Šamorín bude hostiť majstrovstvá sveta v triatlone
25. 4. 2019 | PR Servis

Šamorín bude hostiť majstrovstvá sveta v triatlone

Triatlonová séria Challenge Family pokračuje na Slovensku! Už po tretíkrát sa v dňoch 1. – 2. júna 2019 predstaví svetová triatlonová elita na pôde športového areálu x-bionic® sphere v Šamoríne. Atléti budú súťažiť aj o prémiu vo výške 150 tisíc eur.

Triatlonový šampionát The Championship 2019, organizovaný Challenge Family a športovým areálom x-bionic® sphere, patrí medzi najprestížnejšie triatlonové preteky na svete a svojou náročnosťou je výzvou aj pre tých najlepších profesionálov. 

„Som veľmi vďačný, že organizátori prinesú aj tento rok na Slovensko jedno z najväčších triatlonových podujatí. O to viac mi je ľúto, že na preteky, ktoré patria medzi moje najobľúbenejšie, nenastúpim. Prostredie unikátneho športového komplexu je pre triatlon ideálne. Plávanie v Dunaji, bicyklovanie na rýchlych cestách a beh po areáli x-bionic® sphere je lákadlo pre každého atléta. Špecifikom  podujatia je práve Dunaj, na ktorom môžu byť vlny. To bude záležať hlavne od vetra, ktorý zohrá veľkú úlohu aj na cyklistickej trati. Zmenou bude aj beh po rôznych terénoch. Mne zmena terénov vyhovuje, keďže nohy nie sú po pretekoch zničené,“ opisuje trať úspešný slovenský triatlonista Richard Varga, ktorý sa prestížneho šampionátu v Šamoríne zúčastnil už dva razy.

„Šamorín je malé mesto na rieke Dunaj s 800-ročnou históriou a bohatou tradíciou športu. Má jedinečnú pozíciu pre obdivovanie krás západného Slovenska, Rakúska či Maďarska,“ vysvetľuje Patrik Danek, člen predstavenstva X-BIONIC® SPHERE, a.s. „Unikátny, viacúčelový komplex, s rozlohou viac ako 100 hektárov, ponúka vynikajúce podmienky pre profesionálne aj amatérske športy, relax aj zábavu, čím sa radí medzi najpozoruhodnejšie zariadenia svojho druhu nielen v Európe, ale aj na celom svete,“ dodáva Patrik Danek.

„Komplex x-bionic® sphere ponúka dokonalé zázemie pre veľké, divácky atraktívne športové podujatia, akým je práve The Championship 2019. Sme radi, že sa preteky už tretíkrát uskutočnia práve v Šamoríne a veríme, že svojou atraktivitou pritiahnu široké spektrum divákov zo Slovenska aj okolitých krajín,“ vysvetľuje Tomáš Vrzák z Challenge Family, ktorá šampionát spoluorganizuje.

akia-samorin-archiv-x-bionic-sphere-2_1556229878.jpg

Silná účasť

Šampionátu sa môžu zúčastniť len športovci, ktorí sa kvalifikovali na základe výkonov z lokálnych súťaží, ktoré prebiehali po celom svete. Medzi najväčšie hviezdy budú patriť Lucy Charles, Anne Haug, Sebastian Kienle, Ben Kanute, Florian Angert, David McNamee, či Češka Radka Kahlefeldt. Šampionátu sa zúčastnia športovci z celého sveta a Slováci tak budú môcť na vlastné oči vidieť pretekať tých najlepších triatlonistov. Silnou motiváciou podať čo najlepší triatlonový výkon bude tiež zaujímavá prémia vo výške 150 tisíc eur.

„Za favorita považujem Sebastiana Kienleho, ktorý s Lionelom Sandersom v posledných dvoch ročníkoch v Šamoríne zviedli neuveriteľne tesné súboje. Som zvedavý, či karty tento rok zamieša aj niekto iný, keďže Lionel žiaľ tento rok nepríde. Medzi ženami favorizujem Lucy Charles, ktorá sa z roka na rok zlepšuje a určite bude chcieť aj tento rok potrápiť Danielu Ryf. Osobne ale budem fandiť našej českej sestre Radke Kahlefeldt, ktorá sa minulý rok postavila na stupienok víťazov po tom, čo sa jej začiatkom roka narodilo bábätko,“ tipuje úspešný slovenský reprezentant Richard Varga. 

