6 super výhod saunovania
31. 10. 2022 | PR Servis

6 super výhod saunovania

Sauna do bytu je k dispozícii kedykoľvek. Vďaka tomu je možné naplno čerpať fyzické i psychické benefity, vrátane posilnenia imunity i zvládania stresu.

Saunovanie je typické pre severské národy a je neodmysliteľnou súčasťou ich životného štýlu. Avšak aj v ostatných kútoch sveta, vrátane Slovenska, prichádzajú ľudia na to, že saunovanie je prospešné pre telo i dušu a sauna do bytu je ideálnym riešením aj pre malé mestské byty.

Sauny a ich benefity 

Sauna v pohodlí domova je k dispozícii kedykoľvek – ráno po prebudení, popoludní po príchode z práce i vo večerných hodinách. Počiatočná investícia sa rýchlo vráti najmä v podobe zdravotných benefitov. Aké sú hlavné výhody saunovania?

Prospieva zdraviu srdca

Jedným z top benefitov saunovania je posilnenie zdravia srdca, pretože pobyt v saune môže znižovať krvný tlak tým, že rozširuje cievy a podporuje krvný obeh. Práve hypertenzia je jednou z popredných príčin vzniku infarktu a mŕtvice. Avšak ak máte vysoký krvný tlak, konzultujte vhodnosť saunovania so svojím ošetrujúcim lekárom.

To, že saunovanie prospieva srdcu, potvrdzujú aj štúdie. Napríklad vedci po dobu 20 rokov sledovali zdravotný stav fínskych mužov. Tí sa saunovali dva až tri razy týždenne. Po vyhodnotení výsledkov zistili, že riziko úmrtia na kardiovaskulárne choroby sa znížilo o 23 percent.

Napomáha detoxikácii organizmu

Sauny sú čoraz populárnejšie aj preto, lebo podporujú prirodzené detoxikačné mechanizmy ľudského tela. To znamená, že organizmus sa vplyvom vysokej teploty vo zvýšenej miere potí a spolu s potom odchádzajú z tela aj nežiaduce látky, vrátane ťažkých kovov.

Tento proces možno podporiť dodržiavaním zásad saunovania, medzi ktoré patrí aj dopĺňanie tekutín do organizmu, ideálne v podobe čistej vody alebo neperlivej minerálky.

Pomáha lepšie zvládať stres

Dlhodobo zvýšené hladiny stresového hormónu kortizolu vedú k zdravotným problémom. V dnešnej hektickej dobe je mimoriadne dôležité nájsť si pravidelne čas na relax. Jedným z výborných riešení je saunovanie, ktoré prispieva k duševnej pohode.

Je prospešné pre pohybový aparát

Trápia vás bolesti chrbta či kĺbov? Prehnali ste to na tréningu s cvičením a máte nepríjemnú svalovicu? Doprajte si saunovanie, pretože sa spája aj so zmiernením bolesti pohybového aparátu. Na zmiernenie bolesti sa odporúča aj ľuďom s artritídou.

Posilňuje imunitu

Ak máte doma tradičnú fínsku saunu, potom je dôležité striedať pobyt v saune s ochladením v ľadovej kadi, alebo si dopriať aspoň studenú sprchu. Dodržiavaním zásad saunovania podporíte svoju obranyschopnosť, ktorá vás podrží v obdobiach so zvýšeným výskytom chrípky a prechladnutia.

Zmierňuje kožné problémy

Akné, ekzémy či psoriáza dokážu poriadne znepríjemniť život. Ak sa ich chcete zbaviť, zvyčajne je potrebné skvalitniť štýl života.

Saunovanie môže byť obzvlášť prospešné pre ľudí s psoriázou.

Ktoré sauny sú tie pravé?

Za saunovaním nemusíte cestovať do wellness centra, čakať v dopravnej zápche a platiť často predražené vstupné. Luxusné sauny sú k dispozícii aj v prevedení, ktoré ich predurčuje na využívanie v malých priestoroch.

Ak vlastníte malý byt a chcete mať saunu doma, popredný výrobca, firma Klafs, vám ponúka niekoľko riešení. Aktuálne sú najpopulárnejšími ručne, alebo automaticky vysúvané sauny, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako štýlová skriňa. Po vysunutí sa sauny S1 Manual alebo S1 Automat stávajú komfortným miestom pre saunovanie. Tie najmenšie majú rozmery 60/160 x 112 x 201 cm.

Vyberať si môžete z viacerých variantov, ktoré sa líšia rozmermi i prevedením. Vďaka tomu sa sauna stane nielen praktickou, ale aj vkusnou súčasťou bytu či domu.

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Ako zregenerovať v tomto pochmúrnom počasí?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Kedy a ako nosiť rúška a ako sa o ne starať?
Objavte 15 tipov pre skutočne luxusnú relaxáciu
MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ
Jesenné tipy na posilnenie imunity