Pompézna fashion show MIKLOSKO FW 2017
23. 11. 2017 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Pompézna fashion show MIKLOSKO FW 2017

Druhá časť výročnej kolekcie značky MIKLOSKO predstavená v Bratislave v reprezentatívnych priestoroch jedného z najkrajších palácov mesta zavŕšila rok osláv ateliéru najznámejšieho slovenského dizajnéra. Dvadsiate výročie módny návrhár Fero Mikloško uzatvoril pompéznou fashion show, ktorú okrem pozvaných hostí mohli sledovať on-line aj fanúšikovia vďaka mediálnemu partnerovi - časopisu EMMA.

Kombinácie vzorov a štruktúr tento krát spájala večne elegantná čierna, ktorá sa za posledné obdobie v kolekciách Ateliéru MIKLOSKO objavila častejšie. Kokteilová a spoločenská sezóna  2017/18 sa v očiach dizajnéra ponesie jednozančne v znamení luxusnej ženskosti, rafinovanej opulentnosti a v štýle “future retro“. Dizajnér vyzdvihol svoje dlhodobo obľúbené prvky, vzory a materiály: lurexový brokát, potlačený hodváb, žakar, plisé, tyl vyšívaný flitrou a taktiež zdobený štrasovými kameňmi, flitrové látky s grafickými vzormi či jemnými ornamentmi, prírodné kožušiny a doplňujúce zmesové materiály. Väčšinová časť kolekcie označená ako“NOBLISSIMMA“ ponúkla niekoľko jedinečných kúskov v podobe kokteilových a večerných šiat, pre ktoré bola prítomnosť obľúbených flitrov samozrejmosťou. Pre luxusnú pohodu či neformálny oddych pre ženy aj mužov zvolil Fero Mikloško opäť autorskú, ale opačnú, bielo čiernu potlač tvorenú symbolmi svojej tvorby a značky po názvom “KOMIKS SILQUESSE“, pozostávajúcu z aktuálne trendových kúskov v štýle hodvábnych pyžám a županov. Záver patril veľkej svadobnej róbe vytvorenej z nariasenej sukne a topu vykladaného štrasmi v jednotnom bielom, bodkovanom tyle.

miklosko-fw17-18-defile-3_1511447439.jpg  miklosko-fw17-18-defile-2_1511447438.jpg

Veľké tašky efektne zaujali vďaka striebornej a čiernej trblietavej tkanine v kombinácii s prírodnou kožou v rovnakej farbe. Malé večerné kabelky navrhnuté ako spojenie rešpektujúce potrebu moderných technológií (pohodlne chrániace napríklad smartfón Zenfone4) a praktickej elegancie boli neprehliadnuteľné vďaka luxusným materiálom a štýlovému prívesku ASUS. Metalické zlaté a strieborné, ale aj hladké čierne vysoké elastické čižmy zjednotili kolekciu a zároveň podrthli celkový dojem zvodnej sofistikovanosti.

miklosko-fw17-18-defile-5_1511447441.jpg

Zaujímavými spomedzi pozvaných VIP hostí boli – samozrejme okrem Fera Mikloška – aj ďalší ambasádori značky ASUS – spevák Adam Ďurica, blogerky Linda Babušík Adamčíková (LAPKINN) a Ivana Petrušová (SWEET LADY LOLLIPOP), stylistka Zuzana Kanisová, progamerka Eva “kRAViCkA“ Urbanová či český youtuber Jan Macák alias MenT.

Kolekcia oblečenia a doplnkov MIKLOSKO je dostupná v Ateliéri MIKLOSKO.

Dámska obuv je súčasťou ponuky www.topankovo.sk.

Foto catwalk: Dominik Babušík

Foto backstage a ASUS ambiance: Peter Kiska

Foto VIP: Peter Frolo

Styling: Zuzana Kanisová

Líčenie: Zuzana Šutjaková + tím / Make-up Studio Proffesional

Vlasy: Ján Molnár + tím / Salón JAN MOLNAR

Fotogaléria k článku

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?
Ako sa správne postarať o pokožku v lete?
Binna: Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ
Recept na najlepšie moravské koláče, aké ste kedy jedli
Najlepšie tipy pre prácu z domu pre ženy a mamičky
Krásna a štýlová Alexandra vydáva prvú knihu! Na čo sa môžeme tešiť?
Aká je skutočná Pravda o mužoch?

Ďalšie články na podobné témy

Bosonožky
Topánky do nepohody
Ktoré slnečné okuliare budú hitom letnej sezóny?
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Módna show Fera Mikloška
MIKLOSKO - Špeciálna kolekcia leto 2017
Pin-up diva na pláži
Čarovné Toskánsko