MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ
24. 9. 2021 | PR Servis

MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ

Pracovné aktivity, domáce povinnosti a k tomu množstvo úloh, ktoré musíme splniť. Niet divu, že relax hrá v našich životoch často druhé husle. Počas jesene by sa však táto situácia mala rozhodne zmeniť. Jeseň je pre mnohých náročným obdobím – máme k dispozícii menej slnečného žiarenia a sychravé dni dávajú nášmu imunitnému systému poriadne zabrať. Zamerajte sa počas tejto jesene na správny relax a doprajte si domácu masáž, ktorá uvoľní nielen stuhnuté svalstvo, ale i posilní imunitu a umožní načerpať novú energiu.

Masážny valček môžete využiť kdekoľvek

Masáž je cenená ako jedna z najlepších foriem relaxu. Je odporúčaná nielen pre športovcov, ktorých pohybový aparát dostáva poriadne zabrať. Jej benefity objavia i tí, ktorí svoju prácu vykonávajú dlhodobo v jednej polohe. Vedeli ste, že po každých 40 minútach práce by ste si mali dopriať aspoň 5 minút relaxu?

Tento čas môžete využiť na jemnú masáž masážnym valčekom, ktorý si môžete zabaliť i do svojej práce. Umožňuje jemné uvoľnenie stuhnutých skupín svalstva. I po krátkej masáži, ktorú môžete kombinovať s jednoduchými strečingovými cvikmi, sa budete cítiť znovuzrodení. Nie je pochýb o tom, že i vaša produktivita vyletí nahor raketovým tempom. Niektoré typy masážnych valčekov môžete naplniť horúcou alebo studenou vodou a dosiahnuť tak ešte efektívnejšie uvoľnenie svalstva.

toa-heftiba-rjgfem3bd5o-unsplash_1632468682.jpg

Masážny prístroj je možnosťou, ako posunúť masáž a relax na novú úroveň

Obľúbenou voľbou sú i masážne prístroje, ktoré umožňujú vyťažiť z každej masáže ešte viac. Masážny vankúš si so sebou môžete zabaliť i na cesty autom. Už viac nemusíte bojovať so stuhnutými svalmi. Okrem dvoch párov masážnych hlavíc, ktoré poskytujú skvelý zážitok z masáže, disponuje vankúš i vyhrievaním, ktoré nielen skvelo uvoľňuje, ale zlepšuje i vaše prežitie relaxácie.

V oblasti masážnych prístrojov spôsobili širokú vlnu záujmu i masážne pištole, ktoré sú ideálne najmä pre fyzicky aktívnych ľudí a športovcov. Masážna pištoľ poskytuje naozaj profesionálne uvoľnenie svalstva. Medzi jej silné stránky patrí i zahriatie a aktivácia svalov, ktoré sa oplatí využiť pred silovým tréningom. Masážna pištoľ na stránkach extrashop.sk disponuje 4 typmi masážnych hlavíc, ktoré môžete vymieňať podľa svojich aktuálnych potrieb.

Masáž vám dokáže poskytnúť benefity, ktoré stoja za pozornosť. Zlepšenie cirkulácie krvi má za následok i odbúranie únavy a zlepšenie vnímania. Rozhodne sa oplatí dopriať si masáž aspoň raz týždenne. V prípade, že nemáte čas vyhľadávať maséra, stavte na domácu masáž. Môže sa stať formou uvoľnenia, relaxu i psychohygieny.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Prečo si na nákupy vybrať obchodné centrum?
Patogény v lietadle? Nástrahy letnej dopravy
59. ročník Styl a Kabo ukáže najnovšie módne trendy a privíta zaujímavých hostí
Túžite po dome? Niekoľko tipov ako na to!
Ako ju zbaliť na druhom rande
Ako ho zbaliť na druhom rande
Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku
Rady a tipy, ako sa najlepšie pripraviť na tehotenstvo

Ďalšie články na podobné témy

Ako zregenerovať v tomto pochmúrnom počasí?
Chcete si dobre oddýchnuť za krátky čas?
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Tara, tantrická masérka
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Objavte 15 tipov pre skutočne luxusnú relaxáciu
Céčko nie je žiadne béčko
Spite ako v bavlnke: 4 tipy ako dosiahnuť komfort po akom túžite