Najpoužívanejšie typy zapínania náušníc
31. 10. 2023 | PR Servis

Najpoužívanejšie typy zapínania náušníc

Výber náušníc nie je len o estetike. Pre mnohé ženy je veľmi dôležitý aj typ ich zapínania. Pre niektoré dokonca tak, že si zásadne kupujú len náušnice so zapínaním, ktoré im najviac vyhovuje.

Puzeta a balónik

Najrozšírenejším typom zapínania (minimálne pri kôstkových náušniciach) je zapínanie na puzety. Funguje tak, že na tyčku sa navlečie drobná puzeta. Aj keď tu je isté riziko straty takejto náušnice, manipulácia s puzetou je maximálne pohodlná.

Bezpečnejšie sú v tomto smere zlaté náušnice šróbovacie. Od zapínania na puzety sa tento typ odlišuje tým, že tyčka má v sebe závit, na ktorý sa skrutkuje takzvaný balónik. Daňou za vysokú bezpečnosť takéhoto zapínania je však menej praktická manipulácia.

Dámska klapka a francúzske zapínanie

Populárne naprieč rôznymi druhmi náušníc je aj zapínanie na patent alebo ak chcete, dámsku klapku. Vidno to aj na ponuke obľúbeného e-shopu Moza.sk, kde nájdete množstvo náušníc s takýmto zapínaním. Na zadnej strane náušníc so zapínaním na patent sa nachádza klapka, ktorá sa jednoducho zacvakne a bráni tak ich strate.

Podobné je aj francúzske zapínanie, ktoré býva niekedy označované aj ako ruský patent. Pohyblivá časť náušnice sa pri tomto zapínaní zasúva do žliabka. Používa sa ľahko a jeho výhodou je aj to, že neruší vzhľad náušníc bez ohľadu na ich veľkosť.

Africký háčik a brizura

Rokmi overené je aj zapínanie na africký háčik. Ide o minimalistické a jednoduché zapínanie, pri ktorom stačí háčik prestrčiť dierkou v uchu. Aj keď sa pri takomto zapínaní často pridáva silikónová koncovka slúžiaca na zaistenie náušnice a zabránenie jej nechcenému vyvlieknutiu, africký háčik rozhodne nepatrí medzi najbezpečnejšie druhy zapínania náušníc.

Hlavne (ale nie výlučne) u detských náušníc sa využíva zapínanie na brizuru. Funguje na princípe háčika, ktorý sa zasúva do očka na prednej strane náušnice. Tento „mechanizmus“ je tak relatívne ľahko dostupný.

Zdroj obrázka: Autor: Teerawit Chankowet / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Aké sú vlastnosti dobrej a módnej jesennej bundy?
Aký darček vybrať pre ženu - niekoľko dobrých rád
Pýtali sme sa mužov: Aká by mala byť ideálna žena?
Šitie ako hobby – od ťažkých začiatkov po uspokojujúce výsledky
4 triky ako nosiť hviezdnu Fiery Red vo všedný deň
3 tipy, ako si vybrať ideálnu kabelku na zimu
YouTube Premium umožňuje sledovať videá s vypnutým displejom (a ďalšie výhody)

Ďalšie články na podobné témy

Svieže jarné tipy
Svadobné obrúčky - trendy 2021
Uľahčite partnerovi výber zásnubného prsteňa
Potešte jedinečným krištáľovým darčekom
Podľa čoho sa riadiť pri kúpe prívesku?
Zaujímavosti zo sveta amuletov pre zdravie – vyberte si ten svoj
Záušnice alebo piercing bez bolesti
Prečo milujeme čierne kabelky?