Na vlastnej koži: Brazílska depilácia
19. 5. 2019 | Bohumila

Na vlastnej koži: Brazílska depilácia

Všetky to poznáme, v zime sa všeličo ukryje pod oblečením, no s prichádzajúcou jarou je navyšší čas postarať sa aj o náš "porast" - zbaviť sa nežiaduceho ochlpenia. Či už riešite chĺpky na tvári, rukách, nohách alebo v intímnej oblasti, jednou z najefektívnejších metod je epilácia voskom. Vyskúšali sme pre vás okrem depilácie podpazušia aj brazilskú epiláciu bikini oblasti - ako to dopadlo? 

Usmievavá Sabina sa epilácii venuje mnoho rokov. Ako jedna z mála Slovensku používa výnimočné krémové vosky značky LYCON, ktoré používajú profesionáli v špičkových salónoch sveta. Depilácia týmito voskami je temer bezbolestná. Obľubujú ich aj osobnosti Demi Moore, Uma Thurman, Victoria Beckham či Sienna Miller. Tieto vosky sú vhodné pre dámy i pánov na epiláciu celého tela, tváre aj v oblasti intimných partií. Vosky nespôsobujú alergie, nie sú fototoxické, sú z prírodných surovín, pokožka ostane hladká niekoľko týždňov, chĺpky sa vytrhávajú aj s korienkom. Výsledok stojí za to! 

epilácia Sabina vosky

Podpazušie ako zamat

Prírodné vosky som prvýkrát vyskúšala pri depilácii podpazušia. Zvyknem sa holiť žiletkou, čo je časovo menej náročné, ale treba to robiť často a efekt nie je taký, ako pri depilácii voskom. Sabina je veľmi dôsledná a pri aplikácii voskov podrobne opisuje, čo robí a prečo, čo sa deje a čo sa bude diať v nasledujúcom kroku, ak ste takú procedúru ešte nepodstúpili, je to veľmi zaujímavé a upokojujúce. Máte naozaj dobrý pocit v rukách skutočného profesionála. Vosky sú na tele veľmi príjemné a voňavé, čiže procedúru môžete brať tiež ako aromaterapiu. Na podpazušie sa používajú dva vosky, prvým sa odstránia chĺpky, a druhým, jemnejším, sa dočistí, čo prípadne zvýšilo. Na záver je podpazušie ošetrené špeciálnym tonikom s obsahom antiseptického tea tree oleja. Pokožka je okamžite hladká a jemná. 

Náš tip: S prípravkami pre intímnu depiláciu si môžete upraviť klín aj v domácich podmienkach.

Do plaviek bez starostí

Depilácia chĺpkov v oblasti intímnych partií prebieha obdobne. Zvykne byť viac bolestivá, nakoľko táto oblasť je veľmi citlivá - nie je sa však čoho obávať - v rukách odborníka a s kvalitnými voskami to bolí primerane - a výsledný efekt je fantastický! Ak máte obavy alebo strach odhaliť sa takto "verejne", vedzte, je to celé o prístupe. Odborníčka vám podrobne vysvetlí postup aj čo presne a ako bude robiť, sprevádza vás celou epiláciou. V príjemnej atmosfére sa zbavíte nežiadúcich chĺpkov ani neviete ako. Nové chĺpky zvyknú dorastať v priebehu 2  - 5 týždňov, sú tenšie a jemnejšie. Moja druhá epilácia voskmi bola temer bez bolesti. 

Epiláciu prírodnými voskmi naozaj odporúčam. S epiláciou cukrovou pastou sa to nedá ani srovnávať. Pokožka ostáva  po epilácii hladká mnoho dní, čiže vydržať menší diskomfort raz za 3 týždne až mesiac sa oplatí. 

Viac o Sabine a epilácii najdete na www.epil.sk

Hero Image: www.pixabay.com

Ďalšie články od autora Bohumila

Tajomstvo desiatich cieľov
S úsmevom získaš viac!
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Zdravý bezlepkový dezert na nedeľu
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Základné zručnosti virtuálnej asistentky
Festival Digitálnych nomádov - Prievidza 24.06.2017

Ďalšie články na podobné témy

Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
CHI TEA TREE OIL Starostlivosť - skúsenosti po 3 týždňoch používania
Najväčšie mýty o kráse
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť
Ziaja? ÁNO
Chameleon, čo mení tvár - tú vašu
Moje vlasy sú ako od kaderníčky lebo...