Čarovanie s kaderníckymi nožnicami
31. 10. 2018 | PR Servis

Čarovanie s kaderníckymi nožnicami

Nenechajte sa oklamať. Hoci niektoré nožnice sa podobajú ako vlas vlasu, nemusia sa používať na ten istý účel. A ako je to v prípade kaderníckych nožníc? Jednoducho si treba nájsť také, ktoré najlepšie sadnú do ruky a poradia si s akýmkoľvek strihom.

Nožnice sú odolné, no ľahučké

Či pracujete ako kaderník, alebo si vlasy striháte sami doma, určite nám dáte za pravdu, že s bežnými nožnicami by sa vám nič efektné na hlave zostrojiť nepodarilo. A hoci je v prvom rade dôležitá vaša zručnosť a kreativita, určite treba mať poruke aj kvalitné nožnice, ktoré konajú presne podľa vašich predstáv. Čo treba, odstrihnú na prvýkrát a presne, bez neželaných schodíkov.

Ako si vybrať správne nožnice? To záleží od vašich preferencií. Niekto má rád nožnice s dlhšou čepeľou, iný s kratšou, a rozdiel je aj v materiálovom vyhotovení rukovätí. Ak napríklad radi striháte v rukaviciach, pretože je to hygienickejšie, v tom prípade si vyberte kadernícke nožnice s plastovými rukoväťami. Odolná nehrdzavejúca oceľ na čepeli zvládne prácu so suchými aj mokrými vlasmi, naozaj nehrdzavie ani sa nepoddá rozpúšťadlám.

Len si predstavte, s čím všetkým také kadernícke nožnice prídu do kontaktu – šampóny, kondicionéry, tužidlá, gély, farby na vlasy. Bolo by naivné myslieť si, že sú tieto kozmetické prípravky čisto prírodné a neškodné. Práve preto sa treba pozerať iba po kvalitných kaderníckych nožniciach, a hoci môže byť ich cena vyššia, odrazí sa to aj na ich životnosti a kvalitnej práci.

kadernicke-noznice-techni-eshop-sk-1_1540973239.jpg

Kadernícke nožnice pre profesionálov

Ak už máte so strihaním vlasov prax, určite viete, s ktorými nožnicami sa vám najlepšie pracuje a ktoré sú najlepšie pre konkrétne úkony. Je jasné, že čím väčšie ruky máte, tým potrebujete väčšie nožnice. Každý kaderník ocení, ak sú rukoväte nožníc ergonomicky tvarované, za čo sa poďakujú najmä prsty a svaly na ruke.

Na pánske strihy sa najčastejšie využívajú čepele so zúbkami, na dámske strihy nožnice s hladkými čepeľami. Na špecifické úkony sa používajú tzv. efilačné kadernícke nožnice. Vlasy dokážu podľa potreby rozriediť a účesy dokážu vytvarovať. Kvalitné druhy nožníc si môžete dať zakaždým profesionálne nabrúsiť u ich výrobcu.

Nezabúdajte, aby vám kadernícke nožnice čo najdlhšie poslúžili, musíte sa o ne dobre starať. Po každom strihaní ich treba očistiť od vlasov a na konci pracovného dňa naolejovať. Nožnice určené na strihanie vlasov nikdy nepoužívajte na iné účely, mohli by sa znehodnotiť.

Ilustračné foto: pixabay.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Moje vlasy sú ako od kaderníčky lebo...
Ako si ďalej bezzmyselne ničíte farbené vlasy
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
CHI TEA TREE OIL Starostlivosť - skúsenosti po 3 týždňoch používania
Predĺženie vlasov pomocou príčeskov (extensions)
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Jednoduché triky pre krásne vlasy