„Veľmi sa teším na toto podujatie. Na Slovensku som ešte nebol, no počul som, že je to krajina, ktorú sa oplatí navštíviť. Som zvedavý aj na neuveriteľne dobré referencie od kolegov na samotný areál x-bionic® sphere. Sledoval som live stream posledných dvoch ročníkov a okrem skvelej organizácie som videl aj strhujúce preteky. Dúfam, že tento rok do bojov zasiahnem a pobijem sa o víťazstvo. Mojim receptom bude ako vždy tvrdý tréning a sústredenosť,“ prezradil škótsky triatlonista David McNamee.

„Do Šamorína príde veľa zahraničných atlétov, ktorým budem môcť predstaviť Slovensko aj Českú republiku. Keďže tu mám silnú fanúšikovskú základňu, sú pre mňa preteky v Šamoríne vždy špecifické a samotný areál považujem za jedno z najlepších miest, v ktorom som kedy súťažila a trénovala. Tretie miesto ma minulý rok potešilo, no tento rok som tvrdo pracovala a som v dostatočne dobrej forme na to, aby som svoje umiestnenie ešte vylepšila,“ hovorí česká športovkyňa Radka Kahlefeldt.

„Šampionát v Šamoríne je jeden z mojich najobľúbenejších pretekov v triatlonovom kalendári, hlavne vďaka povinnému 20-metrovému odstupu, ktorý znamená naozaj rovnaké podmienky pre každého pretekára. Areál x-bionic® sphere je dokonalým miestom pre prípravu, samotné preteky aj regeneráciu. Nič lepšie nenájdete. Po dvoch víťazstvách z minulých rokov sa pokúsim zavŕšiť hetrik a získať zlato aj v tomto ročníku The Championship. Počet súťažiacich aj kvalita pretekov stúpajú z roka na rok vyššie, takže sa teším na všetky výzvy, ktorým budem počas triatlonu čeliť. Posnažím sa pricestovať na Slovensko v dobrej forme a podať ďalší skvelý výkon.“ povedala dvojnásobná víťazka svetového šampionátu Lucy Charles.

„The Championship prináša vždy silnú konkurenciu športovcov. Môže to byť kvôli vysokej výhre, ale aj prestíži samotného závodu v x-bionic® sphere. Po dvoch druhých miestach by som chcel tento rok zvíťaziť. Po plávaní musím podať na bicykli konštantný, silný výkon a udržať sa čo najdlhšie v dobre aerodynamickej pozícii. Rozhodne ale až beh. Nie každý vie behať s unavenými nohami. Určite si budem dávať pozor na Floriana Angerta, ktorý bude chcieť vylepšiť svoje tretie miesto z minulého roku, ale aj Pietra Heemerycka, ktorý sa za posledné dva roky výrazne výkonnostne posunul. O prvenstvo sa určite pobije aj Ben Kanute, nepricestuje až z USA len pre druhé miesto,“ hodnotí jeden z top favoritov na víťazstvo Sebastian Kienle.

Bohatý program pre verejnosť

Šampionát bude sprevádzaný bohatým programom a sprievodnými podujatiami, ktoré sa budú snažiť priblížiť triatlon aj širokej verejnosti. Organizátori sa programom snažia prilákať amatérskych športovcov, priaznivcov triatlonu, ale predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré budú môcť v Šamoríne stráviť výnimočný víkend.

Návštevníci si budú môcť vyskúšať kombináciu plávania, cyklistiky a behu v disciplínach Tryathlon, Sprint, olympijský triatlon a otvorenej kategórii stredného triatlonu. Zapojiť sa budú môcť aj tí najmenší, v disciplíne Kids Run. Kompletný program The Championship 2019 a možnosti registrácie nájdete na www.x-bionicsphere.com.

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Beháš, plávaš, bicykluješ? Tak poď vyskúšať svoj prvý triatlon!
Výhody bicyklovania a prečo si ho zamilovať
Športujeme v tuhej zime
Beh v rytme hudby alebo Ako vybrať slúchadlá na behanie?
Máte sedavé zamestnanie a beháte? Pozor na kĺby!
Chystáte sa s partnerom do prírody? Čo tak vybrať sa na bicykli?
Turistický tip na blížiacu sa zimu: Spoznajte čaro skialpinizmu!
Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?