Krásne obočie za pár minút: Ako si ho správne upraviť?
2. 3. 2020 | Redakcia

Krásne obočie za pár minút: Ako si ho správne upraviť?

Správne upravené obočie urobí s vašou tvárou divy. A to ako v pozitívnom, tak aj v negatívnom zmysle. Neriskujte preto a správnu pozornosť mu venujte aj vo chvíľach keď sa nestíhate vložiť do rúk profesionálov! 

Obočie je základom tváre, ak ho máte zanedbané či zle upravené, pokazí celkový dojem aj z toho najkrajšieho mejkapu. Práve to je dôvod, pre ktorý by ste svojmu obočiu mali venovať pravidelnú pozornosť a starostlivosť. Ako to však robiť správne?

Aktuálne trendy v úprave obočia uprednostňujú prirodzené, ale sofistikovane upravené obočie, ktoré dodá ženskej tvári eleganciu. Ani s hustejším obočím sa nemusíte obávať, práve naopak, je ideálnym materiálom na úpravu. 

jealous-weekends-0zphsdhawg4-unsplash_1577912178.jpg

Chyťte do ruky nožnice!

Ak máte husté dlhé chĺpky, ktoré často padajú dole a nedržia tvar, skúste si ich podstrihnúť ostrými manikúrovými nožničkami. Chĺpky vyčešte starou zubnou kefkou dohora a každý chĺpok, ktorý prevyšuje líniu obočia, odstrihnite. Potom chĺpky zasa späť sčešte a zafixujte gélom. Budú pôsobiť upravenejšie.

Obočie nestačí udržiavať raz za týždeň, ak si chcete zachovať jeho tvar. Preto raz za dva dni vytiahnite pinzetu a prípadné trčiace chĺpky upravte. Nezabudnite kontrolovať chĺpky pod dostatočne silným svetlom alebo sa na ne pozrite pekne zblízka cez zrkadlo so zväčšením.

Náš tip: V tomto prípade sa rozhodne oplatí investovať do kvalitného osvetlenia, lustra alebo bodového svetla! Oceníte ho neskôr aj pri maľovaní, odstraňovaní chĺpkov i pri iných činnostiach, kedy je potrebné mať skutočne kvalitné svetlo.

morgan-lane-lxfdwlxnytu-unsplash_1577912177.jpg

Váš tvar je ten správny - príroda sa nemýli!

Príroda vie, čo vám svedčí, a preto sa nesnažte silou-mocou zmeniť prirodzený tvar vášho obočia. Upraviť – to áno, ale nie znivočiť. Ak máte napríklad obočie rovné, doprajte mu len malé zmeny, nesnažte sa ho premeniť na vysoko klenuté. Mimochodom, ak túžite vyzerať mladšie, tak práve vysoko posadená klenba vám dodá ilúziu liftingu.

Koniec ako prvý

Pri maľovaní obočia používajte radšej šikmý plochý štetec a hnedý tieň než ceruzku. Začnite pri najtenšej časti obočia, teda pri koncoch a postupne sa prepracujte k tej najhrubšej pri koreni nosa. Pre prirodzený efekt obočie ešte uhlaďte kefkou, pre dramatický zasa môžete štetec najskôr namočiť vo vode a až potom ním naberte práškový tieň.

Náš rýchly tip:

Venujte pozornosť obočiu aj počas hektického dňa. Malé úpravy spravíte rýchlo pomocou kefky na ceruzke na obočie. Ak potrebujete rýchlu fixáciu, nastriekajte si trochu laku na vlasy na brušká prstov a pretrite obočie požadovaným smerom. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Wellness víkend doma: spravte update krásy aspoň raz týždenne!
SNEHUĽKY PRE DOSPELÝCH - poriadne nedocenená obuv
Mirka z Jaspravim.sk píše o lokálnej a cirkulárnej ekonomike. Týka sa to aj vás?
Máte sedavé zamestnanie a beháte? Pozor na kĺby!
Ak miluješ romány a Španielsko nie je čo riešiť
Ako uspieť na voľnej nohe ako freelancerka?
Hriešne aristokratky
Môžu vám uškodiť bielkovinové diéty a ako sa starať o obličky?

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Módne tipy pre našich malých školákov
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Akné sa dá vyliečiť aj bez mastičiek a chémie. Na trhu je revolučný prístroj Face - Up.
4 chyby v starostlivosti o pleť počas zimy
Gosh Smokey Eyes Palet
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.