Keď koža Vášho bábätka volá o pomoc
21. 9. 2021 | PR Servis

Keď koža Vášho bábätka volá o pomoc

Pokožka malých bábätiek je ako otvorená kniha: všetko sa na nej odrazí. Suchá, začervenaná a podráždená pokožka dokáže pripraviť krušné chvíle detičkám aj ich rodičom... Celosvetovo stúpa počet detí s citlivou, atopickou pokožkou a kožnými problémami.  Každý rok sa tisícky rodičov snažia urobiť čo je v ich silách, aby svojim deťom pomohli.

Ako na to? Čistota pol života...

Niekedy príliš veľa starostlivosti môže aj uškodiť.  Napríklad pri kúpaní. Novorodeniatka a dojčatá nemusíme nutne kúpať každý deň. Kúpeľ 3x do týždňa bohato postačí a vhodné je tiež nepoužívať príliš horúcu vodu. Nadmerné používanie umývacích prípravkov, aj keď sú určené na detskú pokožku, nie je vhodné. Iná je samozrejme situácia pri prebaľovaní. Vtedy je dôležité pokožku a všetky záhyby dôkladne vyčistiť. Vhodnejšie ako používanie jednorazových detských utierok na zadoček  je čistá voda a na osušenie bavlnená plienka. Samozrejme, nie vždy je to možné, ale ak ste doma, uprednostnite radšej túto prírodnú cestu a nezabudnite nechať pokožku „vyvetrať“ na vzduchu čo najdlhšie.

lovela-baby-powder-white-m-1-3kg_1632212814.jpg

Oblečenie je pre dieťatko ako „ druhá koža“.

Začnite výberom vhodných materiálov. Najlepšou voľbou sú prírodné materiály: bavlna, ľan. Aj pri týchto prírodných materiáloch však nemáte istotu, že nie sú napustené rôznymi toxickými látkami. Ak si nie ste istí pôvodom oblečenia, tak sa radšej vyhnite oblečeniu žiarivých farieb. Pre ich trvácnosť sa často používajú rôzne stabilizátory farieb, a to aj ťažké kovy. Malé deti trávia ešte väčšinu času spánkom. V obliečkach, perinkách a mantineloch  sa tiež zachytáva prach, roztoče, aj odumreté zvyšky kože. Je preto dôležité posteľnú bielizeň pravidelne meniť. A nielen tú, ale dôležité je tiež myslieť na povrchy kočíka, prípadne nosiča. Nezabúdajte ani na uteráky a osušky. Okrem nečistôt sa na nich zachytávajú zvyšky kože a sú často umiestnené vo vlhkom prostredí. Osušky sa po použití snažte vždy dôkladne vysušiť

lovela-baby-liquid-color-l-2-9l_1632212812.jpg

Ako na správne  pranie :

Pre dosiahnutie hygienicky čistej bielizne je vhodné zvoliť vyššiu teplotu prania. Oblečenie perte aspoň pri 40 stupňoch, pri obliečkach a uterákoch voľte prací program aspoň na 60 stupňov.

Dôkladné pranie si vyžaduje dostatok času a vody: snažte sa vyhnúť krátkym a „expresným“ programom. Kvôli dôkladnému vypláchnutiu voľte radšej dlhší prací cyklus, prípadne pridajte extra plákanie. Je dôležité, hlavne pri citlivej pokožke, aby v oblečení neostávali zvyšky pracieho prostriedku, či aviváže.

Pračku neprepĺňajte: najvhodnejšie je naplniť ju maximálne do  ¾ objemu bubna. Takto sa prací prostriedok môže dostať rovnomerne do celého prania.

Dávkujte s rozumom: nie je vhodné používať zbytočne veľké množstvá pracieho prostriedku. Účinnosť prania výrazne nezvýšite a je ťažšie ho z oblečenia vyplákať.

Používajte hypoalergénne pracie prostriedky:  v optimálnom prípade by mali byť dermatologicky a klinicky testované. Vyhnite sa pracím prostriedkom s optickými zosvetľovačmi a umelými farbivami. Dôverujte prostriedkom. Ktoré odporúčajú aj detskí lekári, vyskúšajte napríklad produkty značky LOVELA BABY.

lovela-baby-fabric-softener-2l_1632212811.jpg

A dôležitá bodka na záver: Sušenie

Pri citlivej detskej  pokožke je dôležité venovať pozornosť aj spôsobu sušenia oblečenia a bielizne. Najmenej vhodný spôsob je sušenie v interiéri. Jednak to zvyšuje vlhkosť vzduchu v byte (a tým prospieva plesniam a roztočom) a jednak môže pri nedokonalom vyplákaní dochádzať k vyparovaniu zvyškov pracích prostriedkov. Sušenie na slnku a čerstvom vzduchu má prirodzené výhody pôsobenia slnečného žiarenia. V zimných mesiacoch je vhodné sušenie bielizne v sušičke. Pri vyššej teplote ľahšie odstránite  aj škodlivé baktérie.

den-rodic-perte-so-srdcom-a-pomahajte_1632212816.jpg

NÁŠ TIP: Pre pokoj na duši

Vaše dieťatko je pre Vás všetkým a vy sa snažíte dopriať mu len to najlepšie? V oblasti prania môžete s pokojom na duši dôverovať značke LOVELA BABY. Hypoalergénne pracie prostriedky od tejto značky sú vhodné už od prvého dňa života a sú určené pre citlivú a jemnú pokožku detí. Nebojte sa ich používať aj na bielizeň celej rodiny. Budete mať istotu, že pokožka Vašich najbližších je chránená pred alergénmi z bežných pracích prostriedkov. A pre radosť srdca nech Vám slúži informácia, že v rámci projektu PERTE S KĽUDNÝM SRDCOM A POMÁHAJTE prispejete zakúpením akéhokoľvek produktu LOVELA BABY počas septembra 2021 sumou 0,15 EUR neziskovej organizácii Jeden rodič. Misiou tejto organizácie je podporovať jednorodičovské rodiny a zlepšiť životy osamelým rodičom a ich deťom. Viac informácií na: www.instagram.com/lovelababy_czskwww.jedenrodic.sk a www.lovelababy.sk.

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Ste po tridsiatke a bez frajera?
Bezpečnosti na cestách s deťmi - na čo myslieť pri výbere autosedačky?
Rady a tipy, ako sa najlepšie pripraviť na tehotenstvo
Očkovanie ako postrach detí? Vyhnite sa strachu z injekcií
S.O.S. pre mamičky – čo vám o dojčení možno nepovedali...
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!