Predĺženie vlasov pomocou príčeskov (extensions)
23. 6. 2017 | Lucia

Predĺženie vlasov pomocou príčeskov (extensions)

Vlasové príčesky sú vynikajúcou pomôckou v oblasti krásy, ktorá pomáha ženám zlepšiť vlastnú vizáž vďaka predĺženiu a zahusteniu vlasov. Predĺženie vlasov nie je žiadna novinka. Populárne je nie len medzi celebritami, ale aj mladými študentkami. Žiadna žena nedokáže odolať možnosti predviesť sa s krásnymi predĺženými a zahustenými vlasmi podľa vlastnej fantázie. Veľa žien v súčasnosti nosí predĺžené vlasy, ale samé netušia odkiaľ pochádzajú, dokonca ani ich kaderníci nevedia, odkiaľ vlastne vlasy sú.

Odkiaľ teda príčesky pochádzajú?

Za vznik vlasových príčeskov vďačíme Indkám. V indickej kultúre je dôležité, aby ženy obetovali niečo vlastné a veľmi vzácne bohovi Vishnu pri modlitbách v jeho chráme - vlastné vlasy.V Indii sa kladie veľký dôraz na krásu vlasov, starostlivost o ne a vlasovú pokožku. Pridávajú sa do nich rôzne vlasové ozdoby a ornamenty, ktoré majú za úlohu pozdvihnúť osobnú glóriu a tým pádom pridať na cene a dôležitosti dievčat v spoločnosti. Obetovaním vlasov v chráme sa dosiahne celková očista tela i duše.Prevádzkovatelia chrámov vlasy zbierajú a predávaju firmám, ktoré z nich vyrábaju príčesky.

Metódy pripevňovania umelých vlasov

Keratínová metóda – je najpoužívanejšou metódou, pretože garantuje najdlhší možný čas pripevnenia vlasov. Pramienky sú pripevňované jeden za druhým horúcim keratínom prostredníctvom špeciálneho prístroja. Ruky profesionála vám zaručia bezchybný výsledok, v ktorom nebude možné rozpoznať miesta, kde sú vlasy predĺžené. Kvalitne odvedené predĺženie vydrží až 5 mesiacov a ak sa aj niektoré pramienky opotrebujú, je ich možné priebežne vymeniť. Vlasy sa dávajú dolu rozpúšťaním keratínu pomocou špeciálnej kyseliny a odporúča sa nechať vlasy oddýchnuť niekoľko mesiacov.

Metóda nie je vhodná pre jemné a lámavé vlasy, pretože ich veľmi zatažuje a vysušuje. Ak máte jemné a lámavé vlasy, odporúča sa metóda Clip in.

Clip in – úplne iná metóda než keratín. V Clip in metóde sú pramienky mobilné a môžeme ich pripevňovať a opäť skladať dolu z hlavy. Aby sme to mohli robiť samé však potrebujeme veľkú dávku trpezlivosti. Pri tejto metóde vôbec nezáleží na kvalite vašich vlasov, pretože výsledok je vždy perfektný. Táto metóda je vhodná skôr na príležitostné oživenie vizáže, pretože tak ako si ich ráno pripíname, večer ich musíme zložiť.

Porovnanie keratínovej metódy a metódy Clip in

1.Clip in sa pripevňuje malými hrebienkami, je to celkom jednoduché a nepotrebujeme ku tomu kaderníka ako pri keratínovej metóde.

2.Clip in nie sú vôbec agresívne ku našim vlastným vlasom, pretože hrebienky sú vyrábané z nealergických materiálov a pri drahších typoch sú obalené v textílii, tým pádom vôbec neničia naše vlasy.

3.Miesto úchytu pri Clip in je neviditeľné, pretože hrebienky sú všité do pásov vlasov z vnútornej strany a na pohľad nevidno miesto úchytu.

4.Želaný výsledok sa dostaví rýchlo bez straty času. Stači pár minút, vycvičené ruky a máme krásne dlhé vlasy.

Ako vidíte, predlžovanie Clip in má veľmi veľa výhod. Môžete si ich dať iba vtedy, kedy potrebujete. Ak však chcete mať vlasy predĺžené denne, je lepšie siahnuť po pravých vlasoch i keď cena môže byť mnohonásobne vyššia. Môže nás utešiť len to, že ak sa o tieto vlasy budeme príkladne starať, môžu nám vydržať oveľa dlhšie ako pri iných metódach predlžovania.

Inšpirácia pre článok bola čerpaná z talianskeho webu www.capellistyle.il a téme sa budeme venovať aj nabudúce.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autora Lucia

Inšpirácia: Chiara Ferragni - talianska modelka a fashion bloggerka

Ďalšie články na podobné témy

Septembrová svadba - farebné trendy
Perfektný plesový účes hotový za päť minút!
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Čarovanie s kaderníckymi nožnicami
TRIČKOVÝ.SK ponúka zaujímavé možnosti
Ako sa zbaviť mastných vlasov?
Iná farba vlasov každý druhý deň? Prečo nie!
Ako naniesť matný rúž v 5 krokoch