Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
22. 2. 2020 | Bohumila

Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie

Červená šošovica je znovuobjaveným pokladom v našej kuchyni. Oproti klasickej šošovici ju netreba namáčať, rýchlo sa uvarí, obsahuje zdroj bielkovín s nízkym obsahom tuku, vitamínov, minerálov a vlákniny. Perfektne nahradí prílohy a je skvelá pre prípravu rôznych, aj menej tradičných jedál. Ak dodržiavate bezlepkovú stravu alebo vôbec nejete múku a obilie, múka z červenej šošovice vie nahradiť tú klasickú vo viacerých receptoch. 

O blahodárnych účinkoch červenej šošovice, jej ideálnom zložení aj kalorickej hodnote objavíte hodnotné informácie napríklad tu. Dnes vám ponúkam dva moje obľúbené recepty pre chutné a zdravé raňajky alebo dezert bez výčitok. Ak ste sa rozhodli schudnúť alebo upraviť hmotnosť, či sa zdravo stravujete, tieto grainfree diaryfree recepty vás isto potešia. Ak pijete mlieko a jete mliečne výrobky, pokojne použite v receptoch polotučné či bezlaktózové mlieko, dochutiť wafle alebo palacinky môžete aj tvarohom, cottage syrom... Nižšie ponúkam varianty úplne bez mlieka a obilovín. 

Budeme potrebovať

Postup:

Všetky suroviny vymiešame. Osvedčilo sa mi ich miešať v Nutribullete. Palacinky vyprážame na troške oleja (používam kokosový olej).
Dochutíme ovocím, agáve, ďatlovým sirupom, kakaom, medom, orechmi... 

 palacinka_1546778796.jpg

Raňajkové wafle z červenej šošovice

Tieto sladké fitness raňajky som si obľúbila najmä cez víkend. V týždni jedávam skôr slané raňajky, vajíčka a pod. Občas je však príjemné sa rozmaznať. Navyše zdravo a bez výčitiek a kalórií navyše.  

Budeme potrebovať:

Postup:

Všetky suroviny vymiešame v mixéri. Rozpálime waflovač, môžeme potrieť kokosovým olejom, wafle sa nebudú pripalovať. Robíme wafle podľa návodu na vašom prístroji. Z tohto množstva sa najedia traja až štyria. Dochutíme ovocím, medom, agáve, ďatlovým sirupom, škoricou... prípadne orechmi, kakaom, čo len máte radi. 

wafle_1546778701.jpg

Ilustračné foto: Pixabay.com

Recepty: osobný archív  

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Krásna a štýlová Alexandra vydáva prvú knihu! Na čo sa môžeme tešiť?
Aká je skutočná Pravda o mužoch?
Pripravte sa na zimu!
Prečo sa ti nedarí? Možno týmito zlozvykmi sama degraduješ svoj biznis
Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox
Príbehy opatrovateliek Janky, Danky a ich babky
Nájdi svoje PREČO
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia

Ďalšie články na podobné témy

Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Zdravý bezlepkový dezert na nedeľu
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
Čas na čaj: tieto chyby pri pití čaju už nerobte!
Efektívne a zdravé chudnutie? Proteínová diéta pomôže!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Upečte si skvelé muffiny!
Rýchle a chutné recepty pre jesennú barbecue party

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.