Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
27. 11. 2021 | PR Servis

Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať

Pevné zdravie má cenu zlata. Preto by sme sa oň mali patrične starať. A to nielen v prípade, že sa u nás začnú prejavovať nejaké zdravotné problémy, ale aj preventívnym spôsobom. Šport a zdravá strava sú samozrejme základ.

Máte problémy s pečeňou, či trávením? Pomôže rastlina z Kanárskych ostrovov

S pribúdajúcimi rokmi však často narastá potreba pomôcť si aj inak. Vtedy prichádzajú na rad rôzne doplnky výživy. Tých je na trhu neúrekom a preto vám teraz povieme o dvoch, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie.

Prvým z nich je bylina, ktorej účinkom pri regenerácii pečene sa zrejme nič nevyrovná. Ak vám teraz okamžite napadol Pestrec mariánsky, tak hádate správne. Túto rastlinu poznáme aj pod názvami Ostropestrec mariánsky, Strieborný bodliak, či Kristova koruna.

Pôvodom je z Kanárskych ostrovov. Pestuje sa však aj u nás, ale väčšinou len ako okrasná rastlina. Ako sme už spomenuli, skvele pôsobí na pečeň a jej regeneráciu a dokáže tak naštartovať systém trávenia a detoxikovať črevný trakt.

Aj organická síra sa nachádza v ľudskom tele. A nie je jej málo

Ďalším doplnkom, ktorým môžete skúsiť obohatiť svoju stravu, je účinný MSM. Ide o Metylsulfonylmetán, ktorý je prirodzenou formou organickej síry. Zatiaľ to moc neznie ako niečo, čo pomáha nášmu organizmu, že?

Čo však nevie každý je, že organická síra je po vápniku a fosfore 3. najrozšírenejším minerálom v ľudskom tele. Na čo nám slúži? Je rovnomerne využívaná svalovým tkanivom, kosťami a aj kožou. MSM je tak efektívny hlavne pri regenerácii a výžive kĺbov a kĺbových chrupaviek, keďže preukázateľne redukuje degeneratívne zmeny a zápaly kĺbov, či prejavy osteoartritídy a reumatickej artritídy.

To však nie je všetko. Medzi jeho hlavné vlastnosti patrí, že je nevyhnutný pre správne fungovanie prirodzených antioxidačných mechanizmov. Taktiež zmierňuje symptómy veľkého počtu alergií a pôsobí aj ako inhibítor histamínu. A má aj niekoľko ďalších významných pozitívnych účinkov na rôzne časti nášho organizmu.

Zdroj obrázka: Autor: Yuriy Maksymiv / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Oslabená imunita: Ako sa vyhnúť neželaným problémom?
5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov
Tipy pre e-shopy a ako zvládať fungovanie eshopu
Ako postupovať pri likvidácii firmy a pri jej výmaze z OR?
Viete komu sa dnes oplatí riešiť úrazové poistenie?
TIP Čistota bez kompromisov
Rok 2022 bude priať živnostníkom a rodinným firmám. Ženy zohrajú kľúčovú úlohu
Ako investovať úspory, aby nám zarábali?

Ďalšie články na podobné témy

Wobenzym s nami už 30 rokov
Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
S akými zdravotnými problémami vám môžu pomôcť CBD produkty?
Pomôžte vlasom prirodzenou cestou
Céčko nie je žiadne béčko
Zdravý tip: POČULI STE UŽ O KURKUME?
Kyselina hyalurónová pomáha aj očiam

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.