Zaručene krásna s kolagénom
4. 10. 2022 | PR Servis

Zaručene krásna s kolagénom

My ženy sme prirodzene krásne už od prírody, avšak po 25-tke je lepšie kráse jemnúčko a hlavne opatrne dopomôcť. Ako? Úplne jednoducho, stačí pridať do vášho každodenného ranného rituálu kolagén.

Čo to vlastne ten kolagén je?

Kolagén je najzastúpenejšou bielkovinou vo vašom tele a je súčasťou vlasov, kože, nechtov, kostí, šliach a kĺbov. Vedeli ste, že kým si ho naše telo dokáže aktívne vyprodukovať samé, funguje ako hotový elixír krásy? Áno, udržuje totiž nielen našu pleť, ale vôbec všetky tkanivá (a vlasy a nechty) mladé a pružné. Vyzerá to tak, že práve vďaka kolagénu si naša pleť v mladosti uchováva všetky tie úžasné vlastnosti, kvôli ktorým sa začneme po 25-ke jemne stresovať a popadať hystérii. A naše obavy sú na mieste. S pribúdajúcim vekom sa totiž kolagén z našej pokožky postupne vytráca. Po 25 veku života sa produkcia kolagénu zmenšuje o 1 % a okolo 45-ky sa už netvorí skoro žiadny. Či sa nám to páči alebo nie, naše telo jednoducho starne. Strate kolagénu síce nie je možné zabrániť, ale viete ten proces spomaliť.

Ako stratený kolagén nahradím?

Tvorba kolagénu sa dá stimulovať pomocou konzumácie určitých surovín - kurací alebo rybací vývar, určité druhy morských plodov, chrupavky kuraťa a pod. Avšak konzumácia týchto potravín prináša iba minimálne regeneratívne výsledky pre naše telo, pretože sú ťažko stráviteľné a ľudské telo ich nemusí efektívne využiť. Vhodnejší zdroj príjmu kolagénu je prostredníctvom výživových doplnkov s kolagénovými peptidmi.

Kolagénové peptidy sú malé častice rozpustných bielkovín. Kolagén nemôže byť absorbovaný v celej forme, preto sa musí rozložiť na menšie kolagénové peptidy, ktoré obsahujú potrebné aminokyseliny. Perorálne kolagénové doplnky sa dodávajú vo forme piluliek a práškov. Kolagénové peptidy sa vstrebávajú cez váš gastrointestinálny trakt. Pri kolagénových doplnkoch je však dôležité si všímať, aké množstvo kolagénových peptidov obsahujú a vyhľadávať tie, ktoré sú bez pridaných látok a farbív. Pridaním kolagénu vo forme výživového doplnku doplníte potrebné zásoby aminokyselín pre stimuláciu vlastného kolagénu.

 Zhrňme si to, ako vám môže dostatok kolagénu v tele pomôcť?

·         zachovanie štruktúry pokožky

·         hydratácia pokožky

·         redukcia vrások

·         elasticita pokožky

·         kvalita vlasov a nechtov

·         hojenie rán

·         podpora proti starnutiu

·         funkcie kĺbov

·         prevencia úbytku kostnej hmoty

·         udržanie a rast svalovej hmoty

untitled-design-5_1664879850.jpg

Keď kolagén, tak Vital Proteins

Zakomponujte do vašej rannej kávy, čaju alebo do ovocného smoothie nové kolagény vo forme prášku - Vital Proteins. Kolagény Vital Proteins sú číslom jedna na americkom trhu a teraz dorazili aj k nám. Krása vychádza zvnútra, a preto je potrebné podporiť rýchlejšiu regeneráciu nášho tela. Nielen aktívny životný štýl, ale aj produkty Vital Proteins môžu pomôcť organizmu. Najvýraznejšie výsledky dosiahnete vtedy, ak budete kolagén dopĺňať pravidelne a dlhodobo.

Vital Proteins kolagény obsahujú neochutené kolagénové peptidy, ktoré pomáhajú telu dodať potrebné aminokyseliny ako stavebné kamene pre kolagénové vlákna. Neobsahujú umelé ochucovadlá ani farbivá, sú tvorené iba jednoduchými a kvalitnými ingredienciami. Výživové doplnky Vital Proteins obsahujú najväčšie množstvo kolagénu na porciu na trhu – s obsahom až 20 g kolagénu na porciu. Užívanie kolagénových peptidov pomáha s výživou, blahodarne pôsobí na organizmus a podporuje mladistvý vzhľad. Prvé účinky je možné pozorovať po 4-6 týždňoch pravidelného užívania. Viac informácii na www.vitalproteins.sk.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Prečo je kolagén tak dôležitý a ako funguje?
Akné sa dá vyliečiť aj bez mastičiek a chémie. Na trhu je revolučný prístroj Face - Up.
Prečo sa pleti chlad nepáči?
Ako najlepšie zlepšovať účinky kolagénu?
Pozor, horúca správa! Náš najnovší bestseller od LARENS
Kolagén vo vyššom veku chýba, ako si ho môžeme doplniť?
Nutriplus Beauty Shot Kolagén: dostupný elixír mladosti a krásy
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom