Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
24. 7. 2020 | Paťka

Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť

V obchodoch nájdeme širokú škálu pleťových masiek, ktoré sú na rôzne typy pleti. Jedny na suchú, druhé na mastnú, tretie na zmiešanú atď. Takto by sme mohli pokračovať donekončna, pretože ich je naozaj veľmi veľa.

Aj my stojíme pred regálom s pleťovými maskami a čítame si každú jednu z nich, ktorá je na akú pleť a aké účinky prinesie. Tomu však môžete urobiť koniec. Netreba len stáť pred regálom v drogérii, ale môžete zájsť napríklad do potravín, kde nájdete rôzne ingrediencie, z ktorých si môžete vyrobiť vlastnú pleťovú masku.

Najčastejšie ingrediencie do domácich pleťových masiek sú med a citrón. Med pomáha pokožku vyčistiť, hydratuje ju, upokojuje podráždenie a ochraňuje pred vráskami. To sú celkom fajn účinky nie? A to všetko v jednom obyčajnom včelom mede. V drogérii by na to už boli rôzne druhy pleťových masiek.

Čo robí citrón? Citrón takisto krásne čistí pleť avšak má aj bieliace účinky, ktoré napomáhajú ku rozjasneniu pleti. Pleť zbavuje rôznych fľakov a jazvičiek po akné. Odporúča sa najmä pre ľudí v mastným typom pleti.

Ešte stále vám nenapadli žiadne ingrediencie na domácu pleťovú masku? Máme pre vás pár tipov.

Kakaová hydratačná maska

Ingrediencie: ¼ avokáda, 1 čajová lyžička kakaového prášku, 1 čajová lyžička medu

Štvrtinu avokáda je potrebné rozdrviť s lyžičkou kakaa a medu. Aplikujte na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 10 minút. Umyte teplou vodou. Výsledkom je svieža a hydratovaná pleť.

Výživná medová maska

Ingrediencie: 2 sáčky kamilkového čaju, med, droždie

Uvarte kamilkový čaj, nechajte ho vylúhovať a vychladiť. Medzitým zmiešajte droždie s medom. Ku tejto hmote pridajte len toľko kamilkového čaju ab vznikla hustá pasta, ktorú si potom rozotriete na tvár. Nechajte pôsobiť 20 minút a umyte teplou vodou.

Raňajková pleťová maska

Ingrediencie: 1 vaječný žĺtok, 1 čajová lyžička medu, 1 čajová lyžička olivového oleja, 1/2 hrnčeka ovsenných vločiek

Zmiešajte žĺtok, med, olivový olej a ovsenné vločky. Naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Počas tejto doby môžete aspoň vkľude premýšľať čo všetko vás v daný deň čaká. Masku zmyjete teplou vodou.

chamomile-829220-960-720_1500126283.jpg

Domáce pleťové masky sú vhodné aj pre alergikov. Presne totiž viete, čo si dávate na tvár a nehrozí žiadna alergická reakcia, začervenanie, opuch alebo pálenie. Opatrne však s citrónom pri suchej pleti. Pri suchej pleti použite radšej pomarančovú šťavu. Má podobné účinky a je menej agresívna ku pleti. Samozrejme do vašej pleťovej masky môžete použiť i biely jogurt, ktorý je plný výživných proteínov pre vašu pleť. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť

Ďalšie články na podobné témy

Jednoduché triky pre krásne vlasy
Tajomstvo raw dezertov
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Krásna i s akné! Hviezda Instagramu sa nebojí priznať boj s týmto ženským nepriateľom
Valentín s krásnymi nechtami!
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!