Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
4. 7. 2023 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?

Milé dámy, či chceme alebo nie, vo veku okolo 40 rokov prichádza k prvým veľkým zmenám na našej pleti. Ak si chceme udržať zdravú a mladistvo vyzerajúcu pleť, je potrebné dodržať dôslednú rutinu starostlivosti o pleť a určité návyky životného štýlu. Prinášame Vám niekoľko tipov, ktoré pomôžu ženám nad 40 rokov udržať si zdravie a dobrý vzhľad pokožky:

Chráňte svoju pokožku pred slnkom

Aplikujte širokospektrálny opaľovací krém s minimálne SPF 30 každý deň, a to aj počas zamračeného počasia. Obmedzte pobyt na slnku, najmä počas špičky, a noste ochranný odev, klobúky a slnečné okuliare, aby ste chránili pokožku pred škodlivými UV lúčmi.

Jemne čistite

Použite jemný čistiaci prostriedok, ktorý nezbavuje pokožku jej prirodzených olejov. Vyhnite sa drsným mydlám a horúcej vode, pretože môžu pokožku vysušiť. Čistite si tvár dvakrát denne, ráno a večer, aby ste odstránili make-up a nečistoty.

Hydratovať a hydratovať 

Hydratácia je pre zdravú pokožku nevyhnutná. Použite hydratačný krém vhodný pre váš typ pleti, aby ste udržali rovnováhu vlhkosti a zabránili vysušeniu. Hľadajte zložky ako kyselina hyalurónová, glycerín a ceramidy, ktoré pomáhajú udržiavať vlhkosť a vypĺňajú pokožku.

Hydratujte aj zvnútra: Pite dostatočné množstvo vody počas dňa, aby ste udržali pokožku hydratovanú a zachovali jej elasticitu. Hydratovaná pleť pôsobí plnšie a mladistvejšie.

Používajte produkty proti starnutiu 

Začleňte produkty starostlivosti o pleť, ktoré sa zameriavajú na špecifické problémy starnúcej pleti, ako sú jemné linky, vrásky a strata elasticity. Hľadajte zložky ako retinol, vitamín C, peptidy a antioxidanty, ktoré pomáhajú zlepšiť textúru pokožky, pevnosť a redukujú výskyt vrások.

sing-with-cotton-pads-make-up-removal_1688448399.jpg

Pravidelný peeling

Jemný peeling odstraňuje odumreté kožné bunky a podporuje bunkovú obnovu, čím odhaľuje sviežejšiu a jasnejšiu pleť. Vyberte si chemický peeling s prísadami ako alfa-hydroxykyseliny (AHA) alebo beta-hydroxykyseliny (BHA), aby ste sa vyhli nadmernému drhnutiu a podráždeniu.

Dodržiavajte zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl prispieva k celkovému zdraviu pokožky. Pravidelne cvičte, aby ste zlepšili krvný obeh a prísun kyslíka do pokožky. Jedzte vyváženú stravu bohatú na ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a chudé bielkoviny, ktoré poskytujú základné živiny pre zdravie pokožky. Obmedzte spracované potraviny, sladké občerstvenie a konzumáciu alkoholu, pretože môžu negatívne ovplyvniť pokožku.

Doprajte si dostatok spánku

Kvalitný spánok umožňuje vašej pokožke opraviť sa a zregenerovať sa. Zamerajte sa na 7-8 hodín spánku každú noc, aby ste podporili zdravú pleť a znížili známky starnutia.

Zvládnite stres

Chronický stres môže ovplyvniť zdravie pokožky a urýchliť proces starnutia. Nájdite techniky zvládania stresu, ktoré vám fungujú, ako je meditácia, hlboké dýchacie cvičenia alebo zapojenie sa do koníčkov a aktivít, ktoré máte radi.

Navštívte dermatológa

Pravidelné návštevy dermatológa vám môžu pomôcť sledovať zdravie vašej pokožky, riešiť akékoľvek obavy a získať odborné rady prispôsobené vašim špecifickým potrebám.

Pamätajte, že pravidelnosť a disciplína je kľúčová, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť. Viditeľné zlepšenie môže chvíľu trvať, takže buďte trpezliví a držte sa svojej rutiny starostlivosti o pleť. Navyše to, čo funguje pre jednu osobu, nemusí fungovať pre druhú, takže je dôležité počúvať svoju pokožku a podľa toho prispôsobiť svoju rutinu.

V prípade, ak potrebujete poradiť alebo zkonzultovať Vašu rutinu starostlivosti o pleť, napíšte mi. 

Som odborným konzultantom v oblasti starostlivosti o pleť už 20 rokov a sprostredkujem Vám to najlepšie pre Vás. 

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?

Ďalšie články na podobné témy

Ako na starostlivosť o pokožku s rozšírenými pórmi
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Najväčšie mýty o kráse
Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Konjacová špongia - krása z prírody
Aknózna pleť i pred 30-tkou?
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť