Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
16. 7. 2020 | Simona

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres

Zbavte sa nepotrebných strašiakov, spôsobujúcich vám nepríjemné pocity aj na mieste, kde by ste sa mali cítiť v bezpečí a milovaní. Často sa ale stane, že pri rýchlom životnom štýle si ani neuvedomujeme, ktoré to sú. Tak čo, idete sa zbaviť zbytočného stresu spolu s nami?

,,Motivačné“ oblečenie

Otvorte skrine dámy a nakuknite dnu. Určite máte v tom najtmavšom kútiku schované šaty či letné šortky, do ktorých ste sa naposledy obliekli pred tromi rokmi. Zbavte sa ich. Takéto kúsky oblečenia vám totiž bránia žiť v prítomnom okamihu a podkopávajú vám sebavedomie. Vedzte, že ste krásna práve taká, aká ste teraz! Ak to s chudnutím beriete vážne, nechajte si naozaj len jeden, maximálne dva kúsky.

Displeje a obrazovky

Technika je super, pokiaľ nejde proti nám. Nedajte sa jej ani vy a na vlastnej koži pocíťte, aké to je, keď aspoň večer odložíte všetky blikajúce vecičky. Neuvedomujeme si to, no neustále čítanie a prijímanie nových informácií je ťažšie na spracovanie. Ďalším vedľajším efektom môžu byť suché, podráždené oči či bolesť hlavy. A v neposlednom rade čas, ktorý sa nedá vrátiť späť. Naplánujte si preto radšej večeru s priateľmi alebo si urobte ,,skrášľujúci“ rituál.

Zdravé potraviny, ktoré nemáte rady

Možno ste sa dočítali o blahodarných účinkoch cvikli na vaše zdravie, ale od detstva ju neznášate, asi bude ťažké dostať ju do jedálnička, hoci ste si ju včera kúpili na trhu. Alebo pred týždňom... Tým, že sa zbavíte jedál a potravín, ktoré vám nevoňajú a nechutia, urobíte miesto iným a nebudete sa už viac stresovať, že ste si na raňajky neurobili cviklové smoothie.

pexels-photo-51171_1499887202.jpg

Pracovné dokumenty

Ak pracujete z domu nevyhnete sa tomuto bodu. Možno je vašou kanceláriou práve spálňa, kde však papiere môžu pôsobiť rušivo a nevhodne. Vždy pri pohľade na ne môžete pociťovať úzkosť kvôli nedokončenej práci. Preto vždy udržujte spálňu čistú, upratanú a voňavú. Presuňte papiere na iné miesto a urobte si v nich poriadok, poprípade roztrieďte na ,,vybavené“, ,,v procese“, a ,,čakajúca na vybavenie“.

Neustlaná posteľ

Už len taká ,,drobnosť“ ako neustlaná posteľ v nás môže vyvolať nepríjemné pocity. Preto si každé ráno usteľte posteľ a natraste vankúše. Táto činnosť sa postupne stane zvykom a keď si večer pôjdete ľahnúť budete mať zo seba lepší pocit.

Kľúčom k zvládnutiu každodenných povinností a starostí je organizácia, hoci nie vždy nám naše plány vyjdú tak ako by sme chceli. Ale máme sa čoho chytiť.

Ilustračné foto: Pexels.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!

Ďalšie články na podobné témy

Zdravá a štíhla na plese?
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
Ako na vysnívanú postavu? Pomôžu vám s ňou tieto aplikácie
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Energická latino žienka alebo zmyselná diva?
Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať