5 tipov ako ušetriť pár eur: toto musíte skúsiť!
23. 5. 2020 | Paťka

5 tipov ako ušetriť pár eur: toto musíte skúsiť!

Šetrenie peňazí nie je takou veľkou vedou ako sa na prvý pohľad zdá. Ušetriť pár eur mesačne vás nezabije, ba dokonca si ani nebudete musieť odopierať tak strašne veľa vecí, ako si myslíte. Čo robiť, aby sme si ušetrili aspoň niečo?

Nákup si naplánujte

Nechoďte do obchodu s tým, že neviete čo nakúpiť. Prelistujte si najskôr doma alebo v práci leták, pozrite čo je v akcii a choďte si rovno za svojim cieľom. Nekupujte zbytočne veľa. Kúpte si iba to potrebné, čo vám vydrží. Ak viete, že 20 dkg šunky pravdepodobne nezjete, kúpte si radšej iba 15 dkg. Ak sa pár kusov pokazí, zbytočne vyhodíte pár centov len tak do koša. Nevraviac o diétach od pondelka. V pondelok si kúpime ľadový šalát, ktorý v chladničke bude ležať 2 týždne dokým ho nevyhodíme. Opäť minimálne 1€ hodíte rovno do koša. 

natanja-grun-x2s8ghnqmds-unsplash_1590004164.jpg

Odpútajte sa od impulzívnych nákupov

Impulzívne nákupy vedia zvýšiť celkovú sumu niekedy poriadne vysoko. Nevravíme, že si musíte odopierať každú vec, na ktorú sa pozriete. Ale vopred si dvakrát premyslite, či naozaj potrebujete ten keksík, o ktorom aj tak viete, že vám aj tak príliš nechutí. Viete o tom, že nepotrebujete ani tú novú masku na pleť, ktorá stojí len 1,50€? Aj tak sa možno po nej len viac vyhádžete alebo vám začervená pleť. A čo tie drahšie položky? Nové topánky lebo sú v ,,akcii,, 1 + 1 zdarma? Nie milé nádherné. Dnes šetríme.  

Varte!

Domáce jedlo nielenže lepšie chutí, ale zaplatíte zaňho oveľa menej ako za to z reštaurácie. Varenie nemusí byť časovo náročné. V jeden deň si môžete uvariť o niečo viac a na pár dní máte postarané o obedy alebo večere. Pečené kuracie stehná chutia dobre aj 2 dni a naviac môžete ku nim striedať prílohy. V jeden deň si spravte ryžu, v druhý deň si pripravte šalát. Čo je to najlepšie na varení väčšieho množstva? Prídete domov a rovno si môžete naložiť.

cheile-henderson-zvprbbmt8qa-unsplash_1590004165.jpg

Odpustite si jednu kávičku alebo krabičku cigariet

Kávička s kamarátkou alebo balíček cigariet nás môže mesačne stáť oveľa viac ako je potrebné. Ak chcete ušetriť pár eur, pozvite kamarátku ku sebe domov. Zalievaná neska na balkóne nie je síce kapučínko v kaviarni, ale ak chcete ušetriť niečo málo na vec, ktorú chcete už dlhšie, chvíľku to vydržíte. Cigarety sú samostatná kategória. Jeden balíček cigariet stojí pomerne veľa a predstavte si, že denne potrebujete aspoň 1 krabičku. Ak si odpustíte pár krabičiek týždenne, neodvďačí sa vám len vás účet v banke ale aj zdravie.

Tie nové nohavice naozaj nepotrebujete

Ach jaj, oblečenie. Naozaj potrebujete toľko kusov, ktoré viac-menej len zbytočne ležia v skrini? Nie, nepotrebujete. Ak si už chcete kúpiť niečo na seba, myslite vopred. Kúpte si oblečenie z kvalitnej látky, ktoré vám vydrží nielen pár týždňov, ale aj niekoľko rokov. Alebo aspoň niekoľko mesiacov. Nemáte potrebu kupovať si nové oblečenie? Máte skriňu, ktorá doslova vypadáva z pántov? Darujte alebo rozpredajte oblečenie! Znie to síce hrozivo, ale pri darovaní pomôžete iným ľuďom a pri predaji oblečenia za symbolické sumy môžete dokonca ešte pár eur získať len tak. No čo dámy, idete šetriť?

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Zranenia pri sexe alebo intímna bolesť
Rande po rokoch? Prečo nie?
Tip na tento týždeň: Biele tričko štyrikrát inak
Tipy a triky pre dokonalé kysnuté cesto
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
Ako na uskladňovanie vašich dobrôt v mrazničke?
Tieto pečené krídelká chutia lepšie ako z reštaurácie!
5 seriálov na Netflixe, ktoré sa oplatí vidieť

Ďalšie články na podobné témy

Spoznaj ďalšie Nádherné ženy, ako si ty!
Single ženy dnešnej doby
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Ako ne/zarábať na internete
Neklikajte, zarábajte

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.