Video marketing: Viete prečo aj vaše podnikanie potrebuje promo video?
24. 10. 2022 | PR Servis

Video marketing: Viete prečo aj vaše podnikanie potrebuje promo video?

Začínate podnikať alebo už ste na trhu dlhšie a hľadáte spôsoby, ako zviditeľniť vaše produkty či služby? Počuli ste už o video marketingu? Video marketing je nový spôsob, ako môžete svojim zákazníkom emotívnym a efektívnym spôsobom podať informácie o vašom produkte, službe alebo značke. Stále viac používateľov internetu dáva prednosť obsahu vo forme videa.

Prečo by ste aj vy mali využiť promo video vo vašej marketingovej stratégii a ako na to?

Čo je promo video?

Stručne povedané, propagačné video je časť filmového záznamu, ktorý spoločnosť používa na propagáciu, podporu podnikania, prezentáciu, zvýraznenie alebo reklamu niečoho, čo súvisí s ich značkou.

Promo video má za úlohu upútať a nasmerovať pozornosť ľudí na to, čo robíte a pritiahnuť potenciálnych zákazníkov k vašej firme. Reklama by mala u zákazníkov vyvolať emóciu, zážitok a nadšenie pre výrobok alebo službu, ktoré si ľudia zapamätajú.

Typy propagačných videí pre firmy zahŕňajú:

     Informačné videá, ktoré ponúkajú pohľad do vašej firemnej kultúry

     Videá, ktoré predstavujú nový sortiment alebo službu

     Videá, ktoré oslavujú váš míľnik alebo úspech

     Propagačné videá pre budúcu udalosť

     Videá, ktoré hodnotia alebo uvažujú o úspechu minulej udalosti

     Rozhovory

     Prípadové štúdie

Promo videá možno použiť na rôznych miestach vrátane:

     Stránky sociálnych médií

     Stránky webu

     Marketingové e-maily

     Prezentácie a ďalšie

Aké sú výhody promo videí a video marketingu pre firmy?

Zaujímajú vás výhody promo videí a video marketingu? Tu je niekoľko najdôležitejších benefitov, ktoré vám táto forma propagácie ponúka:

 

     Budujte vzťah

     Priláka zákazníkov

     Vynikajúci nástroj predaja a na rast financií

     Propaguje vašu značku, službu alebo produkt

     Generuje povedomie a imidž firmy

     Pozitívny dojem

     Odlíšenie sa od konkurencie

 pexels-dominika-roseclay-905163_1666608909.jpg

Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia používajú internet, je sledovanie videí, televíznych relácií a filmov. Vaši potenciálni zákazníci už pravdepodobne pozerajú videá online, vrátane tých od vašich konkurentov. Promo videá a ich zdieľanie na weboch ako YouTube, Facebook a Instagram vám umožňuje stretnúť sa s publikom a rozšíriť svoj dosah na tých, ktorí vašu značku možno nepoznajú.

Je jednoduché začať

Ak chcete začať vytvárať videá, na začiatok nepotrebujete drahé vybavenie ani veľký rozpočet. Môžete začať v malom aj s fotoaparátom či vaším smartfónom. Tvorba a propagácia vášho videa nemusí stáť tisíce eur a kvalitné video môžete mať už aj za niekoľko stoviek.

15 nápadov na promo videá, vďaka ktorým vyniknete

Ste pripravení vytvoriť video, no nie ste si istí, kde začať? Inšpirujte sa naším zoznamom nápadov na videá, ktoré môžete použiť nielen na zvýšenie predaja.

Úvodné video

Keď si vaši zákazníci kúpia produkt online, nedostanú rovnakú osobnú interakciu ako v kamennom obchode. Úvodné video dáva vašej firme šancu, ako sa zviditeľniť, ukázať vašu skutočnú stránku a vybudovať si dôveru.

Video "Ako na to" (How-to)

Predvedením vášho produktu alebo služby využívate svoje odborné znalosti na vzdelávanie svojho publika. Videá s návodmi sú skvelým spôsobom, ako vybudovať dôveryhodnosť.

