Vitálne huby
19. 7. 2022 | PR Servis

Vitálne huby

Zdá sa, že huby sú v dnešnej dobe všade. Možno ste si všimli, že čoraz viac potravín, doplnkov stravy, nápojov a dokonca aj produktov starostlivosti o pleť má dnes druhy, ktoré boli kedysi považované za exotické.

Pravdepodobne viete všetko o výhodách pridania plodov goji, jablčného octu, potravín bohatých na horčík a adaptogénov do vašej stravy, ale viete o silných liečivých vlastnostiach húb? Ak si myslíte, že huby sú dobré len na doplnenie vašej pizze, polievky, zamyslite sa znova.

Čaga Sibírska

Výhody huby chaga pre zdravie boli propagované po stáročia a vedecké metódy teraz môžu potvrdiť rôzne pozitívne účinky, ktoré táto adaptogénna huba môže mať na telo.

Huba čaga sibírska  rastie na brezách na celej severnej pologuli. Často sa podobá tmavému zhluku špiny, ale pod vonkajškom má jasne oranžové tkanivo.

Chaga (Inonotus obliquus) má vysoký obsah antioxidantov a rastlinných zlúčenín, ktoré môžu byť prospešné pre zdravie.

Čaga je dostupná ako bylinný čaj a doplnok. Konzumácia húb chaga ako súčasť zdravej, vyváženej stravy môže pomôcť znížiť oxidačný stres, znížiť „zlý“ cholesterol a podporiť imunitné funkcie.

Prečo sú zdravotné prínosy huby Chaga také rozmanité

Chemické zloženie čagy prvýkrát študoval chemik a farmaceut nemeckého pôvodu Johann Georg Noel Dragendorff v roku 1864. Odvtedy vedecké analýzy odhalili rôznorodú škálu viac ako 200 rôznych bioaktívnych metabolitov. Mnohé z nich môžu podporiť ľudské zdravie, vrátane:

Z nich sú polysacharidy najaktívnejšími zlúčeninami v chage.

O výhodách Čagy sa dá povedať veľa. Je to antioxidačná sila, ktorá pomáha pri zápaloch a zdraví čriev. Ľudia zo Sibíra a Ázie po stáročia ťažili zo zdravotných vlastností čagy, čo im umožnilo posilniť imunitu a celkové zdravie.

Reishi

Huby Reishi sú vzácne huby, ktoré rastú na báze listnatých stromov. Niektorí ľudia tvrdia, že huby reishi môžu posilniť imunitný systém, bojovať proti rakovine a zmierniť príznaky mnohých iných zdravotných stavov.

Ako funguje huba Reishi

Za posledných niekoľko desaťročí desiatky rôznych štúdií uskutočnených v Japonsku, Číne, USA a Spojenom kráľovstve preukázali, že huby reishi sú schopné poskytnúť ochranu proti mnohým chorobám alebo ochoreniam, vrátane:

Keďže huby reishi fungujú ako „imunitný modulátor“, môžu pomôcť obnoviť hormonálnu rovnováhu, vrátiť telo do homeostázy a regulovať aktivitu imunitného systému. To môže pomôcť v boji proti nádorom a rakovinovým bunkám. Používa sa ako čaj, prášok alebo reishi kapsule.

Výskum ukazuje, že huby reishi pôsobia ako normalizujúca látka, regulujúca rôzne bunkové funkcie a systémy, vrátane endokrinného (hormonálneho), imunitného, ​​kardiovaskulárneho, centrálneho nervového a tráviaceho systému.

Jednou z najväčších výhod reishi je to, že je schopná urobiť tak veľa, no nevyvoláva takmer žiadne vedľajšie účinky. Huby Reishi sú oveľa menej toxické ako tradičné lieky.

Väčšina ľudí uvádza rýchle zlepšenie úrovne energie, mentálneho sústredenia a nálady a zároveň pociťuje zníženie bolesti, bolesti, alergií, tráviacich problémov a infekcií.

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Aké sú vlastnosti dobrej a módnej jesennej bundy?
Aký darček vybrať pre ženu - niekoľko dobrých rád
Pýtali sme sa mužov: Aká by mala byť ideálna žena?
Šitie ako hobby – od ťažkých začiatkov po uspokojujúce výsledky
4 triky ako nosiť hviezdnu Fiery Red vo všedný deň
3 tipy, ako si vybrať ideálnu kabelku na zimu
YouTube Premium umožňuje sledovať videá s vypnutým displejom (a ďalšie výhody)

Ďalšie články na podobné témy

Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Vitamín D a deti: Čo by mali rodičia vedieť?
Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička
Afty dokážu u detí narobiť problémy. Viete ako sa im vyhnúť?
Vitamíny každý deň, ale fruktózu s mierou
Čo vy a včelie produkty? Poznáte tieto účinky medu a propolisu?
Chcete dať svojmu telu množstvo výživných látok? Nájdete ich v čage