Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
4. 7. 2023 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?

Milé dámy, či chceme alebo nie, vo veku okolo 40 rokov prichádza k prvým veľkým zmenám na našej pleti. Ak si chceme udržať zdravú a mladistvo vyzerajúcu pleť, je potrebné dodržať dôslednú rutinu starostlivosti o pleť a určité návyky životného štýlu. Prinášame Vám niekoľko tipov, ktoré pomôžu ženám nad 40 rokov udržať si zdravie a dobrý vzhľad pokožky:

Chráňte svoju pokožku pred slnkom

Aplikujte širokospektrálny opaľovací krém s minimálne SPF 30 každý deň, a to aj počas zamračeného počasia. Obmedzte pobyt na slnku, najmä počas špičky, a noste ochranný odev, klobúky a slnečné okuliare, aby ste chránili pokožku pred škodlivými UV lúčmi.

Jemne čistite

Použite jemný čistiaci prostriedok, ktorý nezbavuje pokožku jej prirodzených olejov. Vyhnite sa drsným mydlám a horúcej vode, pretože môžu pokožku vysušiť. Čistite si tvár dvakrát denne, ráno a večer, aby ste odstránili make-up a nečistoty.

Hydratovať a hydratovať 

Hydratácia je pre zdravú pokožku nevyhnutná. Použite hydratačný krém vhodný pre váš typ pleti, aby ste udržali rovnováhu vlhkosti a zabránili vysušeniu. Hľadajte zložky ako kyselina hyalurónová, glycerín a ceramidy, ktoré pomáhajú udržiavať vlhkosť a vypĺňajú pokožku.

Hydratujte aj zvnútra: Pite dostatočné množstvo vody počas dňa, aby ste udržali pokožku hydratovanú a zachovali jej elasticitu. Hydratovaná pleť pôsobí plnšie a mladistvejšie.

Používajte produkty proti starnutiu 

Začleňte produkty starostlivosti o pleť, ktoré sa zameriavajú na špecifické problémy starnúcej pleti, ako sú jemné linky, vrásky a strata elasticity. Hľadajte zložky ako retinol, vitamín C, peptidy a antioxidanty, ktoré pomáhajú zlepšiť textúru pokožky, pevnosť a redukujú výskyt vrások.

sing-with-cotton-pads-make-up-removal_1688448399.jpg

Pravidelný peeling

Jemný peeling odstraňuje odumreté kožné bunky a podporuje bunkovú obnovu, čím odhaľuje sviežejšiu a jasnejšiu pleť. Vyberte si chemický peeling s prísadami ako alfa-hydroxykyseliny (AHA) alebo beta-hydroxykyseliny (BHA), aby ste sa vyhli nadmernému drhnutiu a podráždeniu.

Dodržiavajte zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl prispieva k celkovému zdraviu pokožky. Pravidelne cvičte, aby ste zlepšili krvný obeh a prísun kyslíka do pokožky. Jedzte vyváženú stravu bohatú na ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a chudé bielkoviny, ktoré poskytujú základné živiny pre zdravie pokožky. Obmedzte spracované potraviny, sladké občerstvenie a konzumáciu alkoholu, pretože môžu negatívne ovplyvniť pokožku.

Doprajte si dostatok spánku

Kvalitný spánok umožňuje vašej pokožke opraviť sa a zregenerovať sa. Zamerajte sa na 7-8 hodín spánku každú noc, aby ste podporili zdravú pleť a znížili známky starnutia.

Zvládnite stres

Chronický stres môže ovplyvniť zdravie pokožky a urýchliť proces starnutia. Nájdite techniky zvládania stresu, ktoré vám fungujú, ako je meditácia, hlboké dýchacie cvičenia alebo zapojenie sa do koníčkov a aktivít, ktoré máte radi.

Navštívte dermatológa

Pravidelné návštevy dermatológa vám môžu pomôcť sledovať zdravie vašej pokožky, riešiť akékoľvek obavy a získať odborné rady prispôsobené vašim špecifickým potrebám.

Pamätajte, že pravidelnosť a disciplína je kľúčová, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť. Viditeľné zlepšenie môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví a držte sa svojej rutiny starostlivosti o pleť. Navyše to, čo funguje pre jednu osobu, nemusí fungovať pre druhú, takže je dôležité počúvať svoju pokožku a podľa toho prispôsobiť svoju rutinu.

V prípade, ak potrebujete poradiť alebo zkonzultovať Vašu rutinu starostlivosti o pleť, napíšte mi. 

Som odborným konzultantom v oblasti starostlivosti o pleť už 20 rokov a sprostredkujem Vám to najlepšie pre Vás. 

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť

Ďalšie články na podobné témy

Ako na starostlivosť o pokožku s rozšírenými pórmi
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Najväčšie mýty o kráse
Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Konjacová špongia - krása z prírody
Aknózna pleť i pred 30-tkou?
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť