chladničky, by sa nemalo až tak prihliadať na sumu, ale na vlastnosti, ktoré sú v konkrétnej domácnosti vyžadované.

Chladničky s mrazničkou hore

Chladničky s mrazničkou sú na trhu už veľmi dlhú dobu. Modely s mrazničkou umiestnenou hore a chladiacou časťou pod ňou sú vyhľadávané pre cenovú dostupnosť a vyššiu kompaktnosť, v porovnaní s inými typmi chladničiek. Ide o účelové zariadenie – pokiaľ je vašim cieľom luxus a veľa priestoru na skladovanie mrazených položiek, radšej sa zamerajte na iný dizajn.

Chladničky s mrazničkou dole

Hoci to nie je pravidlo, chladničky s mrazničkou dole sa dodávajú v o niečo väčších rozmeroch ako predchádzajúca verzia s mrazničkou hore. Majú opačné usporiadanie a teda chladiaca časť je uložená nad mraziacou. Prístup k mrazeným potravinám je o niečo ťažší (musíte sa zohnúť), ale na druhej strane sa dostanete ľahšie k čerstvým surovinám.

Americké chladničky

Tento štýl chladničky je výsledkom určitého kompromisu. Je tu rovnováha medzi úsporou miesta a poskytovaním detailných funkcií. Stred je rozdelený dvomi dverami – jednými pre mrazničku a druhými pre chladničku. Nie je ťažké nájsť aj verzie s mrazničkou naspodku. Výrobník ľadu, dávkovač vody, alebo dotykové ovládanie sú detaily, ktoré spestrujú funkcie chladničky.

Miery novej chladničky

Bez ohľadu na to, aký štýl chladničky si vyberiete, musíte skontrolovať a zmerať priestor, kde bude umiestnená. Nový spotrebič môže spĺňať všetky predstavy, no ak sa nezmestí na vyhradené miesto, s výberom sa začne odznova. Zistite rozmery starej chladničky, a potom ich porovnajte s novo vyhliadnutou.

V ideálnom prípade bude chladnička s mrazničkou rovnaká, alebo menšia ako súčasný model. Nezabudnite zmerať aj vstupné body, ako sú vchodové dvere, dvere do chodby, či kuchyne -  predvídajte cestu, ktorou budete chladničku premiestňovať, aby ste sa vyhli neočakávaným komplikáciám.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku
Rady a tipy, ako sa najlepšie pripraviť na tehotenstvo
Zaujímavosti zo sveta amuletov pre zdravie – vyberte si ten svoj
Mladá slovenka Natália uspela v arabskom svete a teraz prináša Dubaj do Bratislavy
POSADNUTÁ MICKEY MOUSE-OM: outfity, za ktoré sa nemusí hanbiť ani tínedžerka, ani babka
4 tipy na hračky pre deti vyrobené z dreva
Môžu byť dámske gumáky trendy?
Na Slovensko prišla novinka – terasové kompozitné dosky TIMMDEK

Ďalšie články na podobné témy

Jar so sebou prináša aj prvé teplé dni. Ako docieliť, aby ste sa vo svojom obydlí cítili komfortne?
Praktické tipy, ako vyčistiť škvrny z oblečenia
Ako v lete doma udržať príjemnú izbovú teplotu?
Domáce udiarne: Zdravotné výhody údených pokrmov
Recept: Slaný raňajkový croissant
Zdravé ovsené sušienky
Letné osviežujúce nealkoholické nápoje vyrobené doma
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť