Na rovinu: ako si zlepšiť sexuálny život?
10. 4. 2019 | Redakcia

Na rovinu: ako si zlepšiť sexuálny život?

Prírodné prípravky, afrodiziaká, či rôzne gély a erotické pomôcky? Je to efektívny spôsob ako si zlepšiť sex? Alebo na vás bude fungovať čosi úplne iné? Príčin prečo nemáte toľko kvalitného sexu ako by ste si želali môže byť mnoho. A lacné rady zrejme nebudú fungovať. My poznáme príčinu, a našťastie aj riešenie!

To, čo vám zrejme nikto nepovedal je, že nižšia intenzita sexu vo vašom vzťahu prichádza úplne zákonite. Jednoducho, časom v každom vzťahu môže častosť sexu poklesnúť, ste už spolu dlhšie a chvíle, keď ste sa od seba nevedeli odtrhnúť sú už definitívne preč. Nebojte sa, môžete s tým urobiť mnohé.

Ok, ruku na srdce. Zrejme každá žena uprednostní kvalitný sex pred vysokou frekvenciou, ktorá jej neprinesie dostatočné uspokojenie. Takže, naša prvá rada znie, aby ste sa zamerali na kvalitu. To doslova a do písmena znamená, že je potrebné vytvoriť si podmienky, v ktorých budete sex prežívať intenzívnejšie, s väčším vzrušením a samozrejme aj s vyšším uspokojením. Takže radšej menej často, ale o to kvalitnejšie. 

Keď sme však už pri tom, mnohé páry upadajú do nudnej rutiny príliš skoro, a je to skôr vinou nedostatku kreativity a fantázie, než čohokoľvek iného. Kam sa podelo zvádzanie a flirtovanie? Že sú to neznáme slová vo vašom vzťahu? Tak ich vzkrieste alebo zaveďte úplne nanovo. A hneď potom skúste typicky tínedžerské techniky, ktoré zvyčajne preskakujete a idete „rovno na vec“. 

 rowan-chestnut-175874-unsplash_1554584195.jpg

Dajte tam spiatočku

Pre zlepšenie vášho sexuálneho života si ten sex pekne odpusťte. Znie to ako zvláštna rada? Samozrejme, aj tu platí staré dobré, že to čo si odpierame nám chutí potom omnoho viac. Skúste rôzne techniky dráždenia, spoločnú sprchu, či príjemnú masáž – proste sa s partnerom uvoľnite, nemyslite primárne na sex ale prežite spolu príjemné chvíle. Nezabudnite na jemné dráždenie, či pár dvojzmyselností – a nenechávajte si ich len do súkromia. Ak to takto medzi vami bude iskriť počas návštevy fitka, reštaurácie či kina alebo hoci aj na bežnom nákupe, vo chvíli, keď sa za vami zavrú dvere bytu...

Rešpektujte svoje telo

Áno, aj keď vám stále hádajú o desať rokov menej ako máte v občianskom, niektoré javy spojené s vekom, materstvom a tiež aj stresom a rýchlym životným tempom proste nepopriete. Najčastejšie tieto zmeny badať práve v sexuálnom živote. Rešpektujte to a doprajte si presne to, čo potrebujete. Ak nevládzete na sex pomyslieť pre častú únavu, začnite s riešením v tejto oblasti. Možno sa však naopak cítite po pôrodoch či pár kilogramoch navyše málo sexi (áno, môže to byť hlboko v podvedomí!) – v tom prípade treba na zlepšení vášho sexuálneho života začať pracovať práve tu. Vytvarovaním a spevnením postavy, úpravou stravy a usilovnou prácou na postave úplne prirodzene zlepšíte či dokonca vystrelíte do hviezdnych výšin váš sex až sa bude partner čudovať. Samozrejme, pozitívne!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Trúfnete si život na „voľnej nohe“?
Nohy ako Kate Middleton? Vieme, ako to robí!
Najlepšie tipy ako zvýšiť libido- už ste ich skúsili?
Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky
Navštívili sme ženský kruh: ako sa nám páčilo?
Čo vám hovorí vagína: jej odkaz vás prekvapí!
Stres v práci: veda radí jogu
Aj toto je nevera?! Áno, má novú podobu

Ďalšie články na podobné témy

Chcete schudnúť? Pridajte tieto príjemné veci!
Pevné brucho: takto sexi môže byť - aj to vaše!
Nájdi samú seba a uži si svoje telo!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Poznáte svoje dva orgazmické body?
Existuje ideálny počet sexuálnych partnerov?
Najlepšie tipy ako zvýšiť libido- už ste ich skúsili?
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.