Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
6. 1. 2019 | Bohumila

Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie

Červená šošovica je znovuobjaveným pokladom v našej kuchyni. Oproti klasickej šošovici ju netreba namáčať, rýchlo sa uvarí, obsahuje zdroj bielkovín s nízkym obsahom tuku, vitamínov, minerálov a vlákniny. Perfektne nahradí prílohy a je skvelá pre prípravu rôznych, aj menej tradičných jedál. Ak dodržiavate bezlepkovú stravu alebo vôbec nejete múku a obilie, múka z červenej šošovice vie nahradiť tú klasickú vo viacerých receptoch. 

O blahodárnych účinkoch červenej šošovice, jej ideálnom zložení aj kalorickej hodnote objavíte hodnotné informácie napríklad tu. Dnes vám ponúkam dva moje obľúbené recepty pre chutné a zdravé raňajky alebo dezert bez výčitok. Ak ste sa rozhodli schudnúť alebo upraviť váhu, alebo sa zdravo stravujete, tieto grainfree diaryree recepty vás isto potešia. Ak pijete mlieko a jete mliečne výrobky, pokojne použite v receptoch polotučné či bezlaktózové mlieko, dochutiť wafle alebo palacinky môžete aj tvarohom, cottage syrom... Nižšie ponúkam varianty úplne bez mlieka a obilovín. 

Budeme potrebovať

Postup:

Všetky suroviny vymiešame. Osvedčilo sa mi ich miešať v Nutribullete. Palacinky vyprážame na troške oleja (používam kokosový olej)
Dochutíme ovocím, agáve, ďatlovým sirupom, kakaom, medom, orechmi... 

 palacinka_1546778796.jpg

Raňajkové wafle z červenej šošovice

Tieto sladké fitness raňajky som si obľúbila najmä cez víkend. V týždni jedávam skôr slané raňajky, vajíčka a pod. Občas je však príjemné sa rozmaznať. Navyše zdravo a bez výčitiek a kalórií navyše.  

Budeme potrebovať:

Postup:

Všetky suroviny vymiešame v mixéri. Rozpálime waflovač, môžeme potrieť kokosovým olejom, wafle sa nebudú pripalovať. Robíme wafle podľa návodu na vašom prístroji. Z tohto množstva sa najedia traja až štyria. Dochutíme ovocím, medom, agáve, ďatlovým sirupom, škoricou... prípadne orechmi, kakaom, čo len máte radi. 

wafle_1546778701.jpg

Ilustračné foto: Pixabay.com

Recepty: osobný archív  

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Petra Hederová: K písaniu som sa dostala v období vzťahovej a životnej krízy
Eva Mária Rohrman: ,,Úspech pre mňa znamenal kedysi niečo úplne iné ako teraz''
Nájdi svoje PREČO
Automatická kresba
S úsmevom získaš viac!
Katarína Molnárová: „Manažuj svoju energiu, nie svoj čas“
Alexandra Vrábelová: „Krása nie je náhoda“
Dobre vyzerať je vyjadrením rešpektu voči spoločnosti

Ďalšie články na podobné témy

Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Zdravý bezlepkový dezert na nedeľu
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleontologickým stravovaním?
Upečte si skvelé muffiny!
Rýchle a chutné recepty pre jesennú barbecue party
Recept: Slaný raňajkový croissant
Hrášková polievka s mätou a šunkou

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.