Dajte stopku detským chorobám. Tu sú tipy ako si s nimi poradiť
27. 2. 2022 | PR Servis

Dajte stopku detským chorobám. Tu sú tipy ako si s nimi poradiť

Opakujú sa viackrát počas roka u vášho dieťaťa infekcie dýchacích ciest alebo je začlenené do väčšieho kolektívu v škole či škôlke? V tzv. rizikových obdobiach je detská imunita skúšaná viac ako obvykle. Pokiaľ si neviete poradiť s neustálymi výkyvmi zdravotného stavu vášho dieťatka, prinášame vám pár rád, ako na to.

Kde to všetko začína?

Správne fungujúci imunitný systém udržiava dieťa zdravé. V prípade malých detí, kedy je imunitný systém ešte nezrelý sa prejavuje zvýšená frekvencia infekcií, najmä ak sa dieťa nachádza v prostredí s vyšším výskytom mikroorganizmov (či už ide o pobyt v jasliach alebo pobyt v spoločnej domácnosti s často chorým starším súrodencom). V tomto prípade sa nehovorí o poruche imunity, ale o zvýšenej záťaži imunitného systému.

Staršie dieťa, predškolák, ak nemá žiadne iné zdravotné komplikácie, zažíva asi tak trikrát do roka nápor na imunitný systém: pri návrate do kolektívu po prázdninách, na jar a v zime. Zdravý imunitný systém si s infekciami poradí rýchlo, buď sa im vyhne, alebo majú rýchlejší a slabší priebeh. Horšie tento nápor zvládajú deti, ktorých imunitný systém je oslabený zlými stravovacími návykmi, nedostatkom spánku, potravinovou intoleranciou či inými problémami. Tie sú prakticky, len s malými prestávkami, stále choré.

Rizikové obdobia

S príchodom jari nás slnko svojimi lúčmi láka na pobyt na čerstvom vzduchu, avšak studené rána a večery môžu imunitný systém preveriť. V chladnom počasí sa deti nevyhnú sopľavému nošteku, kašľu či teplote. Aby ste však týmto chorobám predišli, je dôležité dbať na imunitný systém detí dlhodobo a nie len nárazovo.

Počas celého roka na nás ako aj na deti číhajú rizikové obdobia a vtedy je imunita zraniteľnejšia. Detský imunitný systém je obzvlášť skúšaný v období, kedy u neho končí dojčenie a tak stráca ochranu protilátkami z materského mlieka. Vo vyššom veku sú to skúšky v podobe väčšieho kolektívu, do ktorého je dieťatko zaradené v škôlke a neskôr škole

untitled-design-4_1645947022.jpg

Rady odborníkov

Či už vaše dieťatko trápi častý soplík, kašeľ alebo teploty, jedna vec je istá – potrebujete podporiť jeho imunitu.  Aj v tejto problematike existujú rady od odborníkov, ktoré vám vedia pomôcť. Aby sa dostavili očakávané výsledky, teda aby dieťatko nebolo často choré, je potrebné ich dodržiavať a riadiť sa nimi nielen počas choroby. Aj z tých rád zistíte, že podpora imunity vôbec nemusí byť zložitá.

Tipy ako sa starať o imunitu detí

Problém? Nasaďte Marťankov PROimun AKUT!

Vypýtali si chladné počasie či kolektív v škole a škôlke u vášho dieťatka daň? Už pri prvých príznakoch virózy je potrebné konať a siahnuť po tom správnom imunoboosteri. Marťankovia PROimun AKUT vďaka svojmu unikátnemu zloženiu z vitamínu C, zinku, betaglukánu z prírodných zdrojov či esenciálnym olejom, akútne uľavia vášmu dieťatku a podporia jeho imunitný systém. Prírodné zložky vo forme výťažkov z bazy čiernej či medovky lekárskej robia spolu s malinovou príchuťou z Marťankov PROimun AKUT jedinečný produkt, ktorý si vaše dieťatko zaručene obľúbi. Nápoj slúži ako prvá pomoc pri akútnom ochorení a je vhodný pre deti od 3 rokov. Balenie obsahuje 5 vrecúšok. Produkt je bez farbív, konzervačných látok a cukru. Navyše sú Marťankovia voľbou číslo jeden u Slovákov, kedy im podľa prieskumu agentúry Nielsen verí najviac spotrebiteľov a právom im patrí označenie Najdôveryhodnejšia značka roka 2021 v kategórii Detských vitamínov. Viac na www.martankovia.sk.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

Vitamín D a deti: Čo by mali rodičia vedieť?
Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička
Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Pomôžte vlasom prirodzenou cestou
Je suplementácia omega-3 kyselín pri deťoch s autizmom stále otázkou?
Nadbytok či nedostatok? Ako viem, že mám zinku tak akurát