Aj toto je nevera?! Áno, má novú podobu
6. 5. 2020 | Redakcia

Aj toto je nevera?! Áno, má novú podobu

Nové digitálne možnosti prinášajú aj nové možnosti ako nadväzovať vzťahy. Alebo ako tie doterajšie pekne „rozhádzať“. Nevera vo virtuálnom svete však vyzerá inak než sme boli zvyknutí. A neraz vás môže poriadne zaskočiť! Lebo neveru tvorí mnohé z toho, čo denne robíme.

Kde je hranica?

V digitálnom svete stierame hranice medzi pracovným a osobným, hranice medzi štátmi a mnoho ďalších bariér, ktoré v minulosti boli neprekročiteľnou prekážkou. A tak môžete digitálne „stalkovať“ sexi športovca na instagrame, alebo nezáväzne flirtovať cez chat s bývalým spolužiakom zo základnej školy, ktorý pracuje na opačnom konci sveta. Alebo to môže robiť váš partner.

Je to problém?

Ok, poviete si, je to vlastne problém? Je jedno či to robíte vy alebo váš partner. Neobstojí argument, že to robíte „nezáväzne“, „len tak z nudy“ a nikdy by ste k fyzickému kontaktu s niekým iným nepristúpili. Len sa znovu pozrite na svoje argumenty.

Flirt je flirt a ak si s niekým posielate dvojzmyselné správy, trávite čas jeho sledovaním či lajkovaním a komentovaním jeho statusov, nevenujete tento čas svojmu vzťahu a svojmu partnerovi. Ak to robíte z „nudy“ znamená to, že niečo vo vašom aktuálnom vzťahu škrípe, že sa vám nedostáva niečoho, čo bytostne potrebujete. 

 kev-costello-548721-unsplash_1554742507.jpg

Otočte svoju pozornosť

Ako sa cíti váš partner? Nie, nemusí vedieť, že všetky tieto aktivity robíte, napriek tomu to voči nemu nie je fér. Zamerajte opäť svoju pozornosť na svoj vzťah – na človeka, ktorého milujete, alebo ste v minulosti milovali. Pokúste sa zmeniť spôsoby akými spolu komunikujete, dajte spoločne strávenému času kvalitu. Ak ste sa prestali fyzicky navzájom priťahovať, začnite spolu cvičiť, držať diétu alebo sa spolu vrhnite do zmeny imidžu. Každá spoločná aktivita, každá zmysluplná komunikácia vás posunie ako pár ďalej. 

A potom už nebudete mať potreby – vy alebo váš partner – tráviť čas s nejakým virtuálnym objektom, pretože ten pravý, plnohodnotný vzťah bude na dosah ruky. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Ľuďom s chorobou kráľov pomôže aplikácia
Ako napísať a vydať knihu bez vydavateľstva? A potom na knihe zarobiť?
Ako neprísť o spoločné zážitky počas pandémie?
Vybrali by ste sa na Mount Everest v lodičkách?
Podcast Martin Valachovej: Ako pomôcť deťom aby dobehli zameškané a prosperovali v škole alebo na prijímačkách?
Chcete schudnúť? 90 - dňová výzva s FitCurves Ružinov!
Wellness víkend doma: spravte update krásy aspoň raz týždenne!
SNEHUĽKY PRE DOSPELÝCH - poriadne nedocenená obuv

Ďalšie články na podobné témy

Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?
Opýtaj sa mamy... objavíš samú seba!
Nenápadné signály, ktoré zahubia vzťah
Úprimnosť? Nie ďakujem, neprosím
Závisí vaše sebahodnotenie od druhých? Takto to zmeníte!
Pomoc! Ako opustiť toxický vzťah?
Ponaučenie z letmého bozku
Navštívili sme ženský kruh: ako sa nám páčilo?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.