Ako a akými darčekmi určite potešíte každú ženu?
19. 11. 2021 | PR Servis

Ako a akými darčekmi určite potešíte každú ženu?

Darčeky boli a sú prejavom lásky a náklonnosti. Väčšina žien zbožňuje darčeky a obdarovanie vašej polovičky môže prehĺbiť dôveru a intimitu vo vašom vzťahu. Toto gesto rozdávania darčekov by však nemalo byť vyhradené iba pre výročia a sviatky, ale prejav lásky v podobe darčeka by mal byť' súčasťou aj vášho bežného spoločného života.

Ak si stále neviete rady, ako a aký darček by ste mali zvoliť pre ženu na Vianoce, k narodeninám, k výročiu alebo iba tak, inšpirovať sa môžete našim sprievodcom.

Ako postupovať pri výbere darčeka

Predtým než sa rozhodnete vyberať darček, zamyslite sa nad tým, čo k žene cítite a čo by ste jej chceli darčekom povedať. Týmto spôsobom si zúžite možnosti darčekov a nemusíte strácať čas prechádzaním sa medzi regálmi v obchode či prehľadávať množstvo webových stránok. Darčeky nemusia byt' ani drahé, väčšina žien pravdepodobne ocení milé gesto viac ako cenovku.

Po čom žena túži a čo potrebuje?

Ak chcete vybrať originálny darček opýtajte sa jej na nasledujúce otázky. Buďte ale nenápadní. Buďte pozorní a odpovede si zapíšte.

     Jej veľkosť. Všímajte si jej miery a aký štýl preferuje.

     Jej obľúbená farba. Myslite aj na jej najmenej obľúbenú farbu a uistite sa, že v nej nikdy nič nekúpite.

     Jej obľúbený kvet. Nádhernou kyticou a krásnymi farebnými kvetmi nič nepokazíte. Vedeli ste, že darovanie ruže symbolizuje lásku na prvý pohľad?

     Preferuje viac zlato alebo striebro? Kupujte naozaj iba to, čo nosí a čo sa jej páči.

     Jej obľúbené jedlo. Uvariť pre ňu večeru môže byt' skvelý spôsob, ako ju prekvapiť a potešiť.

     Jej obľúbený autor/autorka alebo kniha. Zaobstarajte jej prvé vydanie knihy od autora, ktorého obľubuje a vložte do nej alebo zarámujte citát jej obľúbeného autora/autorky.

     Jej obľúbený film alebo televízna šou. Zakúpte si jej obľúbený film a prekvapte ju romantickým večerom pri víne s občerstvením.

sj-4ott5vqaprw-unsplash_1637311037.jpg

Tip: Odpovede majte vždy pri sebe (alebo na pamäti), tak jej môžete kúpiť niečo, čo sa jej bude hodiť a páčiť. Vyhnite sa však nákupom na poslednú chvíľu, aby ste sa výberom netrafili mimo.

Tipy na darčeky

Ak žena obľubuje históriu, určite sa poteší darčeku, ktorý má príbeh. Nájdite kúsky, ktoré sú jedinečné, majú za sebou dlhú históriu alebo sa jedná o umelecké diela.

Darovať môžete aj darčeky, ktoré uľahčia jej každodenný život. Kniha receptov, mixér na smoothie, diár, plánovač alebo súprava šanónov s krásnym vzorom do jej domácej kancelárie.

Nezabúdajte, že aj skutkami môžete rozbúchať jej srdce. Opravte niečo bez toho, aby vás o to požiadala, umyte a povysávajte jej auto, umyte riad, vyperte a poskladajte bielizeň alebo vykonajte inú prácu, ktorú by od vás vôbec nečakala a prekvapte ju.

Navarte jej večeru alebo urobte rezerváciu v luxusnej reštaurácií. Ak máte deti, najmite si opatrovateľku alebo ich dajte na noc k starým rodičom a naplánujte krásny večer len pre vás dvoch.

Vaša partnerka alebo žena určite ocení aj darček, ktorý urobí jej život o niečo krajší. Voňavé mydlá, praktické predmety s krásnym dizajnom ako váza, súprava pohárov na víno, hrnčeky na kávu alebo guess náramok.

Niektoré ženy uprednostňujú skôr zážitok ako fyzicky darček. Ženu, ktorú chcete takýmto darčekom obdarovať, by ste mali poznať. Porozmýšľajte o tom, čo jej vytvorí zábavný a nezabudnuteľný zážitok. Môžu to byt' rôzne zaujímavé udalosti, koncerty, kurzy alebo iné aktivity vo vašom okolí. Dopriať jej relax môžete napríklad poukazom na wellness s bazénmi a saunami alebo masážou.

