Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
9. 2. 2024 | PR Servis

Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?

Dovolenka v zime láka stále viac a viac dobrodruhov, cestovateľov, ale aj rodiny s deťmi. Práve v zimných mesiacoch najlepšie vynikne kontrast medzi počasím u nás, ktoré býva zamračené a studené, a tropickými destináciami, kde na vás čaká azúrová obloha aj more.

Zima má určite svoje výhody a mnoho ľudí sa teší na snehovú prikrývku a možnosť zimných športov. Ak ale nepatríte medzi priaznivcov zimy, nasledujúce destinácie môžu byť zaujímavou voľbou, ako si spríjemniť chladné mesiace a užiť si dovolenku pri mori.

Kapverdy

Keď si vyberáte dovolenkovú destináciu, môžete rozmýšľať nad viacerými kritériami. Môžete zvažovať, či vyrazíte bližšie za menej peňazí, zato s rizikom škaredého počasia, alebo si radšej priplatíte a pôjdete do zaručene slnečnej krajiny.

Určitú rolu môže hrať aj dĺžka letu, ale tá sa dá väčšinou pretrpieť, pokiaľ sa pripravíte na cestu lietadlom.

Kapverdy môžu byť v tomto prípade optimálnym riešením. Spiatočnú letenku môžete zohnať za relatívne rozumnú sumu a pozícia týchto ostrovov, situovaných v úrovni strednej Afriky, vám zaručí príjemnú klímu. Teploty sa v januári a februári zvyčajne pohybujú v rozmedzí 22 až 26°C.

Ako využiť svoj čas na Kapverdách?

Na Kapverdách sa môžete tešiť na piesočnaté pláže a veľa možností, ako si užiť oceán. Vyskúšať si môžete napríklad potápanie, surfing či flyboarding.

Kapverdy tiež predstavujú ideálnu príležitosť, ako spoznať Afriku v bezpečnej podobe. V uličkách, na trhoviskách či pri rozhovore s miestnymi budete mať možnosť preniknúť do africkej kultúry. Kapverdské ostrovy sú totiž ideálnym mixom západného sveta a africkej autentickosti.

Medzi návštevnícky najpopulárnejšie miesta patria:

     Buracona –⁠⁠⁠⁠ priezračná lagúna s jaskyňou

     Žraločí záliv –⁠⁠⁠⁠ ideálne miesto na pozorovanie žralokov

     Santa Maria –⁠⁠⁠⁠ fotogenické mólo

     Viveiro –⁠⁠⁠⁠ botanická záhrada so ZOO

     São Filipe –⁠⁠⁠⁠ kráľovská pevnosť s výhľadom na more

boa-vista-3444300-1280_1707471477.jpg

Dominikánska republika

Nádherné pieskové pláže, jedinečné dažďové pralesy, krištáľové more a prvotriedne služby. Čo viac by ste si počas dovolenky v zime mohli priať?

Stačí si len vybrať destináciu presne podľa vašej chuti. Zároveň nezabudnite na plavky, opaľovací krém, pokrývku hlavy a ostatné plážové potreby, ktoré vám budú veľmi nápomocné.

Ak hľadáte rôznorodosť, dovolenka v Dominikánskej republike bude to pravé. Ohromné horské scenérie, koloniálna architektúra a siahodlhé biele pláže, ktoré sa rozprestierajú na ploche až neuveriteľných 300 kilometrov, vás hneď chytia za srdce.

Navyše Dominikánska republika má až dve obdobia hlavnej dovolenkovej sezóny a to počas letných mesiacov júl a august a v zimných mesiacoch od decembra do februára. Teploty na ostrove sú po celý rok veľmi priaznivé a pohybujú sa v rozmedzí od 28°C do 31°C.

Punta Cana je asi najznámejším a najnavštevovanejším letoviskom v Dominikánskej republike. Toto letovisko je ideálnou destináciou nielen pre príjemný oddych na pláži, ale aj pre všetkých milovníkov vodných športov.

