Balkónové sedenie z ratanu
21. 10. 2018 | PR Servis

Balkónové sedenie z ratanu

Väčšina bytov a domov disponuje balkónom. Či je veľký, alebo malý, môže dokonale plniť svoju funkciu, ak je vybavený balkónovým sedením. Tým najlepším riešením je nábytok z ratanu, ktorý je ľahko udržiavateľný a ako stvorený do exteriéru, pretože odoláva vonkajším vplyvom.

Moderné ratanové sedenie na každý balkón

Možno si myslíte, že na váš balkón sa už nevojde ani babka s dedkom, riešenie tu však je vždy. Črepníky s kvetinami, ktoré sú rozložené na zemi, treba jednoducho zavesiť na balkónové zábradlie a hneď sa tu dá hýbať! Sušiak so šatami predsa môže bývať aj vnútri, nebolo by správne sa len preto vzdať možnosti vlastniť balkónové sedenie.

Len sa pozrite na vašich susedov, ako si ten svoj balkón vedia deň čo deň vychutnávať! To, že žijú v byte, im nijako nebráni užiť si prírodu a úžasný vzduch. Ratanové súpravy na balkón môžu mať väčšie i menšie rozmery, čím sa dokonale prispôsobia akémukoľvek balkónu. Mohutnejšie kreslá vyniknú na veľkých balkónoch, taburety a kreslá bez opierok na ruky zasa na tých menších. Vyberte si farbu, ktorá najlepšie ladí s farbou fasády, alebo sa jednoducho riaďte prvým dojmom.

Balkónové sedenie z ratanu sa vyrába v rozmanitých odtieňoch, a hoci ho najčastejšie vídať v klasickej tmavohnedej farbe, všimnite si, ako moderne vyzerá napríklad kombinácia sivej a fialovej. Môžete sa nechať ovplyvniť aj nosnosťou nábytku.

Stolovanie na balkóne

Všimli ste si, že vonku nám vždy akosi viac chutí? Káva, čaj, možno aj obed či večera. Málokto má ráno toľko času, že by si na balkóne stihol vychutnať aj raňajky, ale ak náhodou áno, je to skvelá cesta, ako sa naštartovať a odísť do práce s dobrou náladou. V ratanovom kresle si pohodlne vypijete svoju rannú kávu a môžete sa pritom kochať výhľadom na okolie.

ratanove-balkonove-sedenie-ratanea-sk_1540105282.jpg

O to lepšie, ak žijete na mieste, ktoré oplýva zeleňou alebo nebodaj vo vysokohorskom prostredí. Svoj nápoj však nemusíte stále držať v ruke, pokojne si ho položte na stolík. Balkónové sedenie z ratanu, to totiž nie sú iba kreslá, ale aj stolíky alebo taburety, dokonca s úložným priestorom, napríklad na teplé deky. Medzi ratanovými súpravami na balkón nájdete sety kresiel, ale aj kombinácie kresiel a stolíka. Väčšina kresiel obsahuje aj podušky, no ak náhodou nie, ľahko zoženiete nejaké vhodné.

Balkónové sedenie z ratanu sa jednoducho udržiava. Keďže je celoročne vonku, stačí ho raz za čas vyčistiť spŕškou vody. Máte istotu, že vám nezhrdzavie ani sa nerozpletie. Odoláva vplyvom počasia, vetru, dažďu, slnečnému žiareniu. V zime ho jednoducho zakryjete ochrannou plachtou a môžete sa tešiť na príchod jari a spoločné rozhovory pri šálke obľúbenej kávy.

Ilustračné foto: Pixabay.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Vplyv farieb na človeka: V akých tónoch by sa mal niesť váš nábytok
Prispôsobte detský nábytok vašim ratolestiam
Kúpeľňa snov: Zariaďte ju špičkovými výrobkami, ktoré vám vydržia roky!
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň
Chcete cestovať? Ponúkame vám 10 tipov od skúseného cestovateľa
Vianoce v Španielsku
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Premeňte cukor na svojho priateľa. Triky, ako ho využiť v domácnosti