Starostlivosť o pokožku na jar
30. 3. 2023 | Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar

Zatiaľ čo v zime bola naša pleť zaťažená vetrom, chladom a mrazivým počasím, s príchodom jari bude čeliť silnejšiemu slniečku a teplejším dňom. Ako pokožku nakopnúť a prebudiť zo zimného spánku, aby bola aj v novom ročnom období naďalej taká krásna a svieža? 

Na prvé jarné dni treba pripraviť nielen šatník, ale aj pleť. Je načase odľahčiť ju od tuhých krémov, ktorými sme ju zásobovali celú zimu! Nové ročné obdobie si vyžaduje zmenu v starostlivosti o pleť, ktorú by sme nemali podceniť. V opačnom prípade sa nám môže ľahko vypomstiť drobnými kozmetickými nedostatkami, bledým tónom a ochabnutosťou. 

"Po chladnejších mesiacoch potrebujeme pleti dodať väčšiu dávku hydratácie. Len tak si udrží sviežosť a pružnosť. Zimný mastnejší krém je vhodné vymeniť za jemnú emulziu, ktorá pokožku dokonale hydratuje a dodá jej vitamíny. Telo potrebuje doplniť aj vitamíny ako C, D a B komplex," upozorňuje dermatologička MUDr. Adriana Tomeková

Ochranný faktor už na jar

Pri snahe o znovuzrodenie krásnej pleti po zime by sme nemali zabúdať na ochranu pred slnečnými lúčmi. Môže sa zdať, že sú na začiatku ročného obdobia slabšie a neublížia nám, no nedajte sa pomýliť. Aj jarné slnečné lúče môžu narobiť nepekné problémy na pleti. "Treba myslieť na to, že s jarou prichádza aj prvé slniečko, takže najlepšie je mať ochranný faktor priamo ako súčasť pleťového krému alebo make-upu. UV faktor totiž chráni vašu tvár pred starnutím a poskytuje jej dokonalú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením počas celého dňa," pokračuje odborníčka.

lr-antiage_1686916664.jpg

Pred ostrým jarným slniečkom vás ochráni napríklad tento antiage opaľovací fluid na tvár a dekolt s SPF 50. 

Doprajte jej starostlivosť navyše

Vhodné je tiež používať sérum, pričom prípravok by mal obsahovať väčšie množstvo účinných látok, ako napríklad kyselina hyalurónová. Ak ste si ho zadovážili a používate tiež denný krém, myslite na postupnosť nanášania prípravkov na pleť: najprv aplikujte sérum a po pár minútach nasleduje krém. To však ani zďaleka nestačí. "Keďže je pleť po zime dehydrovaná a vysušená, treba jej dopriať aj starostlivosť navyše, ktorá jej dodá potrebnú energiu a ochranu," zdôrazňuje MUDr. Tomeková. Domácu starostlivosť je vhodné odštartovať jemným pílingom, ktorý predstavuje začiatok očistnej kúry pleti. "Potom môžu prísť na rad špeciálne ošetrenia ako Oxygenoterapia (ponúka napríklad Oxy cosmetology), Mezorejuvvenizácia, Cryomezolift, HYDRA 3Ha HYALURONIC ACID™ a rôzne ďalšie vyživujúco-hydratačné ošetrenia vhodné po zime."

Všetky uvedené ošetrenia ponúkajú kozmetické a dermatologické centrá, v ktorých pôsobia odborníci a profesionáli, pripravení pomôcť vašej pleti. Zanedbávate starostlivosť o pleť u odborníka? Myslíte si, že to vôbec nie je potrebné? Omyl! Nie je nič lepšie, ako sa zveriť do rúk profesionálov v kozmetických salónoch. Ak nie ste ich prívrženkyňami, práve nové jarné obdobie je vynikajúcou príležitosťou, kedy tento fakt zmeniť. Zainvestujte do svojho vzhľadu! Ak k tomu zmeníte aj životný štýl a dáte prednosť zdravému stravovaniu a pravidelného pohybu, pleť sa vám viditeľne odmení. 

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Najväčšie mýty o kráse
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť
Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Ako sa žije s rosaceou? Možno ňou trpíte aj vy a ani o tom neviete
Kozmetika, ktorá zabíjala
Doprajte svojej pleti aj vlasom mladosť a sviežosť