Dokonalé selfie? Takto sa to podarí
30. 9. 2021 | PR Servis

Dokonalé selfie? Takto sa to podarí

Slnko vám svieti do tváre, vietor sa vám pohráva s vlasmi a máte na seba oblečený váš obľúbený outfit. Kedy, ak nie teraz, je ten správny čas urobiť si selfie a podeliť sa o neho na sociálnych sieťach v kombinácii s citátom z knihy, ktorú práve čítate?

Hneď po kliknutí kamery vášho mobilu sa však stane niečo záhadné. Krásny moment sa vám nepodarilo zachytiť tak, ako ste si v hlave predstavovali. Aj selfie sa treba naučiť robiť správnym spôsobom. Teda tak, aby ste sa s radosťou pozerali na výsledok. Ako na to?

Na priestor, v ktorom žijeme, sme tak veľmi zvyknutí, že ho prestávame vnímať. Potom máme pocit, že fotografujeme iba seba samého. A až neskôr si uvedomíme, že na posteli za nami je kopa špinavého prádla alebo, že sme odfotili omylom aj niekoho iného, kto sa tvári zvláštne.

Skôr ako sa začnete usmievať do objektívu, dobre sa pozrite, čo je za vami. Pokročilí si dokážu pozadie nie len skontrolovať, ale aj nastylovať. Nemusíte mať rovno supermoderný a drahý interiér. Môžete si aj za pár desiatok eur zaobstarať kvalitný drevený nábytok, napríklad na Aminabytok.sk.

Nezvyčajné pózy

Viete o tom, že za selfie sa nepovažuje iba fotografia tváre? Patria k nemu aj kreatívne fotografie, najčastejšie rúk a nôh. Skôr, ako sa pustíte do oduševneného cvakania fotoaparátom, dajte si záležať na úprave nechtov, pretože ozaj nikto nie je fanúšikom obhrýzania alebo kurkumy za nechtami, ktorá vám tam ostala po varení. Nikdy neviete, kedy vás nakopne múza, preto voľte manikúru, ktorá vydrží dlhšie bez nutnosti odlakovať a nalakovať si nechty. Mnoho času vám ušetrí Claresa gél lak.

Svetlo

Každý fotograf dobre vie, že svetlo je na fotografii najdôležitejšie. Vyhýbajte sa ostrým lúčom slnka, ale aj výraznému tieňu. Ak je to možné, nájdite si polotieň. Pokiaľ sa fotíte vo vnútri, skúste sa čo najviac priblížiť k oknu. Najväčším zdrojom svetlá je slnko, preto je vhodným časom na fotografovanie vonku interval, keď vychádza a zapadá, teda nie je najvyššie na oblohe.

Hra s perspektívou

Základom pri fotografovaní pomocou mobilu je nakloniť ho vrchnou časťou smerom dole takto zväčšíte svoje oči a zmenšíte veľkosť svojej postavy, pamätajte si, čo je bližšie pri objektíve, to sa javí ako väčšie. Nakloniť môžete aj svoju hlavu, či už rovnako smerom dopredu, alebo na bok.

Vyskúšajte si to najskôr pred zrkadlom, každý z nás má totiž krajšiu a menej krásnu polovicu tváre. Profesionáli neskôr budú kombinovať naklonenie mobilného telefónu a naklonenie hlavy. Pretože každý z nás má minimálne jeden perfektný uhol, v ktorom sa sám sebe najviac páči a podobá aj na fotografii.

Pravý úsmev

Ak sa na selfie usmievame neprirodzene, každý to spozná. Úsmev je totiž dôležitým komunikačným nástrojom, pomocou ktorého dávame druhým najavo, že sú nám sympatickí. Aj keď si poviete, že také niečo na ľudí pri prezeraní fotografií nepôsobí, opak je pravdou. Pri pohľade na vás sa v skutočnosti chcú sami cítiť dobre. Skutočný úsmev pôsobí na centrá v ich mozgu, ktoré vyplavujú chemické látky vyvolávajúce pocit šťastia. Preto sa neusmievajte kŕčovito, ale čo najprirodzenejšie.

Výraz v očiach

Keď sa pozeráme na fotografiu, automaticky hľadáme oči ľudí, ktorí na nej sú. Súvisí to s tým, že sme sociálne bytosti a neustále spolu komunikujeme. Mnohokrát selfie nedopadne tak, ako si predstavujeme, pretože nevieme kam presne sa máme pozerať. Najmä pri používaní prednej kamery si skôr všívame celkový obraz a menej sa zameriavame na samotnú kameru.

Keď si zvyknete na pohľad do objektívu môžete experimentovať a posunúť svoj pohľad na ďalší level. Niekto sa snaží napodobniť moment tesne predtým ako sa usmeje, iní využívajú ako svoj trik pohľad, ako keby chceli fotoaparát vo svojom mobile zviesť. Vyskúšajte si viacero emócií vyjadriť očami a vyberte tú najautentickejšiu.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Obal bez obáv – allinpackaging.sk
Ako vyzerať nádherne na svadobných fotkách? Tipy od profesionálnych svadobných fotografov
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Valentín s krásnymi nechtami!
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
Hriešne aristokratky