Prečo je silný a zdravý sexy?
11. 6. 2020 | PR Servis

Prečo je silný a zdravý sexy?

Ideál krásy sa v priebehu času mení. V súčasnosti už ním nie je vychudnutá postava s vytŕčajúcimi rebrami.  Teraz je trendy vyšportovaná, silná a predovšetkým zdravá postava. Prinášame Vám hneď 3 dôvody, prečo trochu posilňovať.

Je to jednoducho tak – byť silný je in. Vytvarované, svalnaté a funkčné telo je novým sexy symbolom pre mužov aj ženy. Stále sa rozširujúci trend mediálnych a športových spoločností, ktoré šíria myšlienku, že krása prichádza v mnohých tvaroch a veľkostiach, je pozitívnym krokom k povzbudeniu ľudí, aby viedli zdravý a aktívny životný štýl.

Najlepšie zo všetkého je, že zdravé telo nikdy nevyjde z módy. Už ste počuli o výraze „skinny fat“? Tento termín nemá v slovenčine ekvivalent, označuje typ postavy, ktorá je síce chudá, ale nemá dostatočnú svalovú hmotu.

4-3-1-1_1591812879.jpg

Taká postava vyzerá ako chudá, ale v skutočnosti má nezdravý pomer vnútorného telesného tuku a to škodí jej zdraviu. Tiež jestvuje mnoho ľudí, ktorí môžu vyzerať trochu tučnejší, ale v skutočnosti sú veľmi zdraví. S ktorýmkoľvek cvičebným plánom by Vašou hlavnou prioritou malo byť udržiavať v kondícii svoje telo zvnútra. Ako bonus však cvičenie prospieva aj Vášmu vonkajšiemu vzhľadu.

Dole sú uvedené dôležité dôvody, prečo by ste mali k svojej bežnej fitness rutine pridať posilňovanie hmotnosti a silový tréning.

Spaľovanie väčšieho množstva kalórií

Zdvíhaním závažia a zosilnením zmeníte všetky aspekty svojho tela. Ľudia s väčším množstvom svalovej hmoty spaľujú viac kalórií ako tí bez nej. Zachovanie čistých svalov vyžaduje viac energie, a preto sa v dôsledku zdvíhania závažia môže zvýšiť Vaša pokojová metabolická rýchlosť.

4-3-2_1591812879.jpg

Lepšia hustota kostí

Cvičenie so závažím je veľmi prospešné pre zdravie kostí u ľudí všetkých vekových skupín. Proces starnutia je spojený so znížením hustoty kostí a vyšším rizikom zlomenín. Uvážte, ako môžete do tréningu pridať závažie, pretože Vaše kosti vďaka silovému tréningu zostanú silné a zdravé.

Lepší výkon

Pokiaľ si Vaše telo zvykne na zdvíhanie závažia, predstavte si, aké jednoduché bude zdvíhanie vlastnej telesnej hmotnosti. Väčšia sila značí, že Vaše každodenné aktivity budú jednoduchšie, a pokiaľ robíte nejaký šport, zvýšenie svalovej sily môže značne zlepšiť Váš výkon.

4-3-3_1591812880.jpg

Posilniť telo má toľko výhod a nemusíte sa báť, že budete vyzerať, že to preháňate. Pokiaľ nebudete venovať stovky hodín zdvíhaniu ťažkých bremien a stravovať sa na základe veľmi špecifického plánu výživy na budovanie svalov, je taká pravdepodobnosť veľmi malá. 

Pridaním silového tréningu k Vášmu work outu dvakrát až trikrát týždenne a s jedlom bohatým na bielkoviny budete na dobrej ceste k dosiahnutiu zdravej svalnatej postavy. Nebojte sa zdvíhať ťažšie závažie. No ubezpečte sa, že začnete so zvládnuteľným, ľahším závažím, aby ste sa mohli zamerať na techniku pre 12 – 15 opakovaní a pomaly sa prepracovávať k ťažšiemu závažiu. Keď zvyšujete váhu, ktorú používate, znížte na 8 – 10 opakovaní. Vaše telo sa hneď začne prispôsobovať silovému tréningu, takže začnite ešte dnes.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Cyklické chudnutie
Ako využiť chvíle počas menštruácie?
Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
Je to isté! Kult nadľudských svalov spôsobuje intímne problémy najväčšieho kalibra!
Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život