Kvalitný spánok – ak ho nemáte, nehľadajte príčiny v sebe ale možno pod sebou.
19. 10. 2018 | PR Servis

Kvalitný spánok – ak ho nemáte, nehľadajte príčiny v sebe ale možno pod sebou.

Nekonečné prehadzovanie sa v posteli, raz zima, inokedy pocitová teplota na bode varu... Aj vy máte niekedy pocit, akoby ste sa už roky dobre nevyspali? Možno ste nad tým nikdy neuvažovali, ale problém nemusí byť v ročnom období, ani vo vás, či vašom pyžame, ale v matraci, na ktorý si dennodenne ustielate. Toto sme zistili keď sme vyberali ten náš!

V prvom rade, nenechajte sa zmiasť tým, že váš partner znáša rovnaké podmienky bez problémov a spí ako dudok, alebo že spí dokonca v ponožkách! Nie je to vaša chyba. Tak ako sa odlišujeme stavbou tela, váhou a rôznymi zdravotnými problémami, tak isto sa odlišujeme i schopnosťou termoregulácie. Nie každému potom, logicky, vyhovuje tá istá prikrývka alebo matrac.

smartech-imm-campagna-lunga_1542260111.jpg

 Vedeli ste, že?

Matrace z pamäťovej peny alebo s hornou vrstvou pamäťovej peny teplo nevytvárajú? Štruktúra pamäťovej peny je tvorená otvorenými bunkami, vďaka čomu je matrac dokonale priedušná. Ak telo vydáva počas spánku prebytočné teplo, matrace ho vďaka tejto štruktúre pamäťovej peny dokáže veľmi dobre odvádzať a zabezpečiť tak optimálnu spánkovú mikroklímu.

Matrace s gélovou penou alebo Magnigelom sa zahrievajú dlhšie! Na zahriatie gélového materiálu je potrebných až 70 minút. Čiže kým človek na matraci s gélovou vrstvou zaspí, žiadne prehrievanie pociťovať nebude. Toto môže byť riešením pre spomínaných otužilcov či pre osoby trpiace nadmerným potením alebo klimakterickými zmenami.

Bylinkové matrace sú čoraz populárnejšou pomôckou, ktorú však nepriniesla moderná a zhýčkaná doba, ale praktizovali ju už generácie dávno, dávno pred nami. Do matracov si vkladali vysušené bylinky, aby pomohli či už svojej pokožke, kostiam alebo psychickej pohode. Táto metóda sa využíva aj dnes. Napríklad matrac s bylinkou slezu lesného významne prispieva k regenerácií kostí a kĺbov. Pri spánku produkuje ľudské telo spomínané teplo medzi matracom a paplónom. To uvoľňuje bylinkové esencie v matraci, ktoré v malých, no zato pravidelných dávkach prenikajú do oddychujúceho tela. Takýchto bylinkových matracov exituje viacero druhov. Populárnym prídavkom je okrem slezu lesného i aloe vera a sója.

Matrace pre deti majú zásadne odlišnú funkčnosť, ako matrac pre dospelých. Okrem kvalitného odpočinku musia zabezpečiť spaciu plochu vhodnú pre zdravý vývin detského tela. Dnes už nie je problém zohnať do bežnej domácnosti detský matrac, ktorý dokáže eliminovať možné príčiny syndrómu náhleho úmrtia kojenca. Skutočne, s takýmto matracom sa rodičia nemusia obávať toho, že ak sa im dieťa obráti tvárou do matraca, že nastane nešťastie. Bábätku nič nebráni ďalej prijímať dostatočné množstvo kyslíku.

postava-ikonky_1542260118.jpg

O tom, že dobrý a zdravý spánok nie je samozrejmosťou a ešte stále je predmetom náročného výskumu, svedčia neustále výskumy a vývoj biometrickej postele. Talianom sa podaril závideniahodný kúsok, vyvinuli biometrickú posteľ na báze smart technológie. Luxusné lôžko dostalo názov MagniSmartech a vraj je to posteľ, ktorú bude mať v budúcnosti pravdepodobne každá domácnosť. Biometrická posteľ zaznamenáva napríklad tlkot srdca, rýchlosť dýchania, či dĺžku hlbokého spánku, monitoruje teplotu matraca, izby, intenzitu pohybov a pomáha uviesť telo do stavu beztiaže. No len si to predstavte, lepšie od stavu beztiaže už môže byť azda len stav levitácie. Kto má na účte zvyšných 20 000 Eur, si môže zadovážiť posteľ budúcnosti už teraz! 

Okrem iného biometrická posteľ využíva tiež princípy chromoterapie (liečbu farbami), ktoré poznali a využívali už starí Číňania, Egypťania či Gréci. Svojich majiteľov prebúdza jemnou masážou, čím eliminuje povestné rána pokazené otravným budíkom.

Mimochodom, tí istí vedci prišli pred rokmi s myšlienkou baliť matrace do ulity. Ak ste sa niekedy pozastavili nad tým, prečo ste domov dostali miesto nadýchaného matraca sterilnú ulitu, tu je odpoveď. Má to svoj podstatný význam! Odkedy sa začali matrace vákuovať a stáčať „do slimáka“, polepšilo sa hlavne alergikom. Matrac prežíva bezpečnú, hygienickú prepravu a jeho majiteľ je skutočne prvý, kto sa ho po rozbalení bezprostredne dotýka. Tento spôsob výroby a balenia matracov uznávajú aj prísni ekonadšenci. Na ich prevoz stačí oveľa menšia logistika a preprava, čo šetrí životné prostredie.

Na záver, ako sa vraví, rada nad zlato, ktorú vám v mnohých predajniach nikto sám od seba nepovie. 

Ak sa chystáte investovať do svojho nového matraca a túžite po 100% prírodnej či antibakteriálnej opore, riadite sa certifikátmi a najvyššími hodnoteniami kvality, je dobré odkontrolovať si, či daný certifikát ručí iba za kvalitu poťahu matraca alebo i za materiál, ktorý sa nachádza pod ním. Ak kúpite matrac s certifikáciou iba na poťah, je možné, že počas odpočinku budete vdychovať aj prebytočné častice dráždiace respiračný systém. Tento fakt spôsobuje najmä u silných alergikov obrovský problém. Platí tu pravidlo: kto sa pýta, má za tri.

Oplatí sa všímať si certifikáty skúšky Öko-Tex, ktorá zaručuje neprítomnosť alergénnych látok a absencií škodlivých látok, ktoré môžu ohrozovať zdravie. Kvalitu materiálov používaných pri výrobe zase spoľahlivo certifikuje TUV. No všetka námaha výrobcu môže vyjsť na zmar, ak konečný predajca matrace dobre neuskladní alebo ich predčasne rozbalí. Nakupujte teda s nadšením, ale tiež opatrne a prezieravo.

Za cenné rady pri tvorbe tohto materiálu a ilustračné fotografie ďakujeme výrobcovi matracov Magniflex. 

 

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Ako dosiahnuť domáci ideálny kúpeľ: praktické a lacné rady
Ako prilákať do domu dobrú energiu?
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Tara, tantrická masérka
Použite silu vlastného hlasu a buďte tak bližšie k celkovej harmónii
Matcha čaj pomôže v boji s chrípkou a zároveň povzbudí. Spoznajte jeho ďalšie výhody!
Ktoré mydlo je najlepšie na intímnu hygienu?
Rýchle a chutné recepty pre jesennú barbecue party