Rám postele do manželskej spálne
1. 6. 2021 | PR Servis

Rám postele do manželskej spálne

Spálňa patrí medzi najdôležitejšie miestnosti v živote každého človeka – predovšetkým každého páru.

Zvolenie dizajnu interiéru, výber nábytku a postele má obrovský vplyv na spokojnosť so svojím prostredím, čo tiež môže reálne pozitívne ovplyvniť dobré cítenie a regeneráciu. Aké parametre musí mať rám postele pre pár? Pozrime sa na to a skúsme nájsť odpovede na najčastejšie zadávané otázky. Pre pohodlie nášho spánku hrá rám postele, ktorý používame, veľmi dôležitú úlohu. Ich široký výber dostupný na trhu uľahčí hľadanie dokonalého doplnku nášho interiéru. Navyše, správne zvolený, výrazne ovplyvní životnosť matraca, ktorý používame.

Rám postele pre dve osoby – rozmery sú v tomto prípade podstatné

Prijíma sa, že rám postele so šírkou nad 120 cm je vhodná pre dve osoby. Avšak musíme priznať, že dospelí potrebujú pre svoje pohodlie trochu viac priestoru, aby sa dobre vyspali a zregenerovali pred ďalším dňom plným rôznych výziev. Len ťažko sa dá komfortne vyspať vo dvojici na posteli so šírkou do 140 cm. Ak je vaša spálňa relatívne neveľká, oplatí sa vybrať posteľ so šírkou 160 cm. Ak máte k dispozícii trochu viac priestoru, šírka 180 či dokonca 200 cm bude ideálna!

ramalozkavida_1622516319.jpg

Štýl rámu

Ak je spálňa zariadená moderne, nebude do nej pasovať klasická a bohato zdobená posteľ. Prečo? Pretože tieto štýly sa navzájom hryzú, čo negatívne ovplyvňuje dizajn celej miestnosti. Moderný štýl vytvára surovú a minimalistickú atmosféru, je to spojenie sivých, čiernych a bielych odtieňov. Do spálni nepasuje najlepšie, preto niekedy sa oplatí staviť na kompromis a vybrať tradičné farby, ktoré vytvoria teplé a príjemné prostredie.

Avšak originálny rám postele to nie je všetko, čo ovplyvňuje kvalitu spánku. Nesmiete zabudnúť, aký dôležitý je výber vhodného matraca. Musí spĺňať individuálne potreby a očakávania, preto túto tému ponechajme pre iný (oveľa dlhší) materiál. Avšak na tomto mieste musíme podotknúť, že v prípade postelí so šírkou 160, 180 alebo 200 cm, môžu sa používať aj dva nezávislé matrace, a každý môže mať odlišné parametre.

Hĺbku (výšku) rámu postele treba zvoliť v závislosti od výšky (hrúbky) vybraného rámu. Čím väčšia je výška regálu, tým vyšší musí byť rám postele. Ide o to, že po vložení rámu do rámu z neho ešte niekoľko centimetrov vyčnieva nad rám a bráni matraci v zosunutí z postele.

Hero image: pixabay.com/ lauduong

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Wobenzym s nami už 30 rokov
Vianočné know-how: Ako prežiť sviatky bez ťažoby na žalúdku?
Poznáte alternatívny spôsob bývania? Čo to je a aké možnosti máte?
Ako na skvelú postavu? Toto je 6 dôležitých faktorov, ktoré viete ovplyvniť a pomôžu vám
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
S akými zdravotnými problémami vám môžu pomôcť CBD produkty?
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Chcete, aby aj počas pandémie malo vaše dieťa dostatočné vzdelanie?

Ďalšie články na podobné témy

Dokonalý odpočinok na záhrade vďaka pergole
5 tipov, ako jednoducho premeniť váš balkón na oázu pokoja
Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky a aké sú ich výhody?
Aké sedačky sú v súčasnosti najpopulárnejšie?
Pripravujete izbičku pre bábätko? Máme pre Vás niekoľko tipov!
Vyberáme drevené regály do špajze, pracovne, obývačky, ale aj do skladu
5 tipov ako zvládnuť vianočnú výzdobu za pár minút
Viete, ako by ste si mohli predĺžiť životnosť práčky?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.