Nudiť počas zimnej dovolenky sa tu nebudú ani rodiny s deťmi. Miestne hotely totiž ponúkajú bohatý program pre najmenších počas celého dňa. Pripraviť sa na dovolenku s bábätkom môže byť výzva, ale ak si nájdete vhodný hotel, ušetríte si veľa starostí.

Romantiku vo dvojici a skvelé jedlo si vychutnajú páry v niektorej z miestnych reštaurácií či barov. Pre všetkých milovníkov histórie je možná aj návšteva hlavného mesta Santo Domingo, ktorého najstaršia časť je národnou pamiatkou UNESCO.

dominican-republic-1884286-1280_1707471477.jpg

Kuba

Hlavné mesto Havana si vás podmaní svojou architektúrou, kultúrou, vrúcnosťou a tanečnými rytmami. Bohatá história Kuby jej dodáva na jedinečnosti, ktorú môžete pocítiť na vlastnej koži. Nezameniteľná vôňa rumu a cigár alebo kubánska hudba budú na vás čakať na každej uličke.

Po pretancovanej noci si zaslúžite poriadny oddych a kde inde, ak nie na nádherných plážach svetoznámeho letoviska Varadero, ktoré sa rozprestiera až na 16 kilometroch pobrežia. Užiť si môžete priezračné Karibské more, hrejivé slnečné lúče a jemný koralový piesok počas dovolenky v zimných mesiacoch.

Čo sa týka počasia, Kuba sa zaraďuje medzi celoročné destinácie. Teploty sa tu držia vo výške okolo 30°C. Vysoká vlhkosť vzduchu a pravidelné zrážky sú tiež typickými javmi. Na Kube sa striedajú dve ročné obdobia, pričom to suchšie trvá od novembra do apríla, preto je lepšie si naplánovať dovolenku práve v týchto mesiacoch.

cars-1638594-1280_1707471477.jpg

Omán

Arabské končiny už dávno nie sú výsadou len dobrodružných cestovateľov, ale každoročne sa tu pred chladom uchyľuje čoraz viac ľudí. Väčšina z nich volí Spojené arabské emiráty. Pokiaľ však máte radi menej známe destinácie, Omán môže byť tou správnou voľbou.

Ako sa zabaviť v Ománe?

Môžete sa prechádzať okolo nádherne zdobených mešít, ktoré vám dajú pocit, že ste vstúpili do stroja času. Bohato pomaľované steny budov rozprávajú príbehy o časoch, kedy bol Omán ešte veľmocou.

Tip: Pokiaľ radi cestujete a spoznávate nové kultúry, nemusia vás obmedzovať ani rôzne ochorenia. Pred niekoľkými rokmi ste napríklad pri dialýze obličiek nemohli vôbec cestovať. Dnes už je to možné s dôkladným plánovaním. Viete, ako cestovať s domácou dialýzou?

V horúcom dni určite oceníte možnosť kúpania v mori, ktoré je lemované ľudoprázdnymi plážami. Napriek tomu, že cestovanie do arabských krajín môže zaváňať nebezpečenstvom, Omán je v tomto prípade výnimkou. Táto krajina sa môže pochváliť nielen dobrou infraštruktúrou a kvalitou služieb, ale aj nízkou kriminalitou.

Mexiko

Ak máte radi teplo počas celého roka, môžete vycestovať aj do Mexika, kde je hlavná turistická sezóna práve v zime. V tomto období sa tu teplota pohybuje od 20 do 30°C.

Ak sa vyberiete do Mexika, nezabudnite zájsť do obľúbeného Cancúnu, blízko ktorého sa nachádza nový div sveta. Táto krajina ponúka aj nádherné azúrové more s bielymi pieskovými plážami.

Čo si pozrieť v Mexiku?

