Ako pripraviť imunitu do Nového roka?
3. 1. 2023 | PR Servis

Ako pripraviť imunitu do Nového roka?

Vianoce sa nám skončili a prišiel Nový rok 2023! Nesmieme však zabúdať, že stále pretrvávajúce zimné obdobie predstavuje pre náš imunitný systém ťažký boj. Angína, chrípka a prechladnutie vie človeka skoliť na poriadne dlhú dobu. Telo je vyčerpané, unavené a imunita oslabená. Práve v tomto období je potrebné ju posilniť a nakopnúť. Tu máme pre vás pár tipov, ako si obrniť imunitu.

1. Správny a zdravý jedálniček by mal byť u vás číslo 1 !

Po sviatkoch je ťažké znovu nabehnúť na zdravý jedálniček, ale o to viac je to potrebné. Potraviny rastlinného pôvodu, ako je ovocie, zelenina, orechy, semená a strukoviny, sú bohaté na živiny a antioxidanty, ktoré vám poskytnú prevahu nad škodlivými patogénmi. Antioxidanty v týchto potravinách pomáhajú znižovať zápal. Vláknina živí váš črevný mikrobióm alebo komunitu zdravých baktérií vo vašom čreve. Zlepšuje imunitný systém, čím pomáha brániť vstupu vírusov a baktérii do tela tráviacim traktom.

2. Pravidelný oddych a kvalitný spánok

Spánok a imunita sú úzko prepojené. Nedostatočný alebo nekvalitný spánok je v skutočnosti spojený s vyššou náchylnosťou na choroby. Kvalitný odpočinok môže posilniť vašu prirodzenú imunitu. V prípade, že už vás choroba lapila a ste odkázaní ostať doma, najlepším liekom pre vás je spánok – práve oddych pomôže imunitnému systému lepšie bojovať s chorobou. Dospelí by sa mali snažiť spať aspoň 7 hodín alebo viac každú noc, zatiaľ čo mladiství potrebujú 8-10 hodín a mladšie deti a dojčatá až 14 hodín. Ak máte problémy so spánkom, skúste obmedziť dobu pozerania sa na obrazovku pred spaním. Modré svetlo, ktoré vyžaruje z vášho telefónu, televízie alebo počítača môže narušiť váš prirodzený cyklus bdelosti a spánku.

are-enzym-3d-model-90-kapsli-f-zprava_1671132709.jpg

3. Cvičenie, pohyb a tréning – stačí aj prechádzka na čerstvom vzduchu

Hoci dlhodobé intenzívne cvičenie môže oslabiť váš imunitný systém, mierne cvičenie a pohyb mu môžu dopomôcť. Pravidelné cvičenie môže zmierniť zápal a pomôcť vašim imunitným bunkám pravidelne sa regenerovať. Medzi ľahké a mierne cvičenia patrí chôdza, bicyklovanie, beh, plávanie a ľahká turistika. Väčšina ľudí by sa mala snažiť aspoň o 150 minút pohybu týždenne.

4. Zostaňte hydratovaní

Hydratácia vás nemusí chrániť pred choroboplodnými zárodkami a vírusmi, ale predchádzanie dehydratácii je dôležité pre celkové zdravie. Dehydratácia môže spôsobiť bolesti hlavy a narušiť váš fyzický výkon, koncentráciu, náladu, trávenie a funkciu srdca a obličiek. Tieto komplikácie môžu zvýšiť vašu náchylnosť na choroby. Aby ste zabránili dehydratácii, mali by ste denne piť dostatok tekutín, aby bol váš moč bledožltý. Najlepšia je voda, pretože neobsahuje kalórie, prísady a cukor. Aj keď čaj a ovocná alebo zeleninová šťava tiež hydratujú, je najlepšie obmedziť príjem ovocných štiav a sladených čajov kvôli vysokému obsahu cukru. Vo všeobecnosti by ste mali piť, keď ste smädní, a prestať, keď už smäd nemáte. Denne vypite aspoň 2 – 2,5 litra tekutín.

6. Bez stresu to ide ľahšie

Zbavenie sa stresu a úzkosti je pre zdravý imunitný systém kľúčové. Dlhodobý stres podporuje zápal a nerovnováhu vo fungovaní imunitných buniek. Najmä dlhotrvajúci psychický stres môže potlačiť imunitný systém. Medzi činnosti, ktoré vám pomôžu zvládať stres, patrí meditácia, cvičenie, písanie denníka, jóga a počúvanie hudby.

Enzýmy – spoločník pri každej aktivite

Enzýmy sú nenahraditeľnou súčasťou biochemických procesov v tele. Bez týchto molekúl by reakcie v ľudskom tele prakticky nemohli prebiehať.

Vyskúšajte napríklad novinku – výživový doplnok Wobecare Enzym od výrobcu Wobenzymu*. Tento doplnok obsahuje flavonoid rutín  a vysokoaktívne enzymatické zloženie pozostávajúce z prírodného pôvodu – bromelaín (proteolytický enzým získaný z ananásu) a trypsín (proteolytický enzým živočíšneho pôvodu prirodzene vyskytujúci sa u cicavcov). Wobecare Enzym je jednoduchý na užívanie – postačia iba 3 tobolky denne. Technológia „Enzyme-shield“ (enzýmový štít) zaručuje ochranu enzýmov v tobolkách pred pôsobením žalúdočných štiav a predĺžené uvoľňovanie v tenkom čreve. Doplnok môžete užívať dlhodobo bez prerušenia na základe vašich potrieb. Wobecare Enzym je výživový doplnok z prírodných zdrojov na vnútorné použitie. Viac informácii na www.wobecare.sk

*Starostlivo čítajte písomnú informáciu pre používateľov. Wobenzym je liek na vnútorné použitie

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Ako byť krásna aj po štyridsiatke: Nájdite svoj esprit v každom veku!
Popáleniny: čo robiť v prípade úrazu?
Svadobné fotenie s nádychom zábavy. Tipy pre nezabudnuteľné zábery
Prežite zimu v pokoji, zdraví a pohode vďaka aromaterapii
Pánska peňaženka: Ako si vybrať správne?
Plastové dózy na potraviny: Tajomstvo organizovanej a prehľadnej kuchyne
Plavby v Chorvátsku s kapitánskym preukazom: Splňte si sen o vlastnej jachte!
Hurá do školy: Ako zvládať ranné vstávanie a prípravu detí do školy?

Ďalšie články na podobné témy

Do boja s chrípkou
Dva klinčeky denne: tieto zmeny budete chváliť do neba!
Ako zregenerovať v tomto pochmúrnom počasí?
Nadbytok či nedostatok? Ako viem, že mám zinku tak akurát
Detské bestsellery Siberian Wellness pre silnú imunitu
Užívanie CBD je plne legálne a prospešné
6 super výhod saunovania
Ako si posilniť imunitu? Máme pre vás pár tipov