Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
5. 4. 2018 | Bohumila

Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom

Dnes vám v cykle rozhovorov na tému Úspešná žena predstavujeme Mirku Horňákovú. Mirka pôsobí ako poradkyňa, konzultantka a aromaterapeutka. Sprevádza ľudí individuálne i skupinovo a pomáha im nazrieť pod rúšku ich vnútorného sveta. Okrem toho tiež pečie vychýrené koláče a torty. Čo nám o sebe prezradila? Začítajte sa a inšpirujte v rozhovore nižšie: 

1. Mirka, prosím, úvodom sa nám predstav, povieš nám niečo pekné o sebe, s čím by si sa chcela podeliť?

No ako začať, asi možno tým že som žena, ktorá sa našla a pochopila čo v živote chce a čo nie. Samozrejme ešte všetko nemám v hmote, ale už mam celkom jasné ciele. Nepopieram bola to cesta omylov, niekedy aj hľadania cesty späť, ale nič by som nechcela meniť. Každá situácia v živote mi naozaj bola darom a posunula ma na správne miesto. Odnaučila som sa dupkať nôžkou vždy keď to nejde ako práve chcem, viem... poznáme a robíme to asi všetky, na to máme opätky :) Zmyslom mojej prace sú ľudia, pracujem s klientami ako poradca, konzultant a venujem sa aj aromaterapii. Rastiem s každým mojim klientom a každý klient mi ukazuje nové možnosti.

2. Čo robíš a ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva?  Prečo práve toto, prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Ako som už spomínala pracujem ako poradca, konzultant a aromaterapeut. Mam individuálne poradenstva s klientami, semináre aj pracovne skupiny. Mám za to že ak sa človek dopracuje k niečomu čo ho pohltí, napĺňa a dáva silu, tak to mal v sebe vždy a je len otázkou času kedy to v sebe objaví. Čo pre mňa znamená práca s ľuďmi? Asi to viem pomenovať jedným slovom "víťazstvo" A rozmenene na drobné... potešenie, radosť, spokojnosť a je to palivo pre môj motor. Keď vidím výsledky u svojich klientov viem že moja práca ma zmysel a hodnotu. Každý je v niečom výnimočný a presne to by mal posúvať iným ľudom.

tde-8354_1522929091.jpg

3. Aké je tvoje životné motto,krédo, čím sa riadiš, čo ta motivuje?

...veľký úsmev, životne motto asi nemám, zato mam pár overených pravidiel...rada sa s Vami o  ne podelím.

1. "Ber najlacnejšiu lekciu" - to pre mňa znamená riešiť veci v čase a neodkladať, alebo neprehliadať... lebo neskôr vždy príde náročnejšia lekcia

2. "Keď už ideš peklom nezastavuj" to je asi všetkým jasné, netreba veľmi vysvetľovať...

3. "Potrebujem hodnotnú koncentrovanú informáciu v krátkom čase" toto mi slúži v biznise...

A čo riadi moje vzťahy je otvorenosť, komunikácia, priamosť a pochopenie

img-20170922-190302_1522929108.jpg

4. Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy? Aký bol tvoj sen, ako si za ním išla, čo ta viedlo?

Každá z nás považuje za úspech niečo iné, ale v zásade áno, časť svojich aktivít označujem ako úspešne. Mám niekoľko snov a priebežne ich dopĺňam a obmieňam priority...:) A čo ma vedie za mojimi snami, pocit toho ako chuti dosiahnutie cieľa, vedieť že môžem na to dočiahnuť a až realita mi ukáže nakoľko som schopná tomu podriadiť svoju myseľ a konanie. čiže v skratke proces...

5. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podla teba vyzerať? S čím podla teba súvisí úspech?

Ako som už hovorila každá máme slovo "úspech" definované iným merítkom. Niekto riadiacou funkciou, niekto ako milujúca matka a manželka, niekomu ako meritko slúži bankové konto a niektoré ženy považujú za úspech postavenie sa nepriazni osudu. Tie posledné menované sú podľa mňa asi najúspešnejšími ženami s najsilnejšou vnútornou motiváciou. Pretože vtedy je žena sama sebe prekážkou a pomocou zároveň a buduje samú seba od základu. Úspech pre mňa veľmi úzko súvisí s vnútorným nastavením a vlastnosťami osoby ako je viera v seba a vo svoj produkt, rozhodnosť, systematickosť a hravosť....:)

6. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala?

Na začiatku všetkého je proces ako v rozbiehaní a zarábaní peňazí, to platí aj o žití svojho poslania. K poslaniu je vždy človek smerovaný okolnosťami a potrebami či už svojimi, alebo z okolia. A potom nastáva situácia "raz to príde k bodu z ktorého už niet návratu a toho bodu treba dosiahnuť" A presne tu začína proces.... Zodpovednosť zvoliť si cestu.

tde-8269_1522929091.jpg

7. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmenit svoj život a nevie ako začať? Čo sú podla teba prvé kroky?

Asi overený recept väčšiny... "začni s tým čo máš a tam kde si" Veriť si, nebáť sa príležitostí a hlavne byť sama sebou a ísť srdcom.

Obvykle v realite je to nerovnica... mám nápad ale nemám odvahu, alebo mam odvahu ale neviem čo... Dajte si čas a priestor a počúvajte samú seba, čo naozaj chcete a keď na to prídete, buďte si vedomé že treba tomu podriadiť myslenie, konanie a prijať zodpovednosť aj za náročné rozhodnutia a že ich nebude málo...:)

8. Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje?

Môj život je popretkávaný silnými ženami s výnimočnými osudmi. Je ich veľa, od klientiek až po priateľky. Každá žena nesie v sebe silu o ktorej asi ani nemáme poňatia... Sú to ženy ktoré ostali samé s dieťaťom, alebo vo finančne nevýhodnej situácii a prave z takýchto podmienok sa rodia silne a úspešne ženy... Asi spomeniem jednu ženu za všetky a že ich neni málo... Jelka Molnárová. Pôsobi v Pezinku ako masažny terapeut pre telo a myseľ a dokázala naozaj veľa a postavila sa snaď asi každej prekážke ktorá nás napadla...

9. Čo by si poradila svojej dcére, ak sa ta opýta: "Mama,chcem byť v živote úspešná, čo mám robiť?

Byť sám sebou, počúvať svoje srdce a uvedomiť si čo ho baví, teší a v čom je dobrý. A hlavne mať odvahu vykročiť, nerealizovaný sen vždy bude len snom...Ak mu dáš vieru, náboj a začneš robiť správne rozhodnutia a konať, vtedy sa stáva realitou. A na záver, nikomu nepodriaďuj aké majú alebo nemajú byť tvoje sny a túžby.

10. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila? 

Začať oveľa oveľa skôr...!!! :))))

Ďakujeme za rozhovor. 

Viac info o Mirke najdete na jej webe alebo na Facebooku

Foto: archív M.H. 

Ďalšie články od autora Bohumila

Tajomstvo desiatich cieľov
S úsmevom získaš viac!
Na vlastnej koži: Brazílska depilácia
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Zdravý bezlepkový dezert na nedeľu
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Základné zručnosti virtuálnej asistentky
Festival Digitálnych nomádov - Prievidza 24.06.2017

Ďalšie články na podobné témy

Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Hoplea: Na "čo keby" sa v živote nehrá!
Zuzana Nohálová: Fascinujú ma ženy, ktoré lámu predsudky
Fredy Ayisi: Kvôli korone a opatreniam prišiel takmer o všetko, ale nevzdal sa.
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Pozvánka: Prosperuj vďaka svojmu talentu!