Ak Vám nefungujú afirmácie, tak jednoducho skúste aformovať
8. 8. 2017 | Zuzana

Ak Vám nefungujú afirmácie, tak jednoducho skúste aformovať

Kto by nechcel pritiahnuť do svojho života šťastie, zdravie, lásku, bezpečie, svetový mier, čistý vzduch, peniaze a mnohé ďalšie hmotné aj nehmotné statky. Techník a metód je viac než dosť, ale fungujú? No asi ako komu. Myslím, že každá má niečo do seba. Je to ako s láskou, treba si nájsť tu pravú.

Pozitívne myslenie je fajn za predpokladu, že človek v sebe dokáže silou vôle vydolovať príjemný pocit. Na tomto práve často stroskotávajú naše afirmačné pokusy o rozprávkový život. Opakovať stále dookola pozitívne tvrdenia, že „som pekná, bohatá, sebavedomá, úspešná, milovaná“, keď tomu neveríme, keď nám kdesi vzadu v hlave aj po stopäťdesiate vyskakuje myšlienka „si hlúpa, keď si toto myslíš, veď to nie je pravda“, tak to je presne ten čas na zmenu prístupu. Základom pre fungovanie pozitívnych tvrdení je pocit. Pri vyslovení akéhokoľvek tvrdenia to musíte cítiť, aby to malo efekt.

 pexels-photo-277088_1502173773.jpg

Čo sú to aformácie?

Túto metódu vymyslel Noah St. John. Ide v nej o správne položenú otázku, ktorá vám môže zmeniť život, pretože náš mozog je predurčený k tomu, aby hľadal odpovede. Na každú našu otázku nájde odpoveď a sám seba v nej utvrdzuje. Preto rozumu musíme klásť pozitívne otázky. Urobíme to tak, že si definujeme prianie. V podstate vyslovíme afirmáciu. Napríklad „mám láskavého partnera.“ Nebudete to však opakovať, ale urobíte z toho pozitívnu otázku, ktorá bude znieť: „Prečo mám láskavého partnera?“ Váš mozog na to nájde odpovede. Nechajte ho premýšľať a možno aj sami budete prekvapení, čo všetko vám na to odpovie, nemusí to byť hneď. Odpoveď môžete dostať v podobe nápadu, inšpirácie, životnej udalosti či situácie. Podstatou tejto techniky je preniesť pozornosť z toho čo nemáte na to, čo máte. Učíte svoj mozog nachádzať sa v stave hojnosti a dostatku, nútite ho sa na tieto veci naladiť. Asi sme si už všetci všimli, že sa nám v živote nedeje presne to, čo chceme. Deje sa to, čo cítime a často si svoje pocity ani neuvedomujeme. A neuvedomujeme si, že myšlienkami sa dá veľmi rýchlo skĺznuť do negatívnej nálady. Zákon príťažlivosti reaguje na vibrácie našich pocitov, je mu úprimne jedno, čo si myslíme. On iba zachytí pocit a povie si „Aha, tak ty chceš toto, no jasné, žiaden problém, už ti to posielam. Vždy ti splním, každé tvoje prianie.“ Málo kto si to uvedomuje. Máme obrovskú výhodu v tom, že si slová a myšlienky môžeme voliť a ovplyvňovať tak to, ako sa cítime a tým dávať jasný signál vesmíru. Pravda je, že to chce ochotu učiť sa a chuť prevziať zodpovednosť za kvalitu vlastného života. Základom je sa rozhodnúť a jednať, dať si povolenie k úspechu.

Ilustračné foto: Pexels.com

Ďalšie články od autorky Zuzana

Prenechajme kontrolu mužom a dovoľme si luxus v podobe pravého ženstva
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII
Aj vy máte túto úžasnú vlastnosť? Vie veľmi jednoducho odhaliť naše talenty
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.

Ďalšie články na podobné témy

Prijímate sa v komunikácii aj so svojimi negatívnymi pocitmi, či ich iba ticho tolerujete?
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Úvod do sveta emocionálnej inteligencie
Ayahuasca – magická rastlina a súčasť záhadných šamanských rituálov
Doprajte si kvalitný spánok a zapamätáte si viac!
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.