Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
13. 4. 2018 | PR Servis

Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!

Na trhu je v súčasnosti obrovské množstvo rôznych druhov zubných pást. Vybrať si tú správnu môže byť často zdĺhavé a demotivujúce. Najčastejšie sa väčšina z nás napokon rozhodne pre tú, ktorú pozná najlepšie. Alebo možno siahne po tej, ktorú vidí opakovane v reklame.

Nech už je to akokoľvek, v poslednej dobe je trendom vracať sa k prírode a odkláňať sa od rozličných chemických prísad, ktoré sú zdraviu škodlivé. Je to celkom prirodzené vzhľadom k zvyšujúcemu sa počtu ľudí trpiacich následkami ich nadmerného výskytu v potravinách a iných produktov každodenného použitia.

Jedným zo spôsobov, ako obmedziť množstvo chemikálií útočiacich na naše telo je aj správny výber zubnej pasty. Možno ste ani len netušili, že existujú také, ktoré sú založené na sile prírody.

#Prírodná starostlivosť o zuby

Väčšina zubných pást obsahuje fluorid a rôzne ďalšie (zdraviu nie veľmi prospešné) látky. Našťastie, v súčasnosti už nie ste odkázaný na ich kúpu. Trh poskytuje omnoho väčší výber. Ak neviete, kde hľadať, tak navštívte e-shop splatslovakia.sk spoločnosti SPLAT Slovakia. Nájdete tam niekoľko zubných pást poskytujúcich prírodnú starostlivosť o ústnu dutinu.

Hoci ste o tejto spoločnosti možno ešte nepočuli, nie je žiadnym nováčikom na trhu. Pôsobí v 28 krajinách sveta už 15 rokov. Získala certifikáciu v rámci platných smerníc EÚ s ohľadom na kozmetiku a taktiež spĺňa vnútorné štátne predpisy Slovenska, ktoré sú nevyhnutné pre certifikáciu a registráciu na medzinárodnom trhu. Nie je nutné sa preto obávať či pochybovať o ich pozitívnom efekte.

Zubné pasty spoločnosti SPLAT obsahujú prírodné látky, esenciálne oleje či výťažky z rôznych liečivých rastlín, pestovaných v ekologických továrňach. Zároveň množstvo chemických prísad je obmedzených na minimum.

#Zubné pasty vhodné aj pre deti či ľudí so špeciálnymi potrebami

 3-pavlov-2017-lifestyle-photo-shoot-2_1523635783.jpg

Práve týmto zložením sú priam ideálne pre detské zúbky, ale rovnako pre celú rodinu. Najmä, ak vám záleží na vašom zdraví, či trpíte rôznymi alergiami alebo precitlivenosťou na rôzne chemické látky.

Čo sa týka detí, jednotlivé typy zubných pást sú prehľadne zoradené podľa veku dieťaťa.

Dokonca v e-shope nájdete zubné pasty vhodné pre tie najmenšie detičky (už od objavenia sa prvých zúbkov). S príchuťami, ktoré sú u detí obľúbené a preferované, ako je banán či jablko.

A ak bábätko ešte len čakáte alebo dojčíte, môžete vyskúšať zubnú pastu určenú pre tehotné a dojčiace ženy. Obzvlášť vhodná kvôli zvýšeným nárokom na starostlivosť o zuby počas tohto významného obdobia v živote ženy.

Je si naozaj z čoho vyberať. Je na vás, čo preferujete.  Ak sa neviete rozhodnúť, najjednoduchšie je zaobstarať si sériu 6 zubných pást BIOMED pre celú rodinu. Ich výber je rozmanitý, takže pokryjú potreby každého člena domácnosti. Či už ide o udržanie zdravých ďasien, posilnenie zubnej skloviny, upokojenie citlivých zubov či ich vybielenie.

Zubné pasty z tejto série neobsahujú hydroxymethyl glycinát sodný spôsobujúci alergie, fluorid, parabény, chlórhexidín uhličitan vápenatý (môže poškodiť sklovinu) a mnoho ďalších nežiaducich látok. Na druhej strane sú obohatené o mnohé vitamíny.

#Nezvyčajné príchute

 chili-deu-tibe_1523635754.jpg

Ak túžite experimentovať a klasická mentolová chuť vás omrzela, skúste vyskúšať niektorú z mnohých zaujímavých príchutí. Osobne som sa ešte nestretla s pastou s CHILI a priznám sa, že som na túto príchuť naozaj zvedavá.

Voľba CHILI príchute pritom nie je náhodná. Tieto pálivé papričky pomáhajú v boji proti krvácajúcim ďasnám tak, že zlepšujú krvný obeh. Zároveň uvedená zubná pasta obsahuje látky, ktoré majú bieliace účinky.

Ak len predsa túžite po niečom menej odvážnom, čo tak zubná pasta s príchuťou sibírskych bobúľ, ako sú napríklad lesná jahoda či brusnice.

 img-0202_1523635768.jpg

#Bielenie zubov

Bielenie zubov je tiež možné, aj keď ide o zubnú pastu na prírodnej báze. Čo tak vyskúšať pastu Blackwood, ktorá sa vyznačuje nezvyčajne čiernou farbou. Dôvodom jej zafarbenia je prítomnosť aktívneho čierneho uhlia, ktoré zodpovedá za bieliaci účinok. Absorbuje tiež zápach z úst a odstraňuje tiež zubný povlak. 

 blackwood-eng-tube-5_1523635737.jpg

Ako vidíte, je si z čoho vyberať. Stačí sa len pre jednu z nich rozhodnúť a vyskúšať na vlastnej koži. Tak najlepšie porovnáte rozdiely medzi klasickou a prírodnou zubnou pastou.

Možno sa pýtate, a čo takéto „prírodné, zdraviu prospešné zubné pasty“ budú stáť? O nič viac než tie, ktoré si zakúpite tradične v obchodoch a drogériách. Pri niektorých druhoch si možno niečo priplatíte, ale na druhej strane získate zubnú pastu s mnohými benefitmi a naviac šetrné k životnému prostrediu.

 Ilustračné foto: splatslovakia.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Skúsila som dotyk luxusu na perách, rúž Kailijumei so živými kvetmi vie urobiť dojem
Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Akné sa dá vyliečiť aj bez mastičiek a chémie. Na trhu je revolučný prístroj Face - Up.
Krásna i s akné! Hviezda Instagramu sa nebojí priznať boj s týmto ženským nepriateľom
Porcie od t: by tetesept: dokonalý darček!
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Gosh Smokey Eyes Palet