Ak žena preferuje kultúru určite zabodujete lístkami na koncert jej obľúbeného umelca, vstupenkou do divadla, alebo na špeciálnu výstavu do múzea.

Darčekovou kartou jej môžete urobiť radosť, aby sa vo svojom voľnom čase mohla venovať jej obľúbenej činnosti. Môže to byť poukážka na nákup oblečenia alebo potravín, do kníhkupectva, na rôzne kurzy (šitie, fotografovanie, modelárstvo,...) alebo do fitness centra.

Nezabudnite počúvať. Ak si žena praje niečo konkrétne, doprajte jej to. Ak vám priamo či nepriamo už povedala, že chce konkrétny darček, nepremýšľajte nad inými vecami a snažte sa jej zaobstarať to, po čom túži. Ak si praje nový vysávač, pretože ten, ktorý má je pokazený, zaobstarajte jej nový vysávač. Ak si praje iba darčekovú poukážku do jej obľúbeného obchodu, darujte jej ju.

Tip: Prečítajte si ako darovať peniaze.

Kedy je ten správny čas na darček?

Aj na načasovaní záleží. Prekvapte ženu, keď bude mať čas. Darček by ste nemali dávať:

     keď je uprostred nejakej krízy,

     keď je uponáhľaná, je na ceste do práce alebo má na pláne niečo dôležité,

     keď je emocionálne labilná,

     ak je negatívne naladená,

     keď je vyčerpaná,

     na poslednú chvíľu, ak sa chystá na dôležitú schôdzku alebo pracuje.

Kedy je vhodné darovať darček?

wijdan-mq-h5yirxdukto-unsplash_1637311037.jpg

     Rána sú skvelé na obdarovanie ženy. Tak bude na vás myslieť počas celého dňa. Ak sú rána príliš hektické, povedzte jej, že pre ňu máte niečo krásne a ona bude určite žiariť celý deň.

     Nechajte darček na mieste, kde ho nájde sama. Ráno na posteli, keď sa zobudí alebo pred spaním, po kúpeli, keď vyjde zo sprchy, pri raňajkách, alebo večeri.

     Po hádke alebo inej výmene názorov. Nechajte uplynúť nejaký čas, povedzte jej, že ste premýšľali o tom, čo povedala a pripomeňte jej, ako veľa pre vás znamená.

     Naplánujte si chvíľku pre vás dvoch a požiadajte ju o pár minút pozornosti, aby sa mohla sústrediť na vás a váš dar.

     Vyberte si deň, ktorý by pre ňu bol za normálnych okolností smutný (výročie úmrtia člena rodiny a podobne) a dajte jej najavo, že chápete, ako sa cíti, a že jej chcete ten deň sprijemnit niečím pozitívnym.

     Vyberte deň, kedy to nebude vôbec očakávať. Dávať darčeky na narodeniny, výročie svadby a Valentína je samozrejmosťou. Ak ju však prekvapíte vo všedný deň, radosť a ocenenie bude o to väčšie.

Ako správne darovať?

Na to, aby bol darček výnimočný, nemusíte mať skvelé baliace schopnosti, avšak do vašej prezentácii by ste mali vložiť nejaké myšlienky:

Tomuto sa vyhnite:

     Odstráňte cenovky

     Nedarujte darčeky v igelitovej taške alebo priamo z obchodu

     Nepoužívajte baliaci papier z nesprávnej udalosti

     Neukrývajte darček tam, kde ho nenájde alebo omylom vyhodí

crew-xcmvrpzctaq-unsplash_1637311032.jpg

Stavte na istotu:

     Odložte si účtenky pre prípad, že by potrebovala darček vrátiť alebo vymeniť

     Použite darčekové tašky alebo požiadajte v obchode, aby vám darček zabalili

     Darček umiestnite na miesto, kde ho môže vidieť

     Pridajte malú kartičku s milou poznámkou

     Nechajte jej darček doručiť do kancelárie alebo do práce (uistite sa však, že práve v ten čas bude tam)

Niekedy sa môže zdať vyberanie darčeka a porozumenie žene ako ťažký oriešok. Dúfame, že naše tipy vám pomôžu pri hľadaní vhodného darčeka, ktorý vyčarí úsmev na tvári vašej milovanej.

Autor: Dominika Blchova

Foto: Unsplash.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Hriešne aristokratky
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Inšpirácie na luxusné vianočné darčeky roku 2021
Nie je darček ako darček. Čím potešiť blízkych?
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
10 zaujímavostí o zlate, ktoré ste možno nevedeli
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie