Trúfnete si život na „voľnej nohe“?
20. 8. 2019 | Redakcia

Trúfnete si život na „voľnej nohe“?

Blíži sa september a vám sa končene rysuje niekoľko hodín denne bez detí? Kým budú v škôlke alebo škole, získate niekoľko (takmer) nerušených hodín na prácu alebo koníčky, ktoré by vám mohli zarábať peniaze. Trúfnete si na to? Na čo všetko sa pripraviť nám prezradili matky, ktoré to už skúsili.

Na prvý pohľad to vyzerá takmer ideálne, možno dokonca na chvíľu dobrodružne. Byť chvíľu bez detí a venovať sa niečomu zaujímavému – samozrejme, až do chvíle, kým sa deti nevrátia zo škôlky, školy a poobedných krúžkov. Potom sa znova premeníte na mamu, ktorá namiesto svojho „biznisu“ riadi domácnosť.

brooke-cagle-whwybmtn3-0-unsplash_1566289962.jpg

Oplatí sa to skúsiť?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že ak máte doma malé alebo školopovinné deti, nikdy nebudete mať na svoju prácu nerušených 8 pracovných hodín. Možno sa vám podarí dokonalým časovým manažmentom v priebehu dňa i noci získať niekoľko hodín času na prácu, rozhodne nepočítajte (vy, ani váš partner) s tým, že to bude akoby ste sa vrátili naplno do zamestnania.

Oplatí sa to teda skúsiť? Áno, rozhodne. Odporúčame skúsiť aktivity, pri ktorých si môžete svoju prácu rozdeliť, zadeliť a robiť v čase, ktorý vyhovuje vám a vášmu dennému rozvrhu. Takto dokážete v menších časových úsekoch zvládať jednoduché úlohy. Pokojne začnite doučovať priateľku cudzí jazyk alebo sa pustite do prekladania. Začnite háčkovať na objednávku alebo sa hoci prihláste na brigádu niekde v okolí. Svoj čas a aktivity budete mať stále vo vlastnej réžii. 

ir-proskurovskiy-zlpehjyoadu-unsplash_1566289967.jpg

Má to háčik?

Samozrejme. Ak ste mama, iste viete, že deti zvyčajne ochorejú v najnečakanejšej chvíli, alebo sa rovnako nečakane prihodí úraz, v škole prestane fungovať školský klub alebo vypadne plánovaný krúžok. A ak je s deťmi všetko v poriadku, treba vždy počítať s tým, že ani vy nie ste na baterky. Aj vás môže potrápiť choroba, rôzne fázy cyklu či nedostatok motivácie. Neklaďte si toho na seba príliš, vaše ciele sa vám budú dosahovať jednoduchšie.

Krok za krokom

Ak ešte len získavate svoje prvé skúsenosti s prácou doma či vo vlastnej réžií, berte túto fázu ako čas učenia sa a spoznávania úskalí – ale aj radostí – ktoré to prináša. S odstupom času by ste rozhodne mali vyhodnotiť, či si viete predstaviť, že sa naplno postavíte na vlastné nohy alebo budete hľadať niečo úplne iné. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Ako ušetriť pri nákupe kozmetiky online
Ako na sexi opálenie? Dokonalý bronz ako z pláže
Hviezdy o letnej láske: my už vieme, čo vás toto leto čaká!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Veľký horoskop: Venušino okienko na jún
Rozhovor týždňa: Nazrite s nami za Okienko snov
Nestihli ste narodeniny? A viete už ako oslávite Deň detí?

Ďalšie články na podobné témy

Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Návrat do práce po materskej - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Práca z domu
Recept na sebestačnosť od úspešných žien: Konferencia 22.6.2017
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.