Septembrový strašiak rodičov
26. 8. 2018 | Paťka

Septembrový strašiak rodičov

S príchodom septembra sa nám všetkým spája jedna udalosť. Začína sa nový školský rok. Niektoré detičky čaká prvý krok do úplne novej fázy života a niektoré v nej ďalej pokračujú. Čo však istotne trápi všetkých rodičov sú školské potreby. Je naozaj nevyhnutné mať všetko zo zoznamu?

Milí rodičia, bohužiaľ, je to potrebné. Aj keď niektoré štetce či iné výtvarné potreby vaše dieťa vôbec nevyužije, musíte ich kúpiť. V niektorých školách už prestúpili na iný level a dokonca nútia rodičov kupovať len vybrané značky. 

V školských potrebách by malo platiť pravidlo - čím drahšie, tým lepšie. Alebo, že kvalita prevyšuje kvantitu. Nie vždy tomu tak je. Aj drahé perá ležia v skladoch obchodov niekoľko mesiacov. Po rozbalení a odskúšaní môžete zistiť, že pero je vysušené. Toto vám však ako reklamáciu nemusia uznať v každom papiernictve. 

Každá škola dáva na zoznam pre malých školákov iné veci. Rozhodne sa ale nemení to, že by malé dieťa malo mať v peračníku minimálne dve perá, niekoľko ceruziek či fixiek, obyčajnú ceruzku, gumu, pravítko, strúhadlo a takto by sme mohli pokračovať donekonečna. A to sme ešte nespomenuli výtvarné potreby. 

Ak nechcete na školské potreby minúť niekoľko stoviek eur, keďže najmä školský ruksak je drahou položkou, čítajte ďalej.

Niektoré veci si doma vyrobiť síce neviete, ale niektoré áno. Čo tak napríklad obaly na zošity či učebnice

Vyrobiť obal na zošit či učebnicu nie je také ťažké. Stačí vám len baliaci papier podľa vášho výberu, nožnice a lepiaca páska. Po pár minútach môžete svojim deťom vyrobiť nádherné obaly na zošity, aké určite nebude mať nikto. Najmä dievčatká sa tomu určite potešia. Na obaly stačí napísať centrofixkou a pekným písmom názov toho, čo sa pod ním ukrýva.

 copy-space-2518265-960-720_1535264986.jpg

Ak nemáte dostatok zručností ale stále chcete niečo ušetriť, nakupujte zo zahraničných stránok. Nájdu sa tam zaujímavé kúsky, ktoré u nás neexistujú a koľkokrát sú oveľa lacnejšie. Z týchto stránok však treba objednávať v dostatočnom predstihu, aby potreby prišli včas. 

Značkové perá? Tie takisto môžete nájsť na zahraničných stránkach. Vyzerajú úplne rovnako ako originál a píšu, samozrejme, tiež rovnako. Aj keď objednáte viacero kusov, stále viete ušetriť niekoľko eur, ktoré môžu zabezpečiť počas školského roka niečo dobré na desiatu.

Ak ale nechcete nakupovať zo zahraničných stránok, nakupujte vo výpredajoch. Výpredaje školských potrieb začnú prvým školským zvonením. Pamätáte si ten skvelý zvuk, ktorý bol otravný iba vtedy, keď pani učiteľka povedala: ,,Nezvoní náhodou len pre mňa?” Presne v ten deň sa začnú výpredaje školských potrieb. Nebojte sa, veľké hypermarkety majú dostatok tovaru aj na poslednú chvíľu. Všetky pomôcky náhle zlacnejú aj o viac ako polovicu. 

Ak nechcete minúť veľkú sumu, skúste sa riadiť týmito tipmi a za ušetrené peniažky môžete vziať vašu ratolesť v prvý deň školy napríklad na zmrzlinu.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu
S týmto okolo vás komáre ani len nepreletia
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
8 zaujímavých faktov o menštruácii
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Nechajte deti robiť chyby
Ako som schudla 10 kg?

Ďalšie články na podobné témy

Skončili prázdniny, môžeme sa zblázniť!
Máša a medveď a The Happos Family teraz ako novinka v Kinder Surprise
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Nechajte deti robiť chyby
DESIATUJTE AJ ZA BEHU S NUTELLA & GO
Ako nemať namiesto rúk chápadlá a na nich zavesené nespokojné deti?
Prispôsobte detský nábytok vašim ratolestiam
Ako vybrať šport pre dievča

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.