Navštívili sme ženský kruh: ako sa nám páčilo?
30. 4. 2019 | Redakcia

Navštívili sme ženský kruh: ako sa nám páčilo?

Boli ste už niekedy na ženskom kruhu alebo tzv. kruhu žien? Zúčastnili ste sa na predpôrodnom rituáli či niektorej oslave vyslovene iba v ženskej spoločnosti? Znie to príliš zvláštne či ezotericky? Verte či nie, každá žena takéto stretnutie raz za čas potrebuje!

Ženy majú prirodzenú potrebu stretávať, zverovať sa, radiť si alebo sa len tak občas vyrozprávať, zasmiať či si spolu poplakať. Zatiaľ čo mnohé z nás toto všetko zvládnu v kruhu priateliek, môžete sa ocitnúť v životnej situácii, kedy vám len takéto stretnutia stačiť nebudú. Je to úplne v poriadku.

Ženské kruhy

Od nepamäti sa ženy stretávali v súkromí a ich stretnutia sprevádzala hudba, spev, tanec, skrášľovanie, meditácia či rôzne rituály. A hlavne rozhovory. Skúsenejšie ženy, niekedy kňažky či šamanky, dnes aj sprievodkyne napríklad cestou materstvom organizujú stretnutia pre ženy, zvyčajne aj s nejakou konkrétnou témou. 

Ako kruh vyzerá?

Doslova ako kruh. V príjemnom prostredí, za zvukov uvoľňujúcej hudby a voňavých sviečok sme sa postupne stretli, zhruba 12 žien v priestoroch materského centra. Tento raz bez detí, len my, aby sme sa mohli sústrediť. Dnes chceme hovoriť o našich strachoch, tých vlastných i tých, ktoré sme si priniesli z detstva, od rodičov či z okolia. Ako ich prežívame, ako ich riešime, v čom nám pomohli. 

becca-tapert-357541-unsplash_1556572679.jpg

Pijeme teplý čaj, občas ochutnáme dobroty rozložené pred nami v kruhu na deke. Rozprávajúca drží v ruke kameň, postupne si ho podávame. Kruh je bezpečným miestom, nikto nikoho neposudzuje, nekritizuje, neprerušujeme sa, každá má svoj čas utriediť si myšlienky, netreba sa hanbiť ani za slzy. Čo sa v kruhu povie, to tam aj ostane, každá žena sa môže otvoriť, zdôveriť. 

Tri hodiny rozhovorov, výmeny skúseností a povzbudzujúcich slov ubehli doslova ako voda. Na záver si všetky doprajeme krátku meditáciu a už si dohovárame termín ďalšieho stretnutia. Bude to večer pred splnom, plný rôznych energií. 

Máte chuť navštíviť ženský kruh? Hľadajte vo svojom okolí, zvyčajne väčších mestách. Informácie získate aj na sociálnych sieťach, hľadajte ženské skupiny, pátrajte medzi svojimi známymi. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Wellness víkend doma: spravte update krásy aspoň raz týždenne!
SNEHUĽKY PRE DOSPELÝCH - poriadne nedocenená obuv
Mirka z Jaspravim.sk píše o lokálnej a cirkulárnej ekonomike. Týka sa to aj vás?
Máte sedavé zamestnanie a beháte? Pozor na kĺby!
Ak miluješ romány a Španielsko nie je čo riešiť
Ako uspieť na voľnej nohe ako freelancerka?
Hriešne aristokratky
Môžu vám uškodiť bielkovinové diéty a ako sa starať o obličky?

Ďalšie články na podobné témy

Opýtaj sa mamy... objavíš samú seba!
Ponaučenie z letmého bozku
More šťastia: kvapka po kvapke
Ako sa zoznámiť s mužom po 35ke
Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?
Nenápadné signály, ktoré zahubia vzťah
Úprimnosť? Nie ďakujem, neprosím
Závisí vaše sebahodnotenie od druhých? Takto to zmeníte!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.