Viete vniesť do svojho domova pozitívnu energiu? Tento trik zaberá!
29. 1. 2020 | Redakcia

Viete vniesť do svojho domova pozitívnu energiu? Tento trik zaberá!

Čo majú spoločné feng šuej, metóda konmari a hygge? A ako to všetko súvisí s pozitívnou energiou vo vašej domácnosti? Viac než tušíte. Aktuálne trendy totiž šikovne radia ako okolo seba vytvoriť dokonalú pohodu. Zvládnete to v troch krokoch!

Máte niekedy pocit, že na vás doma všetko padá? Nech sa snažíte akokoľvek, stále je okolo vás niečo rozložené, rozhádzané a vy proste strácate prehľad? Asi netreba spomínať, že upratovanie predstavuje viac než nepríjemnú činnosť, ktorá nemá konca ani kraja a už vonkoncom vás neuspokojuje?

andreea-chidu-zetk-bqktsk-unsplash_1580330445.jpg

Nečudujeme sa! Vo vašom domove prestala prúdiť čerstvá, svieža a hlavne pozitívna energia, vďaka ktorej by ste sa medzi svojimi štyrmi stenami cítili v pohode, príjemne a nabití energiou. Naopak, zdá sa, že nech sa kamkoľvek pohnete, stojí vám niečo v ceste, do ničoho sa nemôžete pustiť naplno a celkovo  vás starostlivosť o domácnosť oberá o energiu. 

Pustite sa do toho

Pekne po malých krôčikoch. Ten prvý vlastne nesúvisí s upratovaním okolo vás, ale v hlave. Aj keď ste si už dlhú dobu nahovárali, že poriadok je určený len pre blbcov či ľudí, ktorí nemajú v živote nič lepšie na práci, než len upratovať, pravdou je, že vy si poriadok a príjemné prostredie okolo seba zaslúžite. Keď prijmete tento fakt, veľa vecí okolo vás sa zrazu zmení. Vy si proste nezaslúžite bývať v neporiadku.

Čo presne to znamená? Napríklad to, že si zaslúžite, aby ste poriadok dopriali sama sebe a aj svojim blízkym. Oplatí sa byť o čosi poriadnejší a ak sa pustíte do upratovania, nebude to z povinnosti mať upratané, ale preto, že chcete pre seba a svoju rodinu vytvoriť príjemné prostredie. A áno, pokojne si zaplaťte pomocnú silu, ktorá porobí neobľúbené domáce práce či veľké upratovanie za vás! 

toa-heftiba-90c5nsvbzwg-unsplash_1580330446.jpg

Poďme spolu upratovať

Keď už máte jasno v tom, že príjemné prostredie okolo vás je veľmi dôležité, poďte spraviť zopár ďalších krokov k tomu, aby ste svoj domov pretvorili na miesto plné pozitívnej energie. Prvým krokom bude upratovanie – a to také, aby ste v domácnosti mali skutočný poriadok. Operte všetky textílie a prevoňajte ich svojou obľúbenou avivážou, povysávajte alebo dajte vytepovať všetky čalúnené časti nábytku a matrace, získate tak príjemnú sviežosť. 

Otrite všetok nábytok od prachu a všetky priestory dôkladne povysávajte. O tom, že ste túto misiu naplnili úspešne vás presvedčí priestor žiariaci čistotou. Možno sa vám zdá, že to bude veľa práce – za odmenu budete mať nábytok, koberce a doplnky v miestnostiach, ktoré sa budú odteraz jednoducho udržiavať. Hlavne ak k dôkladnému upratovaniu pridáte ešte ďalšie kroky.

Nerobte si radosť nákupom ďalších a ďalších vecí do domácnosti. Je jedno, či sa vám kopia kabelky, tenisky, knihy alebo kozmetika. Prvou zásadou, ktorou by ste sa mali riadiť je, že si nebudete kupovať veci za odmenu, ale iba v prípade potreby. A za každú novú vec do domácnosti sa jednej (alebo aj viacerých) zbavíte.

toa-heftiba-okbqxvusp8m-unsplash_1580330449.jpg

Venujte čas sebe

Áno, presne to potrebujete. Venovať pozornosť sebe a sama so sebou aktívne tráviť čas. Čo to ale znamená? Nie, nemyslíme tým sedenie pred obľúbeným seriálom, aby ste na konci dlhého dňa „vypli“. Naopak, ide o aktívne strávený čas, či už pri relaxácii, strečingu, vo fitku či pri inej fyzickej aktivite a tiež s priateľmi a blízkymi. Priznajte sa, kedy naposledy ste si zahrali doma karty či skutočnú stolovú hru? Teraz je ten najvyšší čas!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Život môže byť nádherný, aj keď ste na vozíku. Dôležitý je uhol pohľadu…
Aké magické kamene Vám pomôžu pritiahnuť lásku do života?
Výživové doplnky pre intímne zdravie
Život bez sacharidov
Trápi Vás brušná diastáza? Už nemusí. Máme riešenie!
Potrebujete súrne malý zázrak?☺️
Detské bestsellery Siberian Wellness pre silnú imunitu
Je suplementácia omega-3 kyselín pri deťoch s autizmom stále otázkou?

Ďalšie články na podobné témy

Máte problém nájsť v skrini obľúbené oblečenie? Poradíme vám, ako si usporiadať oblečenie v šatníku
Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
Single ženy dnešnej doby
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Ako ne/zarábať na internete