Neďaleko mesta Cancún sa nachádza Playa del Carmen, rozľahlá pláž s bohatými možnosťami na oddych, surfovanie, plážový volejbal či posedenie pri dobrom drinku. Plážová obuv by mala byť samozrejmosťou, pokiaľ pláže ponúkajú rozmanitý program.

Podobne lákavá, no o niečo pokojnejšia, je Maroma Beach. Nachádza sa len 10 minút chôdze od Playa del Carmen a patrí k najobľúbenejším častiam Mayskej riviéry. 

Ak však preferujete pokojné a tiché miesta, kde môžete pozorovať morských živočíchov a oddýchnuť si od rušných letovísk, zamierte k pobrežiu Tichého oceánu do Puerto Vallarta. Sú tu chránené zátoky s nedotknutou prírodou, raj pre surferov aj rodiny s deťmi.

Nezabudnuteľným zážitkom z Mexika je pre mnohých turistov výlet na Izabelin ostrov. Z prístavu San Blas zamierite do prírodného kráľovstva, kde zažijete blízke stretnutie s rôznymi druhmi živočíchov. K atrakciám patria žraloky, delfíny i morské korytnačky.

Archeologické náleziská a pamiatky patria k turisticky najnavštevovanejším atrakciám Mexika.

Chichén Itzá je pre svoju polohu v centre polostrova Yucatán jedno z najnavštevovanejších nálezísk. Možno tu obdivovať početné archeologické štruktúry a historické nápisy.

Zaujímavé je aj mayské nálezisko na severovýchode štátu Chiapas. Nachádzajú sa tu typické mayské pyramídy a mnohé hieroglyfy, ktoré značne prispievajú k štúdiu mayskej civilizácie.

cancun-1228131-1280_1707471477.jpg

Kanárske ostrovy

Ak sa pýtate, kam sa dá ísť v zime k moru a nechce sa vám cestovať preč z Európskej únie, Kanárske ostrovy sú jasnou voľbou. Teplota sa tu v januári a februári pohybuje medzi 21 až 25°C.

Čo robiť na Kanárskych ostrovoch?

Táto destinácia je pomerne turistická, to ale nemusí znamenať, že strávite celý pobyt na preplnených plážach. Výhodou tejto destinácie je, že pozostáva zo siedmich ostrovov, z ktorých nie všetky postihol masový cestovný ruch.

Najviac návštevníkov mieri na ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura, pričom na zostávajúcich ostrovoch si môžete užiť vytúženého pokoja.

Hlavnými lákadlami Kanárskych ostrovov sú nádherné pláže a rozmanitá príroda plná divokých skál, vysokých hôr a netradičnej flóry. Na Tenerife nájdete vodný park plný dobrodružných atrakcií, národný park so sopečnou krajinou a gejzírmi alebo aj ZOO.

pexels-mikhail-nilov-8356533_1707471476.jpg

Záver

Dovolenková sezóna v zime je naozaj rozmanitá. Cestovať môžete niekoľko hodín alebo aj polovicu dňa. Všetko to závisí na vašom rozhodnutí. Možností je naozaj veľa, treba si len vybrať tú správnu a možno sa aj pred príletom patrične pripraviť. Zistiť si informácie o dostupných plážach, atrakciách alebo o zaujímavých výletoch nikdy nie je na škodu.

Pokiaľ teda nie ste zimný typ, vyberte si tú správnu destináciu a užite si dovolenku!

Článok sme pre vás pripravili v spolupráci s:

Michal Horváth, Obsahový špecialista na optimalizáciu webov z PoctiveSEO: Pomôžeme vám s viditeľnosťou webu, marketingom, PPC reklamou.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť II.
Dovolenka v Egypte? 5 tipov, ako si ju maximálne užiť!
Príďte si oddýchnuť a načerpať energiu do Vysokých Tatier
Chcete zažiť pravú zimnú atmosféru? Zavítajte do Vysokých Tatier