MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ
24. 9. 2021 | PR Servis

MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ

Pracovné aktivity, domáce povinnosti a k tomu množstvo úloh, ktoré musíme splniť. Niet divu, že relax hrá v našich životoch často druhé husle. Počas jesene by sa však táto situácia mala rozhodne zmeniť. Jeseň je pre mnohých náročným obdobím – máme k dispozícii menej slnečného žiarenia a sychravé dni dávajú nášmu imunitnému systému poriadne zabrať. Zamerajte sa počas tejto jesene na správny relax a doprajte si domácu masáž, ktorá uvoľní nielen stuhnuté svalstvo, ale i posilní imunitu a umožní načerpať novú energiu.

Masážny valček môžete využiť kdekoľvek

Masáž je cenená ako jedna z najlepších foriem relaxu. Je odporúčaná nielen pre športovcov, ktorých pohybový aparát dostáva poriadne zabrať. Jej benefity objavia i tí, ktorí svoju prácu vykonávajú dlhodobo v jednej polohe. Vedeli ste, že po každých 40 minútach práce by ste si mali dopriať aspoň 5 minút relaxu?

Tento čas môžete využiť na jemnú masáž masážnym valčekom, ktorý si môžete zabaliť i do svojej práce. Umožňuje jemné uvoľnenie stuhnutých skupín svalstva. I po krátkej masáži, ktorú môžete kombinovať s jednoduchými strečingovými cvikmi, sa budete cítiť znovuzrodení. Nie je pochýb o tom, že i vaša produktivita vyletí nahor raketovým tempom. Niektoré typy masážnych valčekov môžete naplniť horúcou alebo studenou vodou a dosiahnuť tak ešte efektívnejšie uvoľnenie svalstva.

toa-heftiba-rjgfem3bd5o-unsplash_1632468682.jpg

Masážny prístroj je možnosťou, ako posunúť masáž a relax na novú úroveň

Obľúbenou voľbou sú i masážne prístroje, ktoré umožňujú vyťažiť z každej masáže ešte viac. Masážny vankúš si so sebou môžete zabaliť i na cesty autom. Už viac nemusíte bojovať so stuhnutými svalmi. Okrem dvoch párov masážnych hlavíc, ktoré poskytujú skvelý zážitok z masáže, disponuje vankúš i vyhrievaním, ktoré nielen skvelo uvoľňuje, ale zlepšuje i vaše prežitie relaxácie.

V oblasti masážnych prístrojov spôsobili širokú vlnu záujmu i masážne pištole, ktoré sú ideálne najmä pre fyzicky aktívnych ľudí a športovcov. Masážna pištoľ poskytuje naozaj profesionálne uvoľnenie svalstva. Medzi jej silné stránky patrí i zahriatie a aktivácia svalov, ktoré sa oplatí využiť pred silovým tréningom. Masážna pištoľ na stránkach extrashop.sk disponuje 4 typmi masážnych hlavíc, ktoré môžete vymieňať podľa svojich aktuálnych potrieb.

Masáž vám dokáže poskytnúť benefity, ktoré stoja za pozornosť. Zlepšenie cirkulácie krvi má za následok i odbúranie únavy a zlepšenie vnímania. Rozhodne sa oplatí dopriať si masáž aspoň raz týždenne. V prípade, že nemáte čas vyhľadávať maséra, stavte na domácu masáž. Môže sa stať formou uvoľnenia, relaxu i psychohygieny.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Ako zregenerovať v tomto pochmúrnom počasí?
Chcete si dobre oddýchnuť za krátky čas?
6 super výhod saunovania
Zdravé telo znamená zdravý spánok
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Tara, tantrická masérka
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Objavte 15 tipov pre skutočne luxusnú relaxáciu