Prečo odložiť dovolenku na neskôr? Výhody, ktoré vás presvedčia
3. 9. 2016 | Janka P.

Prečo odložiť dovolenku na neskôr? Výhody, ktoré vás presvedčia

Letné prázdniny sa skončili a mnohým sa spomienky na letnú dovolenku len nepatrne mihajú v záplave pracovných povinností. Dovolenka sa však letom nekončí. Tešte sa na vyhriate jesenné more či spoznávanie nových miest. Všetci nadšene rozprávajú o svojich dovolenkových zážitkoch a vy len zaryto mlčíte, lebo ste ešte žiadne nezažili. Nič nie je stratené. Práve naopak! 

Jesenné dovolenky pri mori majú svoje osobitné čaro z viacerých dôvodov. Vyhriate more, slnečné dni a pokojná atmosféra v hotelových rezortoch sú zárukou ideálne stráveného dovolenkového času. Prečo práve v seprembri?

Preferujete šantenie vo vlnách, potápanie v priezračnom mori alebo oddych na nafukovacom ležadle? Práve deviaty mesiac je na to ideálny. Vo všetkých destináciách totiž teplota vody v mori dosahuje okolo 26 stupňov Celzia, čo vyhovuje mnohým dovolenkujúcim. Ak chcete zažiť väčšie dobrodružstvo a spoznávať zaujímavé miesta, september vám vyhovie v počasí. Vo väčšine krajín vás už horúčavy neprekvapia, preto je najlepší čas na objavovanie unikátnych pamiatok. Napr. antické skvosty v Grécku, Turecku a na Cypre.Viac si užijete výlet, keď teplota na teplomere nedosahuje viac než 30 stupňov Celzia. Prechádzky v horúčavách môžu nakoniec samotný zážitok znepríjemniť, ba dokonca, môžu byť aj zdraviu škodlivé, keďže hrozí úpal a dehydratácia. Ak nechcete ostať na jednom mieste a tešíte sa na prebrázdenie krajiny od severu na juh, vyberte sa na dobrodružnú cestu v septembri, kedy je ideálne počasie na spoznávanie lokálnych atrakcií.

Pocit oddychu na dovolenke umocnia hotely a pláže, ktoré nie sú moc preplnené turistami. Obsadené ležadlá alebo bufetové stoly, okolo ktorých sa zhromažďujú desiatky hladných hotelových hostí vedia poriadne znepríjemniť dovolenkový čas. Takto sa vyhnete davom ľudí a užijete si pokoj bez stresu. Ten umocní aj väčšie ticho v okolí bazénov a mora. Ocenia ho tí, ktorým prekáža detský krik. Mimo mesiacov júl a august stretnete menej rodín, keďže prišiel čas, kedy sa deti vracajú do školských lavíc.

Nižšie ceny len pridávajú čerešničku na torte a robia zo septembra najlepšie obdobie na dovolenkovanie. A to už ani nie je reč o tom, že si tým vlastne predĺžite leto a kým sa na Slovensku bude ochladzovať, vy ešte len budete prežívať slnečné dni na prekrásnych miestach pri mori. Spomienky na nezabudnuteľnú dovolenku vás tak budú hriať aj počas chladných dní. Čo viac si priať?

Tipy na jesennú dovolenku

Ak ste rozhodnutí vyraziť pred zimou do tepla, užiť si slnkom prehriate pláže a vykúpať sa v mori bez veľkých davov turistov, zaručene nešliapnete vedľa, ak si vyberiete Egypt, Tunisko alebo Kanárske ostrovy.Taktiež Grécko – ostrovy Rhodos, Kos lebo Zakynthos sú skvelou voľbou a môžu sa pochváliť príjemnou teplotou okolo 28 stupňov Celzia. Ešte teplejšie je v Andalúzii, kde môžete prežiť jeseň zahalenú slnkom.Ostrov Sardínia a Cyprus taktiež lákajú svojím priaznivým počasím, nádhernou prírodou a priezračným morom. Na spoznávanie miest a pamiatok sa javia ako ideálne talianske Benátky alebo Rím. Očaria vás aj temperamentné španielske miesta ako Barcelona alebo Madrid. Množstvo pamiatok ponúkajú Londýn, Viedeň a Budapešť. Je z čoho si vyberať!

 

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
TOP 8 atrakcií na západnom Slovensku
Čo na dovolenku?
Firmy aj súkromní užívatelia sa môžu tešiť na nákup leteniek po novom 
Dovolenka v Egypte? 5 tipov, ako si ju maximálne užiť!
Môžete sa na cestovné poistenie spoľahnúť, keď sa na dovolenke nakazíte koronavírusom?
Pripravte sa na dovolenku: ako sa zbaliť tak, aby ste na nič nezabudli
Kam na dovolenku s deťmi? Tipy na 5 slovenských aquaparkov, ktoré sa oplatí navštíviť