Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch
21. 3. 2023 | PR Servis

Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Sisterhood. Sesterstvo. Spojenie akčných žien a ženskej sily v krásnych ženských kúskoch v novej kolekcii Answear.LAB. Medzinárodný deň žien v priestore Kubi's the Nook nemohol byť lepšie strávený ako v spoločnosti inšpiratívnych žien.

Answear.sk je módny eshop, ktorý má pod sebou viac ako 500 značiek, medzi nimi aj vlastnú značku Answear.LAB. „Táto značka je špecifická tým, že okrem iného aj pripravuje kampane pre ženy. Tento rok sme začali kampaňou SISTERHOOD a ja osobne si myslím, že je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali, povzbudzovali a motivovali v našich snoch a túžbach,“ povedala Michaela Garaiová, marketingová špecialistka Answear.sk.

Silu pokrvného puta pretaveného v úspešné podnikanie prezentovali úspešné, silné a akčné ženy, ktoré sa s nami podelili o tajomstvá z ich pracovného, ale aj osobného života.

Rodina silných žien

Alena Heribanová je od novembra predsedníčkou Živeny, čo je najstarší spolok žien na Slovensku. Jej dcéru Babsy Jagušák aktuálne najviac vystihuje slovo „mama“, avšak poznáme ju aj ako moderátorku, módnu redaktorku, slow fashion aktivistku, či influencerku.

„Pochádzam z rodiny silných žien, už moja prababička Katarína, organizovala ženy do Rakús, organizovala skupinu žien a išli pomáhať do pohraničných miest. Keď sa navrátili muži z vojny, tak sa táto ženská aktivita skončila, avšak v nej to zostalo a akoby to odovzdala ďalej mojej babičke, ktorá bola takisto veľmi silná žena. Ženy v mojej rodine mi akoby odovzdali tajnú magickú hrdosť, silu, energiu pokračovať v tom ďalej. Mne sa podarilo vychovať dve krásne a dobré dcéry, ktorým sa narodili dve dievčatká,“ prezradila históriu ženskej sily Alena Heribanová.

„Myslím si, že je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali. Je neuveriteľné množstvo žien v takých prácach, ktoré boli dominované mužmi, sú úžasné ženy vedkyne, dostávajú ocenenia, dostávajú Nobelove ceny. Ak sa my ženy spojíme, vytvárame magickú energiu a to je niečo výnimočné,“ hovorí Babsy.

Tajomstvá úspešnej beauty kliniky

Krásu beauty podnikania objavila Natália SelvekováENVY Kliniky, ktorá vtiahla do svojich pracovných aktivít svoju dcéru Niky už od detstva. Snažila sa ju vziať všade so sebou, už od prvých rokov vnímala Nikolka úžasnú ženskú energiu na klinike, ktorá ju inšpirovala a ťahala vpred. Užívala si to, chodila za mamou po škole aj cez prázdniny.

„ENVY Therapy vyrábame už šiestym rokom. Tento rok nás čaká veľmi dôležitý krok, pretože doposiaľ sa naše produkty predávali iba na našich klinikách cez eshop, čo je najväčší predajný kanál. Tento rok vstupujeme už do siete Douglas na slovenských aj českých pobočkách, čo je pre nás veľmi výrazný posun,“ informuje Natália Selveková o svojej značke.

Narodenie dieťaťa ako impulz podnikania

Na event prijala pozvanie aj Janka Balážová, zakladateľka značky Softello, ktorá sa zaoberá výrobou detských zavinovačiek a periniek. Vznikla vďaka narodeniu vnuka.

„Dcéra za mnou prišla urobiť niečo pre bábätko, niečo, čo bude originálne, čo sa bežne v obchode nedá kúpiť a zároveň to ostane ako spomienka,“ opisuje začiatky podnikania  Janka Balážová. „Myslím si, že čas, ktorý môžeme aj vďaka podnikaniu spolu tráviť, je nenahraditeľný.“ Váži si každú spätnú väzbu a hovorí:„Ak chcete robiť niečo dobre, musíte to robiť srdcom, nielen pre peniaze.“

Sestry a ich značka Sestrice

Sestry Barbora Priehodová a Slávka Chlebová sú zakladeľkami značky Sestrice, značky, ktorá vyrába ergonomické nosiče a šatky na nosenie detí. Každá robí to, čo jej ide lepšie. Barborka má na starosti výrobnú časť, skladové zásobovanie, Slávka sa stará o komunikáciu, o sociálne siete, fotí produktové fotky. Ako výhodu uvádzajú to, že sú sestry a majú veľmi otvorený vzťah a dokážu si povedať aj veci, ktoré by si kamarátky len tak nepovedali.

„Zásadný konflikt so sestrou sme v rámci podnikania nikdy nemali,“ hovorí Slávka Chlebová so Sestríc. „Robíme to viac ako osem rokov, popritom sme rodili deti a boli na materskej, čiže to bolo náročné, no napriek tomu sme dokázali vybudovať firmu.“

Myslíme nielen na seba

Účastníčky eventu čakalo aj chutné občerstvenie a tombola, ktorej výťažok putoval akčnej žene Stanke Polákovej, ktorej manžel bojuje so zákernou rakovinou. „Som veľmi vďačná akčným ženám, že sa rozhodli mi takto pomôcť. Nikdy predtým som si neuvedomila veľkú silu a súdržnosť žien. Ďakujem všetkým, čo mi pomohli nielen finančne, ale aj slovkom povzbudenia,“ hovorí Stanka.

 

Hero foto: Answear.sk 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ideálne sukne na letné dni: Ľahké tkaniny a materiály
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!

Ďalšie články na podobné témy

Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Práca z domu
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke