Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
4. 3. 2021 | PR Servis

Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych

Darovanie darčekov nie je len o fyzickom sprostredkovaní predmetov. Je to spôsob komunikácie a zároveň akt ako ukázať niekomu, že nám na ňom záleží. Avšak nájsť perfektný darček môže byť niekedy frustrujúce, najmä, keď nám chýba inšpirácia. V skutočnosti stačí iba trochu všímavosti a tvorivosti.

Ako postupovať pri výbere darčekov pre vašich blízkych? Nasledujúce tipy vás môžu inšpirovať k výberu zmysluplných a originálnych darčekov, ktoré potešia. A to nielen na Vianoce alebo Valentína.

1. Pozorujte

Pravidlom číslo jedna pri zmysluplnom obdarúvaní je pozorovanie. Venujte pozornosť tomu, čo hovoria vaši priatelia a blízki a aké sú ich záujmy. Ak pozorne počúvate a sledujete, mnohokrát vám ľudia nepriamo sami prezradia to, čo sa im páči alebo čo potrebujú. Chceli by niečo užitočné alebo niečo dekoratívne? Niečo do bytu, alebo niečo pre seba? Venujte pozornosť tomu, čo by im uľahčilo život, alebo čo by potrebovali vymeniť.

Tip: Sestra, ktorá sa práve presťahovala, by mohla potrebovať niekoľko dobre vybraných dekoračných doplnkov. Váš priateľ, ktorý je neustále v pohybe, sa môže potešiť masáži alebo relaxačnému lehátku. 

2. Darček podľa osobnosti

Akú majú povahu? Čo ich zaujíma? Aké majú koníčky? Tieto otázky by ste sa mali opýtať ešte predtým, ako sa rozhodnete niečo kúpiť. Vybraním darčeka k jedinečnej osobnosti ukáže, ako veľmi vám na osobe záleží.

Trendsetteri sa môžu tešiť z iných darčekov ako športoví nadšenci. Váš priateľ, ktorý rád cestuje by sa mohol potešiť cestovnej taške alebo zaujímavému cestopisu. Zatiaľ, čo vaša priateľka, ktorá zbožňuje varenie, by mohla oceniť sadu kuchynských pomôcok.

3. Darčeky pre šťastie

Pri mnohých príležitostiach, napríklad pri kolaudácii alebo promóciách, chcete dať darček, ktorý príjemcovi zaželá veľa šťastia. Využite symboliku spojenú so šťastím - a buďte kreatívni! Hovorí sa, že mesačný kameň, achát a sova prinášajú ochranu a šťastie, zatiaľ čo tyrkys a žaba sú považované za pomocníkov pri liečbe.

4. Hobby a koníčky

Záľuby vašich priateľov a príbuzných vás tiež môžu nasmerovať správnym smerom, pokiaľ ide o hľadanie dokonalého darčeka. Sú záhradníkom alebo milovníkom vína? Darovanie niečoho, čo bude súvisieť s ich záujmami im dá najavo, že si ich všímate a oceňujete.

Tip: No netreba to preháňať. Ak máte priateľku, ktorá zbožňuje slony, je pravdepodobné, že už má dosť predmetov so slonom. Preto treba premýšľať "mimo škatule" a vymyslieť niečo jedinečné - napríklad v jej mene môžete darovať určitý finančný príspevok na ochranu slonov vo voľnej prírode, alebo niečo podobné.

pexels-gabby-k-5957129_1614844211.jpg

5. Tvorte

Darčeky, ktoré vyrobíte sami, sú obzvlášť jedinečné, pretože ukazujú vášmu blízkemu, že ste využili váš čas, energiu a tvorivosť na to, aby ste mu zaobstarali niečo pekné. Možností darčekov pre domácich majstrov je neúrekom a inšpiráciu si môžete vziať takmer odkiaľkoľvek. Ručne písané listy alebo básne, doma upečené pečivo alebo koláčiky, tričká s potlačou či domáca kozmetika, kreativite sa medze nekladú!

6. Venujte váš čas

Hmotné veci potešia, ale takmer každý by mohol občas potrebovať pomocnú ruku. Postrážte niekomu deti, choďte vyvenčiť psíkov, pomôžte pri upratovaní garáže či vylepšeniu bytu. Máte špeciálny talent, napríklad na dokonalú masáž chodidiel? Darujte vaše odborné znalosti a schopnosti. Veľa ľudí dokáže oceniť aj to, keď si môže oddýchnuť.

7. Darujte dobrodružstvo

Dobrodružstvá sú tiež skvelými nemateriálnymi darčekmi a skvelými tipmi na darčeky pre mužov. Najmä ak sa váš partner rád trávi čas na čerstvom vzduchu. Dobrodružným darčekom môže byť čokoľvek, od zoskoku padákom, cez splavovanie rieky, ktorú môžete absolvovať obaja až po členstvo vo fitness centre.

Darčeky, ktoré ukážu vašim blízkym ako veľmi vám na nich záleží, existuje nespočetné množstvo. Preto, keď príde na rozdávanie darčekov, neuspokojte sa iba s bezcieľnym putovaním po obchodoch. Nájdite vašim milovaným zmysluplné darčeky, ktoré si zaslúžia!

Ilustračné foto: Kim Stiver, Gabbi K. / Pexels.com

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Osvedčené triky, ako vybrať ten najlepší darček
Ako a akými darčekmi určite potešíte každú ženu?
10 zaujímavostí o zlate, ktoré ste možno nevedeli
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Hriešne aristokratky
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Ako neprísť o spoločné zážitky počas pandémie?