Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
9. 9. 2021 | PR Servis

Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium

Bolesť hlavy a migrény patria k tým najnepríjemnejším zdravotným problémom. Skôr, ako siahnete po tabletke, skúste si doplniť magnézium. Jeho nedostatok môže totiž spôsobovať celý rad problémov – od spomínanej bolesti hlavy cez poruchu sústredenia až po neznesiteľné svalové kŕče či búšenie srdca. 

Nenahraditeľné magnézium

Nie nadarmo sa mu hovorí aj „prvok života". Toto pomenovanie dostal preto, že je nevyhnutný pre existenciu väčšiny tvorov na zemi. Magnézium zodpovedá za svalové sťahy srdca, usmerňuje výmenu informácií medzi jednotlivými nervovými bunkami a podieľa sa na tvorbe viac ako 300 enzýmov. Na jeho dostatok by sme mali obzvlášť dbať pri stálej ale i zriedkavej psychickej a fyzickej záťaži.  Odporúčaná denná dávka je 375  mg na osobu na deň. Potreba magnézia sa zvyšuje s pribúdajúcim vekom, v tehotenstve a pri dojčení či ochoreniach srdca.  

tabletka-od-bolesti-hlavy-foto_1631172151.jpg

Keď telu chýba

Za nedostatkom magnézia stoja mnohé problémy. Najbadateľnejšie sú svalové kŕče, no veľmi nepríjemným prejavom môžu byť aj úzkosť a depresie. Posledné výskumy totiž dokazujú, že nedostatok magnézia nevplýva len na fyzickú stránku zdravotného stavu. Magnézium je zodpovedné za reguláciu hladiny vápnika a glutamátu v bunkách.  Ich prebytok v organizme je nežiaduci, pretože poškodzuje neuróny. Mnohých ľudí, ktorí nemajú v tele dostatok magnézia trápi aj nespavosť, závrate, silné migrény, vysoký krvný tlak, problémy so srdcom, vyčerpanosť, únava, problémy s pamäťou a učením sa.

Čo s jeho nedostatkom?

V ideálnom prípade sa o jeho optimálnu hladinu postará vhodná strava a tekutiny. Nájdeme ho napríklad v zelenej zelenine, orechoch, semenách, celozrnných výrobkoch a vo vode. Avšak nachádza sa v nich ale len v malých dávkach. Za výborné zdroje horčíka sú považované ďatle, banány, ananás, mandle, kešu, strukoviny ako hrach, či varená šošovica, špenát, artičoky, varené kuracie mäso, sezamové semeno, droždie, pšeničné klíčky a tuniak. V súčasnosti je ale zložité získať dostatok magnézia  z jedla. Riešením preto môže byť užívanie výživových doplnkov. Nájdete ho napríklad v šumivých tabletách MaxiVita Magnézium s vitamínom B6. Tabletu stačí vhodiť do pohára s vodou a vypiť. Okrem kvalitného zloženia určite poteší aj príjemná chuť grepu a maliny, výživový doplnok je tiež vhodný aj pre diabetikov. Viac na www.nasevitaminy.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
Chcete dať svojmu telu množstvo výživných látok? Nájdete ich v čage
Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Vitamín D a deti: Čo by mali rodičia vedieť?
Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička
Včely nám nedávajú len med, ale aj propolis. Poznáte jeho účinky?