Upracme si v tele po novom roku
16. 2. 2023 | PR Servis

Upracme si v tele po novom roku

Máme za sebou už niekoľko týždňov roka 2023. Stále u vás pretrvávajú pocity únavy a nafúknutia z Vianoc či Silvestra? Vinníkom môžu byť práve tieto zimné sviatky, ktoré sme strávili v opojení nie príliš zdravého jedla a nápojov. Novoročný detox nám s týmito pocitmi môže pomôcť. Dostaňme naše telá opäť do správnej formy.

shutterstock-1214737027-min_1676539951.jpg

Pod pojmom detox si môžeme predstaviť určitý proces, pomocou ktorého sa z tela odstraňujú škodlivé a telu nepotrebné látky. Existuje veľa foriem detoxikácie, preto je už len na nás, ktorú z nich si vyberieme. Organizmus pomáha očistiť hlavne správna strava, ktorá môže byť obohatená o ovocné smoothie nápoje.

Strava je základ

Pri prvotnom plánovaní detoxu by sme sa mali zamerať hlavne na úpravu svojho jedálnička. Na začiatku väčšinou stačí svoj štýl stravovania len trochu prispôsobiť. Nemusíme ho hneď prevrátiť hore nohami. Kvôli tomu sa odporúča na začiatok zamerať hlavne na príjem väčšieho množstva ovocia a zeleniny, vďaka ktorým dostaneme do svojho tela prospešné látky v podobe vitamínov, antioxidantov a minerálnych látok.

K ovociu a zelenine pridajme každé ráno pohár ovocnej šťavy. Zelený čaj je pri detoxe tiež správnou voľbou. Naopak, zo svojho jedálnička by sme mali odstrániť mastné jedlá, pečivo a hlavne sladkosti a alkoholické nápoje.

shutterstock-1888455820-min_1676539950.jpg

Vymeňme sladké nápoje za čistú vodu

Strava nie je jediná zmena, ktorú bude naša detox kúra potrebovať. Najviac kalórií prijmú ľudia tým, že pijú sladké sýtené nápoje. Kvôli tomu by sme sa pri detoxe mali zamerať na pitie čistej vody, alebo už spomínaných 100% ovocných štiav. Voda je pre ľudské telo potrebná hlavne kvôli tomu, že hydratuje bunky a tiež vyplavuje škodlivé látky z tela.

Pri pití vody by sme mali dodržiavať denný pitný režim, ktorý je však iný pre každého z nás. Jeho objem závisí najmä od váhy a veku človeka. V priemere by však mala každá žena vypiť minimálne 2,5 litra vody denne, pričom u mužov je to až 3,5 litra za deň.

Zamerajme sa na pohyb

Ľudské telo potrebuje na úplný detox aj primeranú fyzickú aktivitu. Počas cvičenia sa telo zbavuje škodlivých a nepotrebných látok pomocou potu, ale tiež touto formou napomáha imunitnému systému. 

Na začiatok úplne stačí aspoň hodina denne, pričom výhodou cvičenia je to, že si môžeme vybrať medzi viacerými druhmi aktivít:

●       kardio cvičenie,

●       cvičenie s vlastným telom,

●       cvičenie v posilňovni,

●       kruhové tréningy a mnohé iné.

V posilňovni odporúčame konzultovať jednotlivé cviky s trénermi, zvlášť ak sa jedná o úplne prvé kroky vo svojom fitness živote.

Celoživotný detox

S detoxom môže začať vo svojom zmysle každý, avšak nie všetci ho dovedú až do zdarného konca. Preto je dôležité hlavne vydržať a prečkať toto detoxikačné obdobie, z ktorého sa v konečnom dôsledku môže stať aj životný štýl.

obrazok1_1676539962.jpg

Pitný režim a zdravé stravovanie by mali byť našou každodennou rutinou. Samozrejme, že občas si môžeme dopriať aj niečo nezdravé. Všetko však s mierou. V kombinácii s pravidelným cvičením môžeme docieliť to, že naše telá už nikdy nebudú potrebovať detox kúru, pretože si ich budeme týmto spôsobom prečisťovať automaticky.

Pri začiatkoch s detoxom sa odporúčame poradiť so svojim lekárom. Vďaka krátkemu stretnutiu s ním sa dozvieme, či nám pri tomto procese nič nehrozí.

Prvé detox kroky

A ako začať?

Určite odporúčame začať malými krokmi, pitím ovocných, či správnym pitným režimom. Okrem toho priebežne upravujeme svoj jedálniček, pridávame viac ovocia a zeleniny, až sa dostaneme aj k cvičeniu.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Céčko nie je žiadne béčko
Prirodzené zakrivenie chodidiel – ako by mali vyzerať u zdravého človeka?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Fantastický zelený smoothie Dity von Teese
Jarné zdravie z byliniek
Starostlivosť o pokožku na jar
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Pripravte si domáce smoothies do sychravého počasia!