Produktové video

Vedeli ste, že video na produktových stránkach má pozitívny vplyv na konverziu, výnosy a priemernú hodnotu objednávky? Ukážte výhody a nevýhody svojich produktov vo forme videa, aby ste pridali pridanú hodnotu svojim produktovým stránkam a zdieľajte ich na sociálnych sieťach.

 

Propagačné video produktu môže byť vysvetlením, ukážkou, porovnaním alebo jednoducho videom, ktoré zvýrazňuje váš nový alebo aktuálny rad produktov alebo služieb. Zaujmite publikum pomocou autentického a pútavého propagačného videa.

Príbeh spoločnosti alebo produktu

Okrem predstavenia, ako produkt funguje, môže video, ktoré rozpráva príbeh produktu, urobiť produkt lákavejším pre potenciálnych kupcov. Môžete sa napríklad podeliť o zákulisie vzniku daného produktu.

 pexels-lisa-fotios-1092671_1666608912.jpg

Skvelým spôsobom, ako podporiť svoje podnikanie, je ukázať zákazníkom, kde a ako to všetko vlastne začalo. Máte inšpiratívny príbeh za tým, prečo ste vybudovali svoju firmu? Prečo sa o to nepodeliť so svojimi potenciálnymi a súčasnými zákazníkmi? Je to skvelý spôsob, ako ukázať hodnoty vašej spoločnosti a spojiť sa so svojím publikom.

Sezónna propagácia

Sviatky alebo udalosti sú skvelým časom na zvýšenie predaja pomocou špeciálnej akcie. Či už ide o zľavu alebo špeciálnu ponuku, ako je napríklad bezplatná doprava alebo darčekové balenie, video vám môže pomôcť dostať sa k slovu.

Cielená reklama na sociálnych médiách

Nástroje na zacielenie reklám na Facebooku a Instagrame sú veľmi výkonné a môžete ich použiť na to, aby ste sa dostali pred správne publikum. Vaše kritériá si môžete zvoliť podľa veku, geografie, pohlavia či záľub a zacieliť na vaše vlastné publikum.

Zo zákulisia

Klipy „Behind the scenes“ vždy odvedú skvelú prácu, pretože pomáhajú ukázať osobnosť vašej značky a skutočných ľudí, ktorí prispievajú k jej rastu. Môžete vytvoriť video zobrazujúce pracovný proces vašej firmy alebo to, ako vaši zamestnanci trávia voľný čas a podobne. Hlavnou myšlienkou je ukázať, že za vašou značkou stoja skutoční ľudia, ktorí žijú skutočný život.

Vzdelávacie video

Ak máte nejaké tipy alebo triky, ktoré pomôžu divákom dosiahnuť ciele, prečo ich nepremeniť na video? Nemusíte znovu objavovať, ak máte vzdelávacie blogové príspevky, môžete ich premeniť na video a nepotrebujete na to žiadne špecifické zručnosti.

Ukážte, ako používať svoje produkty

Vysvetľujúce videá môžu podporiť vašu prezentáciu prostredníctvom rozprávania príbehov a vyvolať emócie. Ak je váš produkt komplikovaný, animované videá sú skvelé na ukázanie procesu jeho použitia v jednoduchých krokov, pridanie ilustrácií a krásnych animácií, ktoré publiku ukážu skutočnú hodnotu vášho produktu.

Propagujte výpredaj alebo špeciálnu ponuku

Na vaše špeciálne ponuky a sezónne zľavy viac upozorníte propagačným videom. Podľa štatistík videá zvyšujú konverzie a fungujú lepšie než textové príspevky, takže túto príležitosť nepremeškajte.

Propagujte udalosť

Ak máte blížiacu sa udalosť alebo webinár, pozvite na ne vašich sledovateľov. Predstavte rečníkov podujatia, opíšte výhody a dôvody, prečo sa na podujatie prihlásiť. Video stačí zdieľať rôznymi spôsobmi, aby ste rozšírili informácie o nadchádzajúcich udalostiach.

