Knižné tipy pre vaše ratolesti
27. 6. 2022 | PR Servis

Knižné tipy pre vaše ratolesti

,,Kniha, najlepší priateľ človeka.” To je motto, s ktorým sa stretol nejeden čitateľ a rozhodne každý z nich i utvrdí, že na tom je viac pravdy, než sa môže zdať. Takýto papierový priateľ, ktorý nám rozširuje slovnú zásobu, posilňuje mozog a eliminuje stres, je taktiež i výborným darom, ktorým ani pri tých najmenších netrafíte vedľa. Ak sa neviete rozhodnúť, akú knižku kúpiť drobcovi na sviatok, my vám radi poradíme.

Spomaľ a pozri sa

Carl Wilkinson a Grace Hemler tvoria knihy pre deti, ktoré hravo a farebne priblížia svet a jeho zaujímavosti skrze knihu Spomaľ a pozri sa. V tejto 96-stranovej knižke sa dozviete, ako zo žaluďa vyrastie obrovský dub, ako je možné, že šarkan dokáže lietať či ako prebieha prebúdzanie sa prírody po zime. Veríme, že po prečítaní tejto knihy sa na svet nebude viac s radosťou dívať iba vaše dieťa, ale i vy s ním.

Baltazárove knihy

Mnohí z nás si určite aspoň raz želali čosi, čo by zmenilo ich život o 180°. Ako by vyzeral váš život, keby sa prianie naozaj vyplnilo? Jedenásťročný Alan vám o svojom pozoruhodnom zážitku porozpráva o tom, ako sa ocitol v minulosti, nadviazal nové priateľstvá a odhalil tajomstvo starého kníhkupectva. Kniha má 52 strán, čo vám teda zaberie okolo 45 minút čítania. Vhodné ako rozprávka na dobrú noc, ktorá vás prenesie do snov plných záhad.

Čudná príhoda so psom uprostred noci

Nakoniec i jeden knižný tip pre vášho pubertiaka - Čudná príhoda so psom uprostred noci od Marka Haddona. Neobyčajná detektívka, ktorá vás pohltí do svojho deja, až sa vám nebude chcieť vstať od záplavy písmen. Detektívom a zároveň rozprávačom tohto príbehu je len 15-ročný Christopher Boone, ktorého život poznačil Aspergerovým syndrómom.

Christopher pozná všetky krajiny sveta, je vynikajúci v matematike, prvočísla mu nerobia žiaden problém, naopak však neznesie ľudský dotyk či hnedú a žltú farbu. Nikdy sám nedošiel po koniec ulice - do dňa, kedy nenašiel na dvore zavraždeného susedkinho psíka a rozhodne sa, že túto záhadu musí rozlúštiť. Kniha je odporúčaná čitateľom starším, ako 14 rokov.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Ktoré knižky práve letia?
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Aká je skutočná Pravda o mužoch?
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Viete ako si zariadiť domácnosť s pomocou jednoduchých feng suei zásad?
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Keď škola volá po prvýkrát. Ako zvládnuť nástup do prvej triedy?