Prispôsobte detský nábytok vašim ratolestiam
10. 10. 2018 | PR Servis

Prispôsobte detský nábytok vašim ratolestiam

Výber vhodného nábytku do detskej izby môže byť niekedy ťažký oriešok. Deti nám rastú pod rukami ako z vody a obzvlášť zložité to býva v prípade, že potrebujete zariadiť izbu pre viac súrodencov v rôznom veku. Poradíme vám, ako zariadiť izbičku pre deti rôznych vekových kategórií tak, aby ste boli spokojní vy aj vaše ratolesti.

Izba pre novorodenca

Čerstvo narodené bábätko nemá na vybavenie izby veľké nároky, k šťastiu mu stačí prítomnosť rodičov. V ranom období jeho života je preto najpraktickejším riešením umiestniť detskú postieľku do spálne rodičov, ideálne čo najbližšie k manželskej posteli. Neumiestňujte ju pod okno, dieťa je citlivé na prievan, dávajte tiež pozor na blízkosť radiátora, kde môže dôjsť k prehriatiu.

Pri kúpe postieľky myslite na jej variabilitu, ktorá umožní prispôsobiť si ju podľa aktuálnych potrieb, ale aj na husto umiestnené priečky vzdialené od seba maximálne 8 cm, ktoré vyriešia problém zaseknutia hlavičky alebo končatín. Ak plánujete prebaľovací pult umiestniť do kúpeľne k tečúcej vode, hľadajte produkt z kvalitného nepremokavého materiálu, aby nedošlo k namoknutiu a znehodnoteniu.

Dieťa do 3 rokov

Malé deti sú majstri v ochutnávaní všetkého, čo sa im dostane pod ruky. Radi spoznávajú svoje okolie a strkajú pršteky do všetkého, čo im príde do cesty. Najbezpečnejším riešením bude odstrániť z ich dosahu všetky nebezpečné predmety a zariadenie v ich izbičke vybrať tak, aby plnilo najmä praktické účely. Doprajte dieťaťu voľný priestor na pohyb a osloboďte jeho izbu od zbytočných kusov nábytku.

Pre pohyb batoľaťa je nevyhnutný bezpečný priestor bez ostrých hrán a voľne pohodených nebezpečných vecí. Vhodným riešením sú chrániče ostrých rohov nábytku a poistky zamedzujúce voľnému otvoreniu skríň. Prvé kroky sprevádzajú časté pády, môžete ich zmierniť použitím protišmykového koberca alebo podložky.

Izba pre predškoláka vo veku 3 až 6 rokov

V tomto veku sa váš potomok formuje ako špecifická osobnosť, má svoje záľuby a obľúbené veci. Napriek tomu, že je vaše dieťa je ešte malé, nebojte sa zapojiť ho do procesu zariaďovania izby, budú sa z neho tešiť a vážiť si ho viac. Myslite aj na to, aby sa z detskej izby nestalo skladisko. Deti rastú rýchlo, preto zvážte kúpu nastaviteľného nábytku, ktorý vám umožní prispôsobiť výšku stola, stoličky alebo postele postave vášho dieťaťa.

detsky-nabytok-omega-nabytok-sk_1539168886.jpg

Izba pre školákov

Farby vplývajú na deti viac než si myslíme, rozvíjajú ich tvorivosť, dokonca pomáhajú pri učení. Zlatou strednou cestou je použiť v detskej izbe neutrálne alebo prírodné odtiene doplnené výraznejšími, zväčša pastelovými odtieňmi. Doprajte im vkusne zladený nábytok a doplnky v obľúbených farbách, nezabúdajte aj na ich kvalitu a funkčnosť.

V prípade, že izbu využívajú súrodenci, môžete klasickú poschodovú postele nahradiť bezpečnejšou rozkladacou verziou. A ak je vaše dieťa už nefalšovaným puberťákom, dovoľte mu zariadiť si izbu podľa vlastného vkusu a jeho osobnosti.

Ilustračné foto: Pixabay.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

CHICovný balíček do každej kabelky.
Tehotenstvo a spánok: Tieto tipy vám doprajú kvalitný odpočinok
Preklopkajme sa do jari
Sila odpúšťania je liečivá
Kúpeľňa snov: Zariaďte ju špičkovými výrobkami, ktoré vám vydržia roky!
Naplánujete si dovolenku v roku 2019 a oddychujte dlhšie
Krížová cesta – historický román, ktorý hovorí o našej budúcnosti
Otestujte si rovnosť chrbtice

Ďalšie články na podobné témy

Mama blogy: Prečo sa ich oplatí sledovať ?
Balkónové sedenie z ratanu
Vplyv farieb na človeka: V akých tónoch by sa mal niesť váš nábytok
Máša a medveď a The Happos Family teraz ako novinka v Kinder Surprise
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Septembrový strašiak rodičov
Ako nemať namiesto rúk chápadlá a na nich zavesené nespokojné deti?
Skončili prázdniny, môžeme sa zblázniť!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.