Odpovedzte na "často kladené otázky"

Ak vlastníte firmu, s najväčšou pravdepodobnosťou riešite rôzne problémy, ktoré kladú zákazníci. Ak chcete pomôcť svojmu publiku dozvedieť sa viac o vašich produktoch a službách, vytvorte video o častých otázkach, kde na ne môžete odpovedať a vytvoriť tak väčšiu dôveru vo vašu značku.

“Pred a po” videá

Transformujete životy ľudí? Potom potrebujete videá pred a po. Takéto videá vám prinesú viac pozornosti a záujmu, ktorý sa neskôr môže zmeniť na predaj.

Rozhovory

Ľudia milujú rozhovory. Skúste sa spojiť s influencermi alebo lídrami vo vašom odbore a vytvorte videá s rozhovormi. Takáto spolupráca vám prinesie viac pozornosti a pomôže vám rozšíriť vaše publikum.

Vytvorte "video vytvorené používateľom" (UGC)

Videá tvorené používateľmi lepšie získavajú pozornosť cieľového publika, pretože ich vytvárajú klienti a sú smerované pre klientov. Tieto videá, ktoré točia samotní zákazníci, sú mimoriadne populárne v zahraničí a veľa firiem a podnikov sa spolieha práve na ne. Jednou z výhod je aj to, že takáto propagácia produktov väčšinou ani nevyzerá ako reklama a pôsobí prirodzene. Preto určite využite UGC video a zvýšte si vaše konverzie a predaj.

Na čo myslieť pri tvorbe videa

Konzistentnosť

Použite rovnaké farby a písma, ktoré ste si už vybrali pre svoju značku. Zlepšíte tak rozpoznateľnosť medzi konkurentmi a vaše videá budú vyzerať profesionálne a uhladene.

Vytvorte pútavý začiatok

Upútajte pozornosť hneď na začiatku zaujímavým príbehom, faktom alebo vyhlásením, vďaka ktorým dáte vašim sledujúcim vedieť, aký problém video rieši, ak budú pokračovať v pozeraní.

Prejdite ihneď k veci

Viete, že váš produkt alebo služba je fantastická? Dajte to svojim divákom vedieť - stručne a pútavo. Udržujte video krátke a uprednostňujte v ňom iba tie najdôležitejšie informácie.

Nastavte správnu dĺžku videa

Pokiaľ ide o trvanie propagačného videa, neexistuje žiadne univerzálne pravidlo. Niektorým videám môže stačiť 15 sekúnd na to, aby odovzdali posolstvo. Iné môžu trvať jednu až dve minúty. Vaše video by malo byť tak dlhé, ako je potrebné, no zároveň by malo udržať pozornosť diváka a zachovať si pútavú dynamiku.

 

Promo video je aktuálny trend, ktorý ľudia jednoducho milujú. Niekedy jedno pútavé video napovie viac než 1 000 fotiek. A to platí aj v podnikaní. Využite túto možnosť a silu video marketingu pre rast vášho podnikania.

 

Dominika Blchová, SEO, Optimalizácia webu pre vyhľadávače

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!
Pánske tenisky – doplnok k športovému i kancelárskemu outfitu
Luxusné sedačky do moderne aj klasicky zariadeného bývania
Tipy na dokonalú starostlivosť o nechty v každom ročnom období

Ďalšie články na podobné témy

Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
Ako nakupovať a neminúť ani cent?
Obal bez obáv – allinpackaging.sk
Dokonalé selfie? Takto sa to podarí
Inšpirácie na luxusné vianočné darčeky roku 2021
Tipy pre e-shopy a ako zvládať fungovanie eshopu
10 zaujímavostí o zlate, ktoré ste možno nevedeli
Aký je vlastne rozdiel medzi diamantom a briliantom? Viete to?