Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
26. 6. 2023 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?

Máte konto na LinkedIN? A používate ho? Ja napríklad som ho tam mala roky neaktualizované, ani som na LinkedIn profil nechodila. Ale nastal čas, kedy som to potrebovala zmeniť. Je úžasné, kam sa táto platforma posunula. V dobrom. Posledných pár dní na svojom osobnom LinkedIn profile vymetám pavúkov a triedim odpad. Aktualizovala som aj showcase našej nádherná.sk. Sledujem ostatných, čo robia, čo zdielajú. A učím sa. Veľa sa učím.

Chcete niečoho dosiahnuť na LinkedIn? 

Napríklad pán Sergej Pavljuk v svojej knihe "Jak něčeho dosáhnout na LinkedIn"
uvádza, že sme tu najčastejšie z týchto dôvodov:

⭐ Obchod
⭐ Nábor
⭐ Možnosť lepšieho zamestnania
⭐ Budovania brandu a renomé

(Prepáčte, pán Pavljuk, zatiaľ som na strane 28, tak ešte mám čo študovať. :) )
Btw ľudia, knižka je free a je tuto: https://lnkd.in/ergZGNy6 )

No, teda. Za seba môžem povedať toto:

Obchod - môže byť. Mám čo predať, či už v oblasti produktov, či služieb. Aj možno niečo výhodné nakúpim. Tiež bartrujem - ideálne win-win spolupráce pre Nádherná.sk - webzine. Nuž, ale nechcem tu "na sedláka" niekomu niečo tlačiť. Čiže - obchod áno, keď to príde v pravý čas a vyplynie z dobrých vzťahov.

Nábor - aj nábor môže byť. Z toho titulu, že jedna noha môjho príjmu je MLM. Milujem vytváranie zákazníckych sietí. Ak sa vyskytne aj nejaký obchodník, len dobre, pre nás oboch. Nuž, ale zasa - nie som tu na to, aby som rad radom bombardovala defacto cudzích ľudí "jedinečnou ponukou, ktorá sa neodmieta." No, veď vieme, 90. roky už tu boli.

Možnosť lepšieho zamestnania - aj by som možno brala po 11 rokoch na voľnej nohe, keby som si našla nejaké to pekné teplé miestečko, kde by som bola užitočná, aktívna, naplnila by som svoj potenciál pre top zamestnávatela, ktorý by mi homeoffice dožičil a aj odvody za mňa poplatil... ešte aj pravidelne adekvátna výplata na účet cingla... Nuž, ale mňa nikto nechce! Akože naozaj! Vražedná kombinácia štyridsiatničky s malým dieťatom. K tomu vraj "prekvalifikovaná." Hm, tak nič, asi budem musieť zostať freelancer. :-)

Budovania brandu a renomé - asi najviac dôvod, prečo som tu. Lebo zo stoličky od PC alebo ako doprovod mojej malej dvojročnej na ihrisko veľa vody nenamútim. Kde inde by som sa mala zoznamovať a spoznávať iných biznis ľudí? Ak chcem vystúpiť zo svojich okruhov a komfortnej zóny, toto je pre mňa prvý krok.

A tak som teda troška neistá vo vodách LinkedInu, pripadám si ako nová žiačka v triede. Trocha sa hanbím a žmolím si pomyseľný okraj od sukničky.

Preto budem rada za morálnu podporu, lajčíky, zdielania, alebo keď ma s niekym zoznámite, s kým bysme si mohli padnúť do noty. Ak svoje konto máš, milá čitateľka či čitateľ tohto článku, prepojme sa. :) Budem rada. 

Follow on LinkedIn

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť

Ďalšie články na podobné témy

Najlepšie tipy pre prácu z domu pre ženy a mamičky
9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Hoplea: Na "čo keby" sa v živote nehrá!
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra