Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
23. 6. 2023 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?

Dnes otváram tému, na ktorú sa u mňa mnohé z vás pýtajú - oplatí sa vám v dnešnej dobe sprostredkovanie či priamy predaj kozmetiky? Veď je toho na trhu toľko... Kupuje to vôbec niekto? Nie som sama, čo to v ošiali a predstave zárobku nakúpi a potom to nevie predať a má to doma v krabiciach? Či? 

Otázka do bitky, však? Odpoviem šalamúnsky – venovala by som dekoratívnej kozmetike a jej sprostredkovaniu toľko energie a času, ak by sa to neoplatilo?

Začnem zoširoka. Ako už vieme, každý tovar má svojho kupcu. Každý niečo iné hľadá a každý má iné očakávania. Prečo je vlastne priamy predaj kozmetiky výhodný, v čom je iný proti nákupu v bežnej predajni? Doslova, prečo ho chcieť? Prečo sa do toho púšťať?

U mňa to bola jasná voľba

Robím, čo milujem! Makeup, líčenie, šminky… produkty starostlivosti o pleť, antiage kozmetika - vždy ma fascinovali. Tá láska, nadšenie, to je veľký bonus, ak máte chuť niekomu inému dopriať a sprostredkovať mu to isté. Odporúčanie a ponúkanie dekoratívnej a antiage kozmetiky ma napĺňa a teší. Robí mi radosť pomáhať iným ženám cítiť sa krajšími práve týmto spôsobom. Objavila som v tom svoje PREČO a okrem odmeny finančnej získavam aj odmenu vnútorného naplnenia a životného zámeru. To je veľmi dôležité.

dscf9678_1687494992.jpg

Ďalej má priamy predaj a sprostredkovanie jedinečné výhody pre klientky, ktoré ich oceňujú a vítajú - nekupujú si len riasenku! Predajom to všetko u mňa len začína! S nákupom výrobku získajú aj moje bezplatné poradenstvo, kvalitný zákaznícky servis, popredajnú starostlivosť - pýtam sa, ako sa jej produkt páči, ako ho používa, dám jej návody k používaniu, pýtam sa,  či je všetko v poriadku.. zisťujeme, čo potrebuje riešiť nabudúce?

Pripravujeme tak riešenie na mieru práve pre jej potreby. Klientka získava produkty presne na mieru, odpadávajú neriadené impulzívne nákupy z drogérie, kde klientka nakúpi plný košík produktov, ktoré nepotrebuje, nevie používať, nesadnú jej… prichádza sklamanie. 

To pri mojom servise nemá. Má človeka, ktorý jej vždy odborne poradí, odporučí to najvhodnejšie, vie, čo už používa a čo by ešte mohla doplniť, až sa rozhodne nakupovať nabudúce. Pokiaľ niečo nevyhovuje, bez problémov môže výrobok do 2 mesiacov vrátiť.

Priamy predaj či sprostredkovanie je o radosti a potešení oboch strán. Agenta aj klientky. Pri kvalitnom servise víťazia obaja. A na tom záleží. ❤ Čiže oplatí sa to? Z obchodného hľadiska, ak máš dostatok klientov - ktorí k Tebe radi a opakovane idú, keďže sa o ne pekne staráš - určite áno. Každá firma, s ktorou sa dá v tomto smere spolupracovať, má postavený férový marketingový plán a spôsob odmeňovania, kedy si vieš naplánovať aj vypočítať, aké kroky presne spraviť, aby si dosiahla, čoho chceš. Či pár eur na kávu, či doplniť príjem na splátku hypotéky, alebo mať plný a nádherný plat z tejto činnosti. Ak to nevieš sama, máš ľudí, ktorí ťa touto cestou budú radi sprevádzať. Tou prvou som ja. 

Ak cítite, že by sprostredkovanie kozmetiky ostatným mohlo byť aj vašim poslaním, neváhajte ma kontaktovať.

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?

Ďalšie články na podobné témy

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Moje veľké pravdivé priznanie ohľadom MLM
Trúfnete si život na „voľnej nohe“?
Predaj výrobkov z dvora. Čo by ste mali vedieť?